Poco X3 Pro - hardverfrissítés

Nem ügyeskedtek túl sokat a Poco X3 NFC-vel, tettek bele egy frissebb lapkakészletet, illetve több és gyorsabb memóriát. És ennyi pont elég ahhoz, hogy a szerényebb kamerák ellenére még mindig kiemelkedő ajánlat legyen a kategóriában.

Multimédia

Látszólag a kamerarendszer is változott, vagyis nem csak látszólag, a 64 megapixeles főkamera helyett kapunk egy szintén quad-Bayer 48 megapixeles egységet PD autofókusszal, az ultraszéles felbontása pedig megáll 8 megapixelnél, de érdemi változás a képminőség terén nem igazán történt. A 2 megapixeles makró pedig pont ugyanazt tudja, mint a Poco X3 NFC szenzora. Nagyjából semmit és még az autofókusznak is lőttek.

A szoftver még mindig messze több testreszabási lehetőséget kínál, mint amennyit elvárunk (zárhangok, színséma), viszont a makró mód még mindig nem a kameramódok között található, nem lehet kitenni az élőképre, a legutolsó mód megjegyzése, vagyis pont a nem megjegyzése pedig megint elromlott. Teljesen mindegy, hogy kérjük-e vagy nem, akkor sem az alap, 12 megapixeles mód nyílik meg, hanem a legutóbb használt, ami roppant bosszantó. Pedig ezt egyszer már sikerült megoldani. Viszont a Pro mód elérhető a makró és az ultraszéles szenzorhoz is, illetve opció a nyers képfájlok mentése.

48 MP

48 megapixelen most sem érdemes rögzíteni, a több részlet és erősebb vonalélesség mellé gyengébb dinamikát, észrevehető lencsetorzítást a széleken, kromatikus aberrációt és rengeteg zajt kapunk, a színek viszont valószerűbbek, mint az algoritmus által feldolgozott 12 megapixeles képek esetében. Az AI módot érdemes sürgősséggel kikapcsolni, mert a színek irreális túltelítésén és az agresszív túlélesítésen kívül még az egyébként stabil fehéregyensúlyt is megborítja néha. A dinamika sajnos rendkívül gyenge, az automatikus HDR meg vagy lusta vagy buta. AI nélkül csak a durva zajmentesítés szúr szemet, a dinamika és a színek viszont látványosan javulnak.

Hirdetés

12 MP

Az ultraszélesnél ugyanúgy működik az AI, pont olyan eredményeket kapunk, mint amikor az Instára szánt képeken túl sok a struktúra és irreális a telítettség. A széleken kompenzálás ellenére megfigyelhető torzítás, jellemző a kromatikus aberráció, a dinamika rendkívül gyenge, a részletek pedig minden adandó alkalommal össszemosódnak. A 7-es és a 8-as kép egyébként szándékosan ugyanaz a téma ugyanabban az időpillanatban, csak az elsőnél működik az AI, a másodiknál nem.

8 MP ultraszéles

Este mindenképpen érdemes használni az esti módot, ami szerencsére az ultraszélesnél is elérhető, sokat segít a dolgokon, értsd, legalább látszik is valami a nagy, elmosott feketeségben. A 12 megapixeles képeknél is egyértelműen látszik a dedikált mód előnye, sokkal jobb fehéregyensúlyt és vonalélességet biztosít, viszont nem árt rápróbálni a 48 megapixeles felbontásra is, ilyenkor külön jól jön a magasabb részletesség, az enyhe felülexponálás és a visszafogottabb zajkezelés.

A videófelvétel még midig maximum 4K 30 fps lehet, viszont, ha úgynevezett Folytonos felvétel stabilizálást is szeretnénk az elektronikus stabin felül, akkor be kell érni Full HD felbontással és 30 fps képkockaszámmal. 60 fps szintén csak 1080 felbontásig opció, az 1080p 30 fps maximumra korlátozott ultraszéles pedig továbbra is önálló életet él. Felvétel közben nem lehet váltani, csak a digitális zoom érhető el, ami a sátán műve.

Az extra stabilizálást egyáltalán nem érdemes erőltetni, egyrészt ugye bukjuk a 4K felbontást, másrészt a látószög is szűkül, de leginkább semmivel sem tesz hozzá többet az élményhez, mint a normál EIS, viszont a mozgás kissé természetellenessé válik. Az ultraszéles esetében sem a dinamika, sem a vonalélesség nem valami erős, Full HD 60 fps képkockasebességgel a fókusz is megborul, úgyhogy a legjobb, ha maradunk a 4K 30 fps opciónál, ott azért minden rendben van (színek, dinamika, részletesség).


[+]

Az előlapi szenzor ugyanazt tudja, mint a Poco X3 NFC kamerája, tekintve, hogy ugyanaz a 20 megapixeles egység, a Spectra 380-as ISP pedig nem tesz hozzá annyit az élményhez, hogy érdemben más eredményeket kapjunk. Az előlapi kamera dinamikája gyenge és szintén felülexponál, pedig felhős volt az idő, a videófelvételek nagyon nélkülözik a stabilizálást, a portrék viszont egész korrektek. A háttérelmosás mértékét szimulált blendeállítással lőhetjük be.

[+]

A lejátszó szerepében, mint mindig, a Mi Video, ami kezeli a feliratokat, hangsávokat és kisablakos formában is hajlandó futni, streamelni pedig HD minőségben is lehet a Widevine L1-es biztonsági szintnek köszönhetően. A HDR10 támogatás is megvan egyébként, de a streaming szolgáltatók ezt egyelőre nem vették észre. Zenei téren viszont nem csak az utálatos YouTube Music áll rendelkezésre, hanem a gyártó saját lejátszója is, a sztereó hangszóró pedig kellő erélyességgel és jó minőségben szólaltatja meg a tartalmakat. A közép és magas tartomány korrekt, mélyeket pedig nem is igazán vártunk. Az élményt a 3,5 milliméteres jack és az FM-rádió is fokozza, amihez fülhallgatót sem muszáj csatlakoztatni, elindul önerőből is, csak nem nagyon talál adót. Legalábbis élvezhető minőségben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Poco

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés