Redmi Note 12 4G - valaki fizetni fog

Itt a Redmi Note 12-es széria alapmodelljének a tesztje. Élhető telefon, de figyeljünk, mert nem mindegyikben van NFC.

Adatok, üzemidő, összegzés

Tökéletesen megy a hazai 4G-n a készülék, van VoLTE és Wi-Fi hívás is, a Telekom hálózatán pedig beszélgetési hangminőség terén sem tehetünk panaszt, hangos és tiszta a beszédhangszóró, a vonal túlsó oldalán pedig tiszta, túlszűrés nélküli hangon fogunk megszólalni. Nincs eSIM programozására lehetőség a telefonban, de két fizikai nanoSIM-et kényelmesen kezel egymás mellett. Előre telepített a Google Wallet, de hiányzott az NFC a tesztkészülékből, viszont a hazai forgalmazó szerint az itthon hivatalosan kapható példányokban van NFC, ezt pedig külön jelzi a dobozon is a gyártó. Megvan az 5 GHz-es kétsávos Wi-Fi és adott a Bluetooth 5.2-es csatlakozás lehetősége is. Az USB csatlakozó 2.0-s, ez kicsit lassú, a navigáció és a pozíciószerzés viszont gyors GPS, GLONASS és Galileo hálózatokat használatba véve. A telefon városi környezetben 4-5 másodperces idő alatt talál 3 méteres pontossággal pozíciót, ez jónak mondható.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az 5000 mAh-s akkumulátor standardnak mondható már a Redmik körében, a visszafogott fogyasztású Snapdragon 685-tel pedig lazán megvan a két és fél napos üzemidő is. A 33 wattos töltés gyorsnak mondható, fél óra elég ahhoz, hogy a telepet 50%-ra töltse, azzal pedig már egész nyugodtan indulhatunk el otthonról. Egy teljes töltés egy óránál picit többet vesz igénybe, de kevesebb mint másfél óra alatt végez a telefon a töltéssel, amivel csak a Pro modellek mögött marad le kategóriájában. A CPU folyamatos terhelése meríti leginkább a telefont, stressztesztekkel másfél óra alatt 40%-ot vesztett az akku töltöttségéből, de egy órányi navigálással, pár fotó elkészítésével és folyamatos internetkapcsolattal 10% alig tűnt el a telepből. Megvannak a szokásos akkukímélő opciók a beállítások között, ezek bekapcsolása automatizálható, de manuálisan is aktiválhatjuk őket, hogy minél tovább bírja készülékünk.

Verdikt

Redmi Note 12 4G
Redmi Note 12 4G [+]

Redmi Note 12 4G
Pro
IP53 védelem
Fényes, 120 Hz-es AMOLED panel
3,5 mm-es csatlakozó, FM-rádió
2 nanoSIM és microSD-vel bővíthető tárhely
Korrekt üzemidő
Android 13
33 wattos töltő és tok a dobozban
Jól használható rendszersebesség, sokoldalú, teljes MIUI
Infravörös távirányító
Kontra
Magasról induló független árazás
Műanyag hátlap és keret
Elfogadható fotós, gyenge videós teljesítmény
Reklámok a MIUI egyes gyári alkalmazásaiban
Mono hangszóró
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 7 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (HUF, 4/128 GB) 89 990

Úgy felmentek az olcsó telefonok árai, hogy közel százezret kell otthagyni egy decens készülékért? A Redmi Note 12 4G pont ezt bizonyítja, a 90 ezer forintról induló független ajánlott fogyasztói ár irreálisan sok, a 65 - 70 ezres ár viszont már vállalható az elmúlt fél évben piacra került telefonok induló árának fényében. A tavalyi modellek mondjuk így is nyerők lehetnek, ha a Redmi Note 11-es sorozatot nézzük, akkor az 5G-s Pro modellt már 6 GB RAM-mal be tudjuk húzni 90 ezer forint körül, ami jobb vétel azért a friss alapmodellnél. Ez persze nem vesz el a Redmi Note 12 4G értékeiből, melyek a remek AMOLED kijelző, a hosszú üzemidő, a decens összeszerelési minőség IP53-as védelemmel, a meglévő 3,5 mm-es csatlakozó, a két SIM-et és microSD-t is fogadó tálca vagy a 33 wattos gyorstöltés.

Fotózásban, videózásban és hangban gyenge a telefon, az NFC hiányát ellenőrizni szükséges, a teljesítmény pedig a tesztelt 8 GB-os modellben a komolyabb problémákat mellőzte, de a 4 GB RAM-mal szerelt alapcsomaggal nekiindulni hosszú távra azért meggondolandó. Érdekes, hogy csak ez az egy modell startol Android 13-mal a szériából, ami egyébként pozitívum, két új főverzió és három év biztonsági frissítés ígéretével.

Friss konkurensek közül értelmes alternatíva lehet a Samsung Galaxy A14 5G, értelemszerűen 5G-képességekkel, hosszabb üzemidővel és talán egy picit jobb videós teljesítménnyel, de lassabb töltéssel, AMOLED helyett LCD kijelzővel és mindenféle tartozék nélkül. Nem spórol mondjuk a tartozékokon a Motorola Moto G72, ugyanazt kapja az ember, mint a Redmihez, ráadásul ötezer forintos árkülönbség mellett a Motorolában már 8 GB operatív memória van, ami a csupasz Android rendszerrel fürgébbnek érződik. De nincs IP-védelme a Motónak és egy verzióval elmarad az Android, és nincs infravörös távirányító sem. Aztán ott van még a Realme 10, ami ránézésre jónak tűnik, de nincs ultraszéles kamera, nincs IP-védelem, van viszont itt is töltő a csomagban, magas frissítésű AMOLED kijelző és a Realme is 8 GB RAM-mal indítja saját versenyzőjét, akárcsak a Motorola.

Az AMOLED panel közvetlen erős napfény alatt is jól látható marad
Az AMOLED panel közvetlen erős napfény alatt is jól látható marad [+]

A Redmi Note 12 4G jól megválasztott kompromisszumokkal operáló, nem tökéletes telefon, de kipipálja a legfontosabb dolgokat, melyeket elvárhat az átlag: hosszú üzemidő, jó kijelző. A jó fények között elfogadható, egyébként feledhető kamerás teljesítményre számítottunk, a sztereó hangszórók hiánya viszont szomorú hiányosság. Eredetileg nem szántunk neki plecsnit, mert a tesztkészülékből hiányzott az NFC, a gyártó hazai képviselete viszont arról tájékoztatott minket, hogy a magyar forgalmazású modellekben van, észnél kell tehát lenni, hogy honnan vásárol az ember. Leginkább a dobozra biggyesztett felirat lehet ebben támpont, ha viszont az NFC is adott, akkor a termék érdemel tőlünk egy minősítést:

Redmi Note 12 4G

A tesztkészüléket a Xiaomi Magyarország adta kölcsön, ezúton is köszönjük.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés