Pebble - az átgondolt okosóra

Használhatóság, összegzés

A Pebble óraként tökéletesen megállja a helyét; az e-ink kijelzőnek köszönhetően a kijelző mindig olvasható, kivéve sötétben, de akkor csak meg kell ráznunk a csuklónkat. Örömteli, hogy már a gyári óraképek is nagyon látványosak, de mivel azokon túl is több ezret letölthetünk, valószínűleg senkinek nem lesz hiányérzete. Ha mégis, akkor jó hír, hogy van óraképszerkesztő alkalmazás is az okostelefonra, ahol aztán teljesen egyedi dolgokat is kreálhatunk, ez a rész tehát tényleg hibátlan.

Az értesítések kezelése viszont kissé furcsa. Egyrészt túl sok dolgot megkapunk (az is átjön, ha az okostelefon WiFi hálózatot talál a közelben, bár az efféle notifikációt nyilván magán a telefonon ki lehet kapcsolni), de főleg az agresszivitás problémás egy kissé, az óra ugyanis addig rezeg, amíg rá nem nyomunk, hogy nyugtáztuk az adott értesítést. Ez főleg akkor zavaró, ha csak lerakjuk valahova az órát; ilyenkor igazán észlelhetné, hogy nyugalmi állapotban van és felesleges pár másodpercenként rezegnie egyet. Annyi intelligencia azonban szorult belé, hogy töltőre dugva nem rezeg. Van továbbá egy ne zavarj funkció is, itt megadhatunk egy időszakot, amikor az óra egyáltalán nem jelenít meg semmilyen figyelmeztetést. Ez jól jön, ha éjszaka aludni, nem Pebble-t nyomkodni szeretnénk.


[+]

Az elérhető funkciók is kellemesek. Gyorsan beléphetünk a menübe, ahonnét elindíthatjuk a zenelejátszót kezelő szoftvert, beállíthatunk ébresztőt, megnézhetjük a 8 legfrissebb értesítést, eljuthatunk a beállításokhoz, plusz nyilván piszkálhatjuk azokat az appokat is, amiket utólag telepítettünk. Óraképet pedig bármikor válthatunk, ehhez be sem kell lépnünk a menübe, elég a fel/le gombok valamelyikét megnyomni. Én unalmamban elég gyakran nyomogattam a kütyüt, úgyhogy ezt a funkciót szerettem. Ahogy igazából a többit is, a túlzott értesítgetést, illetve a viszonylag időigényes első beállításhullámot leszámítva.


[+]

Mindentől függetlenül az a helyzet, hogy a Pebble egy nagyon kellemes eszköz. Egyrészt nem drága, ha itthon is a 150 amerikai dollárnak megfelelő 32 ezer forintért lehetne hozzájutni, akkor egyértelmű is lenne, hogy mennyire jó vétel, vámmal és ÁFÁ-val azonban már nem annyira az, de ez csak hazai jellegzetesség. Az e-ink kijelző az okosóra egyik legnagyobb előnye és hátránya is, a 4-5 napos üzemidő és a napfényben való olvashatóság örömteli, a kissé alacsony felbontás és a színek hiánya viszont fájó lehet. Szoftveres furcsaságai vannak, de a személyre szabhatóság ezt is kiüti. Alkalmazásokkal sem áll rosszul, az SDK-nak köszönhetően pedig a fejlesztők előtt is adott a lehetőség, hogy megvalósítsák ötleteiket. Jó kis cucc ez, az okosórák között talán az eddigi legjobb. Ajánlott csak azért nem lehet, mert a magyar háztartásokba csak akkor tud eljutni a fent említett összegért, ha magunk megyünk el érte.

Pebble

Bocha

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés