Pebble - az átgondolt okosóra

Tudás

A Pebble szíve egy legfeljebb 80 MHz-en működő ARM Cortex-M3 processzor, melyen elsőre mosolyog az ember, azonban nem szabad elfelejteni, hogy itt egy viszonylag alacsony felbontású, fekete-fehér kijelzőre kell pixeleket varázsolni, a Bluetooth kapcsolaton túl pedig csak egy gyorsulás- és egy fényérzékelővel kell gondolkodni. Erre a feladatra pedig bőségesen elég ez a megoldás, a Pebble-nek komoly sebességbeli baja nincs, bár egy e-ink kijelzős modell nyilván teljesen más környezetbe kell helyezni a gyorsaság fogalmát, mint egy modern okostelefonnál. A Pebble egyből reagál minden gombnyomásra, de néha bizony gondolkodik, az e-ink technológia miatt pedig a képernyők betöltődése sem teljesen akadásmentes. A Pebble egyébként 4.0-s Bluetooth-on keresztül kommunikál az okostelefonnal.


[+]

A Pebble hivatalosan az iOS és az Android operációs rendszereket támogatja, de BlackBerry 10-re is létezik hozzá nem hivatalos vezérlőszoftver. A platformfüggetlen működés elvileg nyilván az óra egyik nagy erőssége, azonban valahol hátrányt is jelent, hiszen más-más felhasználói élményt nyújt. Az Apple platformjánál a csatlakoztatás után szinte minden értesítési beállítást magának az operációs rendszernek a beállításai között módosíthatunk, ezeket pedig az óra lecsatlakoztatása után a rendszer el is felejti. A zöld robotos rendszer esetében viszont mindent a feltelepített segédprogramból állíthatunk, aminek köszönhetően a beállítások mindig megmaradnak, és sok dolgot piszkálhatunk is, azonban az egésznek olyan érzése van, mintha ez nem egy hivatalosan támogatott kütyü, hanem egy amolyan hackelt/haxolt megoldás lenne.


[+]
Egyszerre sajnos csak 8 alkalmazás/órakép lehet az órára telepítve.

Már a Pebble gyári szoftverében is viszonylag sok beállítási lehetőséggel találkozhatunk. Ha akarjuk, nem kapunk értesítéseket akkor, ha a telefonunk kijelzője be van kapcsolva; ezen kívül itt engedélyezhetjük a 3rd party notifikációkat, amit a plusz szoftverek használni fognak. Ugyanakkor gyárilag is mindenről kaphatunk értesítést, emailek, SMS-ek, bejövő hívások, naptárbejegyzések, Google Talk & Hangouts, Google Voice, Facebook, WhatsApp játszik. A Pebble tud továbbá zenevezérlőként is működni, a szoftverben megadhatjuk, hogy melyik alkalmazást akarjuk irányítani (egyszerre csak egyet lehet). Ezen kívül telepíthetünk appokat is, melyek az alapértelmezett szoftvernél mindössze 15 darab óraképben és a híres Snake játékban merül ki. Épp ezért érdemes lehet felrakni a nem hivatalos Pebble apps nevű szoftvert is, itt további 50 alkalmazást és bő 2700 órát érhetünk el; előbbiek linkek a Play Áruházba, utóbbiakat egyből feltolhatjuk az órára. Komoly korlát viszont, hogy egyszerre legfeljebb 8 darab app lehet az órára telepítve, márpedig az óraképek is appnak minősülnek.

Vannak egyébként értelmes alkalmazások az elsőre nem túl bőségesnek tűnő kínálatban. Telepíthetünk például stopperórát, de jól jöhet az a szoftver is, amivel bármikor lenémíthatjuk a telefonunkat; távvezérelni egyébként a kamerát is tudjuk, de csak exponálni lehet, élő előnézeti képet nyilván nem látunk. Bár eddig még nem írtam, de valószínűleg egyértelmű, hogy az értesítésekkor a Pebble rezeg, így értesülhetünk a dolgokról; pittyegni nem tud, hangszórója nincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés