Hirdetés
Üzemidő, kapcsolat
ANC nélkül egyhuzamban hat órányi zenelejátszást ígér a gyártó, a tokban összesen 28 órányi üzemidőre elég energia van. Tapasztalataim szerint a fülhallgatót ANC-vel és 65 százalék körüli hangerőn használva elég kéthetente töltőre dugni, azoknak, akik napi egy-másfél órás ingázáshoz használnák, szerintem elég lesz. Egy óra ANC-s zenehallgatás 24 százalékot vitt le a töltöttségből nálam úgy, hogy egyszerre két eszközre csatlakozott a Buds. Ha valakinek hirtelen kellene üzemidő, a tokban töltött tíz perc után három órányi működésre képes a Redmi füldugója ANC nélkül.
Telefonos kapcsolat terén van még mit javítani. A fülhallgatóhoz iOS-re egyáltalán nincs támogató alkalmazás, és Androidra is csak egy harmadik féltől származó program van, a Xiaomi nem biztosít semmit a régióban. Akinek a márka saját MIUI rendszerét futtató telefonja van, az megkapja a gyors párosítást, a Bluetooth beállítások között pedig programozhatja, hogy a fülhallgató érintőfelülete mit csináljon. Ami nekem furcsa volt, hogy a Redmi Note 11 Pro 5G telefon csak együtt engedett a jobb és a bal felületnek parancsot adni a beállítások között, külön-külön nem.
A MIUI így látja a Redmi Buds 3 Pro fülhallgatót [+]
A Mi Buds M8 alkalmazás (Google Play) ennél jóval többet tud, lényegében átadja a gyártó által a távol-keleti régióban használt Mi AI app teljes funkcionalitását. Ebben egyesével állíthatjuk, melyik érintőfelület hány érintésre mit csináljon (lásd a képeken), látjuk a fülhallgatók és a tok töltöttségét az értesítéseink között, valamint a zajszűrés erősségén is részletesen állíthatunk egy többpontos csúszkán. Magyar nyelv nincs a programban, de a világnyelvek közül jelen van a német, angol, spanyol, plusz egyértelmű ábrák is segítenek abban, hogy melyik menüpont mire való. Ha valakinek iPhone-ja van, sajnos kimarad ebből a buliból, az almás telefonokon az alapértelmezett három érintéssel a következő dalra ugrás, valamint a nyomva tartással a maximális zajszűrés és az átengedő mód közti váltás marad a fülhallgatón. Hacsak nincs egy androidos eszköz is kéznél, amin korábban beállította a Buds 3-at, ilyen esetben ugyanis a kütyü megjegyzi és iOS-re is átviszi a beállításokat. A töltöttségről legalább egy közelítő értéket alapból is láthatunk az iPhone vezérlőközpontját lehúzva.
A Mi Buds M8 alkalmazás jóval több lehetőséget biztosít, mint a gyári beállítások. [+]
A Bluetooth kapcsolat stabil volt (RSSI: -28 dBM) és a két eszközös multipont is jól működött nálam. Egyszer tapasztaltam hibát, amikor a bal füles csatlakozott, de a jobb nem akart, ezt megoldotta, hogy visszatettem a töltőbe, lezártam a fedelet, majd kinyitottam és újra kivettem a füleseket. A laptopom és a telefonom között a váltás sima és gyors volt, a fülhallgató automatikusan átkapcsolt a mobilra, mikor bejövő hívás érkezett és megállította a lejátszást a számítógépen. A mindennapok során hangkiesést nem tapasztaltam, laptopon (Bluetooth 4.2) lejátszott videó közben viszont szemmel látható csúszást igen. Telefonról (Bluetooth 5.2-n) már nem volt ilyen, ott úgy tűnt, tartotta a gyártó által ígért 69 milliszekundumos késleltetést a füles. Furcsa jelenség volt viszont, hogy a bejövő hívásoknál kellett vagy 2-3 másodperc, mire a fülhallgatón keresztül a vonal másik végéről hallottam, mit mondanak és engem is hallottak, hiába alapértelmezetten a fülhallgatón vettem fel a hívást.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!