Samsung B3210 CorbyTXT - SMS-bugger

Hirdetés

Külső

Az újdonság egy leheletnyivel nagyobb, mint a sima Corby: magasabb (112 mm), szélesebb (59,6 mm), vastagabb (12,9 mm) és nehezebb (94 gramm) is, de alapvetően így sem mondható túl nagynak, bár egy 10 éves gyerek nyilván elég nehezen fogja bevágni a zsebébe — egyes pletykák szerint ugyanis a gyártó a 8-12 éveseket célozta meg a készülékkel. Az anyaghasználat rendben van, az új Corby kellemes tapintású, fényes, az ujjlenyomatokat közepes mértékben gyűjtő műanyagokból készült, melyek megfelelően vannak összeillesztve, némi nyikorgást csak erős nyomkodással lehet kicsalni belőle, de ez a pattintós módszerrel rögzülő hátlapoknál már csak így van. A formavilág kellemes, a lekerekített részeknek köszönhetően a telefon jól beleül az ember kezébe, az oldalt futó él pedig biztos fogást biztosít. Szintén felmerül egy kérdés, hogy egy 10 éves gyerek mit fog vele kezdeni, neki valószínűleg két kézre lesz szüksége ahhoz, hogy SMS-t tudjon írni.

Samsung B3210 CorbyTXT
[+]

Az előlap tetején a telefonhangszórót találjuk, kamera vagy fényérzékelő errefelé nincs, előbbi teljesen érthető, mivel nem 3G-s készülékről van szó. Az említett résznél kicsit lejjebb helyezkedik el a 2,2 hüvelyk átlójú, fekvő formátumú TFT-panel, melynek felbontása 220 x 176 pixel, ami finoman szólva sem egy középkategóriás árú masinába való. A képminőség ettől függetlenül elég jó, de a szép színek és a kontrasztos kép ellenére is könnyű kiszúrni a csökkentett felbontást, az élek elég recések. A betekintési szög nem túl nagy, ezen már talán csodálkozni is kár.

Samsung B3210 CorbyTXT
[+]

A gombsor a készülék egyik legfontosabb pontja, mivel QWERTY-kiosztású gépet alapvetően azért választ az ember, mert sokat és eredményesen szeretne gépelni. Örömmel jelenthetem, hogy a betűket tartalmazó rész kiválóra sikerült, a felsőkategóriában is láthattunk már sokkal rosszabb megoldásokat — azt persze nem szabad elfelejteni, hogy a kisméretű billentyűk miatt jellemzően körömmel kell majd gépelnünk. Az említett rész fölött található a négy nagyméretű funkciógomb, ezekkel szintén semmi gond nincs, a középen üldögélő ötirányú navigációs gombot viszont érezhetően gyerekkézre szabták, kicsi és mélyen ül, szinte nem is lehet úgy megnyomni, hogy mást gombhoz ne érjünk hozzá — nagyon rossz.

Samsung B3210 CorbyTXT
[+]

A hátlap olyan, mint az előző Corby-é, tehát sárga, csíkokból álló körök vannak rajta, tehát elég kis vidám. A kamera itt is felül van, a kihangosító hangszórója alá került, a másik modellen még lent volt megtalálható. Ha leszedjük, egy döbbenetes dolgot láthatunk: a SIM-foglalat az akkumulátor fölött kapott helyet, tehát a kártyát működés közben is bármikor kikaphatjuk, amire a készülék kissé késleltetett kikapcsolással reagál. A microSD bővítőhely viszont az akkumulátor alatt kapott helyet, a kártyacseréhez tehát ki kell kapcsolnunk a telefont és ki kell vennünk az akkumulátort — mivel adatkábelt ugye nem találunk a dobozban, ezt valószínűleg elég gyakran meg fogjuk tenni, így még idegesítőbb ez a mérnöki baklövés.

Samsung B3210 CorbyTXT
[+]

Felül két nagyon hasznos dolgot találunk: egy 3,5 milliméteres fülhallgatókimenetet és egy microUSB csatlakozót, utóbbit fedlap védi a koszolódástól. Jobbra a kamera exponálógombja található, alul a hátlap lepattintásához szükséges vájat üldögél, balra pedig a hangerőszabályzó gombok üldögélnek — kicsit furcsa helyen, középen.

Samsung B3210 CorbyTXT
[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények