Hirdetés

Porsche Design Huawei Mate RS - stílus: gyakorlat

Minek notch, ha az új PD luxustelefon képernyő-dominánsabb bármelyik P20-nál? Két ujjlenyomat-olvasó, három hátlapi kamera és óriási tároló, sokkoló áron.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Mate RS két nanoSIM-et fogad be, és bármely hazai LTE sávra fel tud lépni. Az adatsebességgel sosem volt gond, a beszélgetési hangminőség pedig hozza a magas minőséget, kellően tiszta és erélyes hangszóróval. A kétcsatornás WiFi modem 802.11a/b/g/n/ac szabványú, átlagos vételi minőséggel (Direct, HotSpot), a Bluetooth viszont maradt 4.2-es szabványon (A2DP, LE + aptX HD, LDAC & HWA Audio támogatás). Az USB Type-C csatlakozású (MTP, OTG, DisplayPort 1.2), a navigációhoz a földi antennák és routerek jelein túl a GPS, a Glonass, a BeiDou és a Galileo műholdakat lehet segítségül hívni, A pozíciószerzés villámgyors és pontos, iránytű is akad, akárcsak barométer, hang szenzor, hall szenzor, gyorsulásmérő, giroszkóp, NFC és infraport.


[+]

A 4000 mAh-s telep kitűnő alapkelléke a Mate csúcsszériának, így nincs abban semmi meglepő, hogy intenzívebb használat mellett is kijön egy töltésből másfél-két nap nyomkodás, hacsak a remek kijelző odakint maximumon nem pörög, illetve a 4K felvétel vagy a játék át nem rágja magát a méretes, bár nem cserélhető akkumulátoron. De komolyan meggyötörve is elég a nap végén a két óra alatt végző, vezetékes gyorstöltőre helyezni, a visszafogottabb használatból pedig akár a 2-3 nap is kijöhet. Más kérdés, hogy nem a Mate RS az első EMUI-s készülék, amelyiknek az akkumulátor statisztikái a szokásosnál gyakoribb ébrenlétet jeleznek. Na nem a felhasználó, hanem a telefon részéről, egy-egy rakoncátlankodó folyamat miatt, ami gyorsabb készenléti fogyasztással jár. Akad mindenesetre többrétű akkumulátorkímélés és alkalmazásonként is rá lehet nézni a folyamatok körmére. Aki pedig Qi szabványú töltőpaddal rendelkezik, az elvileg gond nélkül töltheti a Mate RS-t vezetékmentesen, sőt: a gyártó kínál egy 10 wattos gyorstöltőt is, amit külön lehet beszerezni.


[+]

Értékelés: Porsche Design Huawei Mate RS
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 10 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 9 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8,5 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Összefoglaló

A Mate RS az eddigi legjobb Huawei telefon, ami nem csoda, hiszen már a P20 Pro is az volt hasonló hardverével és elképesztően sokrétű kamerájával, ehhez pedig a luxusvariáció tűéles és fenomenális fényerejű OLED kijelzőt, ironokus módon pedig notch nélkül is képernyődominánsabb előlapot kínál. A friss PD / Huawei kollaboráció nem mellesleg a piac egyik, ha nem a legszebb készülékét eredményezte: minden ív és elem az esztétikát és a kényelmet szolgálja, és az se gond, ha az egyik ember az előlapi, a másik meg a hátlapi ujjlenyomat-olvasóra esküszik: ide is, oda is jutott belőle. Az EMUI 8.1 ráadásul roskadásig tele van extrafunkciókkal, alkalmazásokkal és lehetőségekkel, aki pedig nem az én részletességemmel közelíti meg a kameratémát, boldogan használhatja a tripla rendszert vagy a szelfimodult, nappal és este egyaránt. Az üzemidő is jófajta, extrának pedig ott a vezetékmentes töltés.

A Mate RS tulajdonképpen annyira szép és jó, hogy az már a Huawei-nek rossz, mivel az az ember érzése, ha ezzel a formával és kijelzővel kerül a P20 Pro piacra, többen beszélnének róla, és kevesebb ellenfele maradna talpon. Az a modell viszont notchot és nem kevés ellenvéleményt kapott, a Mate RS meg félmillió forintos árcédulát és limitált elérhetőséget, így sosem lesz az iPhone vagy a Galaxy eladásokat szorongató tömegtelefon. Az, hogy nem akar az lenni, mert luxustelefon, igazából vajmi keveset számít, ha egyszer jobb, mint a gyártó reguláris csúcskészüléke. Így ugyanis pont a nyálcsorgatás marad a küllem, a QHD+ kijelző vagy az extra tárhely részéről. Az sem igaz, hogy ez a forma csak a luxuskategóriában működik: a Mate RS-nél még a méregdrága S9+ is sokkal olcsóbb, pedig a hardvere erősebb, ez pedig a Snapdragon 845-tel és Apple A11 Bioniccal szerelt készülékekre is igaz. Tulajdonképpen a PD logón és a kövér tárolón kívül semmi nem indokolja az iPhone X-nél is elszálltabb, döbbenetes árazást, de ugye a luxuskellékek sosem az ár/érték arányról szóltak, és ennyire jó mobil még nem készült ebben a speciális kategóriában.


[+]

A tetszett plecsni tehát kiérdemelt, viszont akad pár szoftveres gikszer, ami csökkenti a fényét. Bár még nem végleges a rendszer, nem indokolt a bizonyos alkalmazások vagy mondjuk a megosztás esetében előálló várakozás, ahogy a széleken történő vétlen érintések kiküszöbölésére is rá kellene még nézni. Jelenleg a kamera AI funkciói pedig kimerülnek brutális képroncsolásból, feltolt kontraszttal és telítettséggel, miközben a normál mód finomabb képfeldolgozására és videózás komplett tematikájára kellene komolyabban ránézni. Akinek persze az egyedi kell, és hajlandó komolyabban áldozni arra, hogy véletlenül se jöjjön vele szembe ugyanolyan telefon, a Mate RS-ben máris megtalálhatta ideális választását.

Porsche Design Huawei Mate RS

Bone123 a.k.a. Hidegkuti Zoltán

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A hónap végén érkezik a Huawei GPU Turbo

    A Huawei a CES Asia 2018-on jelentette be a GPU Turbo frissítési ütemtervét, számos készüléktípus tulajdonosa készülhet a megnövelt grafikus teljesítményre

  • Sziget helyett lyuk

    A Huawei állítólag új formanyelvet dolgoz ki, ami szükségtelenné teszi a szenzorszigetet. Lesz helyette magányos kamera a képernyőben.

  • A VLC blokkolja a Huawei készülékeket

    A népszerű videolejátszó alkalmazás fejlesztői blokkolják a kínai gyártó készülékeinek hozzáféréstét a VLC programhoz.

  • Ultrahangos ujjlenyomat-olvasóra válthat a Mate 20 Pro

    A képernyőbe épített, az optikainál érzékenyebb technológia a Galaxy S10-et beelőzve egy Huawei okostelefonban debütálhat. Állítólag a Galaxy A sorozat is a képernyőbe integrálja a biometrikus szenzort, csak a régebbi fajtából.

Előzmények