Poco X3 Pro - hardverfrissítés

Nem ügyeskedtek túl sokat a Poco X3 NFC-vel, tettek bele egy frissebb lapkakészletet, illetve több és gyorsabb memóriát. És ennyi pont elég ahhoz, hogy a szerényebb kamerák ellenére még mindig kiemelkedő ajánlat legyen a kategóriában.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Ahogy az sejthető volt, az adatkommunikációs paletta is teljesen megegyezik, leszámítva, hogy a Bluetooth most valamiért csak 5.0-s verziószámmal van jelen. Egyébként az 5G-t kivéve minden adott: az NFC, az infra vezérlő, a kétsávos 802.11ac WiFi (WiFi 5) és a dual SIM is opció (4G hálózaton), ha lemondunk a maximum 1 TB-os microSD bővítésről. Szenzorokból sincs hiány, csak nyomás és hőmérséklet érzékelő nincs, az iránytűhöz viszont szokás szerint külön appot is kapunk, a navigációba a földi hálózatok és routerek mellett a GPS, a GLONASS, a BeiDou és a Galileo rendszere is besegít, a 2.0-s Type-C csatlakozó ismeri az OTG-t és ugye a jack sem maradt le.


[+]

Az üzemidő ismét remek, 14 óra offline tartalomlejásztás vagy két nap életszerű használat simán van a készülékben, ha nem nyúzzuk halálra. A fix 120 Hz-et egyébként nem minden alkalmazás bírja, a Mi Video például 60 Hz-cel fut, ahogy a YouTube és a legtöbb gyári app, úgyhogy akaratlanul is tudunk spórolni egy kicsit. A vezetékes töltésteljesítmény maximuma 33 watt, amihez megfelelő adaptert is kapunk, a töltés pedig összesen 59 percet vesz igénybe, fél óra alatt viszont már 59%-ot tudhatunk a telepben. A töltéstechnológia egyébként a középről kifelé (MMT) módszert alkalmazza.

Poco X3 Pro
Pro
Friss és erős hardver
120 Hz, HDR10 LCD panel
Jack, infra, NFC
Jó üzemidő, 33W gyorstöltés
Kontra
Nincs 5G
Közepes kameraképességek
Érdektelen dizájn
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 9 pont
Ár (HUF, 6/128 GB / 8/256 GB) 89.900 / 99.900

Én nem pontosan értem, hogy az idei Poco X3 mitől annyira pro, nyilván a friss és jóval erősebb lapkakészletre gondolt a költő, de ennek azért volt ára. A Snapdragon 860 és UFS 3.1-es belső tárhely mellé már szerényebb és semmivel sem jobban teljesítő kamerarendszert mellékeltek (64 + 13 + 2 + 2 AF makro vs. 48 + 8 + 2 + 2), még mindig nincs 5G, úgyhogy lehetett volna inkább Poco X3 Performance vagy valami ilyesmi. De szerencsére minden más jóságot megtartottak: 3,5 milliméteres jack; infra vezérlő, NFC; sztereó hangszóró (ami egyébként jól is szól); IP53 cseppállóság; sík, 120 Hz-es, HDR10 kijelző; kitűnő üzemidő, 33 wattos gyorstöltés; rendkívül rugalmas és testreszabható felhasználói felület Android 11 rendszeren; szóval semmi okunk panaszkodni, a Poco X3 Pro még mindig egy nagyon erős és versenyképes ajánlat 8/256 GB-os memóriacsomaggal 99 ezer forintért, 6/128 GB-os kiszerelésben pedig 89 ezer pénzért. Tény, hogy nem az X3 széria a legmutatósabb, legizgalmasabb vagy legegyedibb modell a piacon, de a viszonylag nagy méret ugye nagy akkut is jelent és még a Poco feliratot is sikerült kicsit visszafogottabban prezentálni. Ja, és már hivatalosan is elérhető itthon is, úgyhogy ismét jár az ajánlott minősítés, már amennyiben nem ragaszkodunk az 5G-képességhez. Ha ez szempont, akkor néhány dologból lejjebb kell adni és megtekinteni a Realme 8 5G-t, a OnePlus Nord N10 5G-t, esetleg a Xiaomi Mi 10 Lite 5G-t.

AliceWake

Poco X3 Pro

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Poco

Azóta történt

Előzmények