Hirdetés
Telefonálás, üzenetkezelés, internet
Főszerkesztőnk valamiért elég sokáig használta az általa tesztelt Corby-t, úgyhogy saját fülemen tapasztaltam, hogy mennyire borzalmas volt a hangminősége, én speciel alig értettem, hogy mit mond. A CorbyTXT szerencsére sokat javult ehhez képest, túlzás lenne azt mondani, hogy krisztálytiszta hangzást biztosít, de a célnak megfelel. Adatkommunikációs téren nem domborít különösebben, mivel nincs benne 3G. A GSM-modulja egyébiránt négynormás (850/900/1800/1900 MHz), adatátvitelre GPRS-t és EDGE-t használhatunk. A Bluetooth 2.1-es, használható sztereó hangátvitelre, az adatcsatlakozó pedig bár szabványos microUSB, semmire nem megyünk vele, mivel a készülék nem támogatja az USB Mass Storage módot. Na jó, annyira jó, hogy számítógépről is könnyedén tudjuk tölteni a korbitextet.
Telefonkönyv: sok extra mező, 1000 név. A keresés a gombsor miatt könnyű, az átláthatóság problémás, egyszerre két név fér el a képernyőn. Ebből a szempontból hasonló a helyzet a hívásnaplóval is, pedig az elég korrekt lenne, külön és együtt is képes mutatni a fogadott/nem fogadott/tárcsázott hívásokat.
Az üzenetkezeléssel kapcsolatban a hajam téptem: a készülék letörli a belerakott SIM-kártyákról az SMS-üzenetközpont számát. Elsőre én sem hittem el, úgyhogy több kártyával is kipróbáltam, de tényleg megcsinálja: ha a kártyát kivesszük a masinából és átrakjuk egy másikba, egészen addig nem fogunk tudni SMS-t küldeni, amíg kézzel be nem írjuk a számot, hát hadd ne mondjam, hogy mit szívtam emiatt. Ezzel nincs vége: kaptam egy olyan, egyébként formázásoktól és hülyeségektől mentes SMS-t, amit megnyitva a készülék konstans lefagyott. A szöveges üzeneteket tehát inkább hagyjuk, említsük hát meg az MMS-t és az IMAP-ot is támogató e-mail klienst, azokat legalább működnek. A multimédiás üzenetek és az elektronikus levelek a 40 MB-os belső memóriába kerülnek, az SMS-ek számára 250 hely van fenntartva.
A készülék webböngészőjét a Vodafone hálózatán próbáltam ki, ez egyben az EDGE hiányát jelentette, GPRS-en pedig megőszültem, mire bejött a Mobilaréna, pedig most nem a mi szerverünkkel volt a baj. Ekkora felbontás mellett valószínűleg mindenki el tudja képzelni, hogy mekkora élmény az internetböngészés, ezen tehát nem segít, hogy a szoftver a lehetőségekhez mérten korrekt és szépen tördeli az oldalakat, mivel a hasábokat minden igyekezete ellenére sem tudja beszorítani a képernyő szélességével megegyező méretű helyre.
Közösségi cuccokból elég sok van: MySpace, Facebook, Flickr, Photobucket, Picasa, Friendster. Teljesen kiábrándító, hogy nem natív kliensprogramokról van szó, hanem webes linkekről, az oldalak mobilkészülékekre optimalizált változatát tehát a már említett NetFront böngészőben kell megcsodálnunk. Eleve nem értem, hogy egy ilyen alacsony felbontású kijelző és a 2 megapixeles kamera mellé minek Flickr meg Photobucket link, nyilván marketingcélokat szolgálnak ezek a funkciók.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!