Renault Megane E-Tech menetpróba

Nem csak mint elektromos autó érdekes, hanem ott figyel benne a Google Automotive OS is, amely úgy uniformizált, hogy teret hagy a gyártónak is.

Hirdetés

Külső

A formaterv mindig ízlés kérdése, nekem vannak fenntartásaim bizonyos Renault modellekkel, de ez most úgy lett egyedi, hogy van egy barátságos modernitása, még ha az első embléma méretét riasztónak is érzem. De a nagy, sima felületek, az első-hátsó lökhárító alatti polygonokból kirakott betétek, a sarkokba kitolt, minimum 18 hüvelykes kerekek, a kupés forma és a dinamikusan emelkedő övvonal jó kiállású, vagány autót eredményez. Kicsit SUV, de nem annyira, hogy az irritáló legyen, van benne menni akarás, de nem fenyegető, épp elég modern, de mégsem egy céltalan jövőimitáció… ettől még lehet, hogy mások szerint rusnya.


[+]

Az viszont biztos, hogy ilyen vékonyka oldalablakokkal hátul már bunkerszerű lesz az élmény, a hátsó szélvédő pedig egy lőrés inkább, nem is meglepő, hogy a legolcsóbb modellnél is jár tolatókamera. A Megane E-Tech talán csak azért lett SUV-jellegű, mert itt is a padlólemezben van az akkumulátor, de a cellák csak 11 cm magasak, szóval nem kellett annyira mégsem megemelni az egészet, valamiféle fura átmenet a rövid kombi és a SUV között, aminek az az eredménye, hogy városban sem túl böszme, de vidáman eldöcögött az erdei földúton is úgy, hogy nem simogatta a fű a hasát. És meglepően komfortos a rugózás is azzal együtt, hogy kifejezetten élvezetesen kanyarodik, nem dülöngél, nem inog, egy jól eltalált középutat képvisel a futómű, sokkal kevésbé akart szétrázni, mint a már említett földúton sok más, nagyobb autó, ám mégis kiváló úttartása van ott, ahol az útminőség dinamikusabb haladást is lehetővé tesz.


[+]

Sokszor elvárás egy modern villanyautóval kapcsolatban, hogy ha már van neki számottevő eleje, akkor oda lehessen is pakolni, de a Renault ezt a lehetőséget kihagyta. A töltőkábeleknek tehát hátul jut hely a csomagtér padlója alatt, ami ezúttal is kellemetlen, ha a nyaralásra pakolt bőröndök alól kell elővarázsolni a kábelt. Alapáron viszont csak egy Type-2 jár, a mezei konnektorba dugható madzag extra költség, vagy lehet venni hozzá wallboxot otthonra. A csomagtér egyébként sem túl nagy, 440 literesként határozza meg a gyártó, de ebben benne van a kábel alsó doboza is, ráadásul meglepően magasra kell emelni a cuccot, mert kvázi át kell dobni a hátsó lökhárító felett, lévén az üreg mély. Viszont pont olyan hosszú, hogy röhögve befér a kabin méretű bőrönd hosszában, ebből pedig akár három is ülhet egymás mellett és még mindig lehet a tetejükre rámolni. A hátsó ülések ledöntésével növelhető a hely, de a csomagtér padlója és a lehajtott ülések háttámlájának síkja között keletkezik egy majdnem félméteres ugrás.


[+]

A tesztautó 20 inches kerekei nyilván felárasak, ahogyan a feketére fújt tető is az, de a karosszériába simuló első kilincsek minden változaton megvannak. A hátsó ajtók a C-oszlopba rakott fogantyúkkal nyithatók, a csomagtérajtót pedig egy gomb megnyomását követően tudjuk a magasba emelni mi magunk, mert elektronikusan nyíló opció nincs. Viszont a hangszigetelés nagyon magas szintű, ha valaki bent ül felhúzott ablakok mellett, akkor a kintiek csak szájról olvasva tudnak vele beszélgetni, a háromféle hangszínt kínáló gyalogosfigyelmeztető AVAS-huhogásból pedig semmi nem hallatszik be, lehúzott ablakkal egy kőfal mellett kellett haladnom, hogy egyáltalán ki tudjam választani, hogy melyik e-zaj illik az autóhoz a háromból. Mindez 1500-1700 kilogrammos tömeget képvisel (akkucsomagtól függően), ami persze most is iszonyú sok, de a villanyautós mezőnyben nem kirívó, cserébe a Megane E-Tech olyan, mintha egy tömbből faragták volna ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Dacia Spring menetpróba

    A piac legolcsóbb elektromos autója, ennek megfelelően ez tényleg egy akkumulátorcsomagon guruló közlekedőedény, de a célra éppenséggel megfelel.