ANC, hangminőség, összegzés
A hallójáratban ülő kialakítás alapból segít tompítani környezetünk hangjait, de akinek ez nem lenne elég, azt kisegíti a három mikrofont használó aktív zajszűrés is, ami 35 decibelig fogja megállítani a külvilágot. A monoton zajokkal jól boldogul minimális zúgás mellett, így a villamos vagy busz motorját, az éppen püfölt laptop billentyűzet hangját megakasztja az ANC hálója, de az átlagos utcai zajok, például egy elhaladó autó (hacsak nem elektromos), vagy a mellettünk ülő beszélgetők hangja már beszűrődik. Ezt ki lehet játszani azzal, hogy a hangerőn emelünk, de tapasztalataim szerint az 50 és 70 százalék közötti hangerővel nyújtja a leginkább kiegyensúlyozott és fülnek kellemes hangzást a fülhallgató. Van lehetőség intelligens ANC aktiválására is, ez papíron a külvilág hangjait elemezve állít a zajszűrés mértékén, a gyakorlatban ebből én semmit nem érzékeltem, ráadásul nem is tudtam minden készüléken bekapcsolni.
A transzparens mód jó, a külvilág zajait minimális zúgással vegyítve engedi át a fülhallgató, a hangosbemondón hallani a következő megálló nevét megfelelően, hosszabb beszélgetésbe azonban nem kezdenék rajta keresztül, a mikrofonok korrekten, de kissé tompán veszik fel és adják tovább a másik fél beszédhangját. A széllel jó barátságot biztosan nem ápoló beépített mikrofonok hívás közben pedig a szokásosnál halkabban, de jól érthetően fognak minket a túloldalon megszólaltatni a kapott visszajelzések alapján.
A hangzásra nem tudok panaszkodni, a mélyek öblösek, de még nem durván tolakodók, a közepes tartomány hangjai tiszták, a magas hangok néha üresebben szólalnak meg a fülemben, mint szeretném. Forrástól függően a 9 milliméteres dinamikus driverek keltette térérzet is jó, az agyunkat nem fogjuk eldobni attól, hogy hirtelen meghallottuk, honnan kellene szólnia egy hangszernek, de nem túlzás azt mondani, hogy kategóriájában meglepően kiegyensúlyozott összhatást ad a termék. A modern elektronikus tánczene egyértelműen jobban áll a fülhallgatónak, Calvin Harris Pray to Godja sokkal élvezhetőbben szólalt meg a Budson keresztül, mint mondjuk a Cage the Elephant Cold Cold Coldja, de a Röyksopp What else is there?-jének magasabb részleteivel is már meggyűlt a Buds 3 Pro baja a mély dominanciája miatt. Beszélgetős műsort, podcastet hallgatni kellemes élmény rajta, az emberi beszédet életszerűen, a valósághoz hűen adja vissza a fülhallgató.
Hangszínszabályzó sajnos nincsen, így ha valaki finomhangolna, akkor azt a készüléke vagy zeneszolgáltatója beállításai között teheti csak meg. A fülhallgató az SBC és az AAC kodeket támogatja, a kapcsolat mindkettővel kellően stabil, jelentős hangzásbeli eltérést pedig nem tapasztaltam. A Buds 3 Pro páros egyik fele használható egyedül is, ilyenkor mindkét sáv egy fülesen át fog szólni.
A Redmi Buds 3 Pro egy jó termék, legnagyobb problémája az ára. Az AirDots 3 Pro néven futó távol-keleti változat, vagy kis utánajárással az Európába szánt Buds 3 Pro is megrendelhető 13 ezer forint körüli összegért, a hivatalos magyar boltban azonban száz híján 22 ezer forintot kérnek el érte. Ha 15-16 ezer forint körül lenne itthon is, jó vétel lenne, még talán elnézném a dedikált app hiányát is. De a 20 ezres határt átlépve már nem oké egy Xiaomi méretű cégtől, hogy nem hoz egy olyan programot is, amihez szükség lenne a fülhallgató teljes potenciáljának kiaknázásához. Életszerű alternatíva lehet a Realme Buds Air 2, ami száras kialakítással és a mélyebbekre orientált hangzással ugyan, de pont azokban a pontokban teljesít jól, ahol a Redmi nem, mindezt olcsóbban. Akinek pedig nem kell az ANC, annak még mindig a Honor Choice-t ajánljuk az árkategóriában, vagy ha többet szánna rá, akkor gondolkodás nélkül a Sony WF-C500-at, a Xiaomi pedig pótolhatja addig a hiányosságait.
Virág Dani