Samsung B3210 CorbyTXT - SMS-bugger

Hirdetés

Szoftveres rész

A készüléken annak az operációs rendszernek a jelentősen továbbfejlesztett változata fut, amit a hazai szaksajtó (köztük mi is) pár évvel ezelőttig félig-meddig hibásan Samsung BlackUI-nak hívott. Most már nem hívjuk annak, mert bár a chipset és a rendszer alapjaiban nem változott (a sebessége, komplexitása és szolgáltatáskínálata persze folyamatosan fejlődött, nőtt), már nem csak fekete színben tud pompázni. A CorbyTXT-n persze már nincs is fekete téma, van viszont ilyen gyerkőcös-jópofa, nem új, de tetszetős — akinek nem jön be, az persze komolyabb sémákat is választhat. A készenléti képernyő semmi újdonságot nem mutat fel, az alapvető információkon túl helyet kapott rajta egy horizontálisan elterülő gyorsindító sáv, ennél több szerintem nem is kell. A menürendszer érdekességét a fekvő kijelző adja, az ikonok rácsos elrendezésben üldögélnek egymás mellett, négy sor, három oszlop, baloldalt egy srác, aki mindig kurzorral takart ikont nézi, ha pedig az egyik menüpontot ki is választjuk, akkor meghúz egy madzagot. Ez nagyon jópofa egészen addig, amíg meg nem unjuk, onnantól csak idegeskedésre ad majd okot, hogy az animáció végigfutása miatt egy-másfél másodpercet kell várnunk arra, hogy ténylegesen is belépjünk a kiválasztott helyre.

Samsung B3210 CorbyTXT Samsung B3210 CorbyTXT

Túránkat a szervező nevezetű almenüben kezdjük, ahová az alapfunkciós naptár, a jegyzettömb, a feladatlista, a világóra, a kissé fapados számológép, valamint a mértékegység- és valutakonverter került.

Samsung B3210 CorbyTXT Samsung B3210 CorbyTXT

Érdemes hát továbbállni az alkalmazások felirattal ékesített menüelemre, itt találjuk a magyar nyelvű menürendszerben is angol névvel (communities) futó közösségi programokat — a Samsung és egyben a saját mentségünkre legyen szólva, hogy a social-networking kifejezést mi is angolul használjuk, mivel magyarul bután hangzik, de a communities-t azért le lehetett volna fordítani, 8 és 12 év közötti gyerekek, helló. Lejjebb a készülék újabb csalódást okozó pontja található: játékok. Van négy darab, az egyik a billentyűzet használatát segít elsajátítani, a többi demo verzió, egyenként körülbelül 20 másodperc játékidőt biztosítanak a játszadozni kívánó gyerekeknek — nem túl elegáns megoldás. A lista többi eleme már hasznosabb: hangrögzítő, Bluetooth (ezt miért nem tudják már végre a beállítások közé rakni?), időzítő, stopper. Az ébresztőóra dedikált helyet kapott a főmenüben, más említésre méltó program nincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények