OnePlus X - belépés csak meghívóval!

Külső

A OnePlus X kétféle külsővel debütált: a hozzánk került Onyx verzió az olcsóbbik, a Ceramic ellenben egy drágább, tízezer darabosra limitált széria. Az Onyx fém kerettel, valamint Gorilla Glass 3 elő-és hátlappal bír, míg a Ceramic modell még ennél is karcállóbb bevonatot kapott, a Mohs-féle keménységi skála szerint 8,5-ös szinten áll, ezen a listán a 2-es értéknek számít a gipsz és 10-esnek a legkeményebb ásvány, a gyémánt. A kerámiából készült elemek 1482 °C-on sülnek ki, aztán két napig pihennek, mielőtt felhasználásra kerülnek. Dimenziók tekintetében jóval barátságosabb a mobil, mint az elődök, 140 x 69 x 6,9 milliméteres dimenzióihoz 138 grammos tömeg tartozik, a hátlapon lévő üveg enyhén lekerekített, így kellemesen tenyérbe is simul. Recsegés-ropogás egyáltalán nem érkezik a készülékház felől, minden gomb és kapcsoló feszesen és pontosan van a helyén, abszolút minőségi az összbenyomás.

OnePlus X elölről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés OnePlus X Honor 7 Sony Xperia Z5 Compact Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő (max.) 338 nit 475 nit 636 nit 301 nit
Fehér fényerő (min.) 3,3 nit 11 nit 5 nit n/a
Fekete fényerő 0 nit 0,27 nit 0,48 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen 1760:1 1326:1 végtelen
Színhőmérséklet 8223 K 7762 K + kézi 9068 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap 71,4%-át foglalja el az 5 hüvelykes, Diamond PenTile szubpixel-elrendezésű, Full HD felbontású AMOLED panel, a 441 ppi-s képpontsűrűség abszolút rendben lévőnek mondható. Sokan tartják túlszaturáltnak ezeket a megjelenítőket, illetve a beégéstől is lehet tartani, ugyanakkor a 0 nites feketék és a vibrálóan élénk színek szinte mindenkit meggyőznek. A maximális fényerő nem kimondottan magas, de a szintén AMOLED technológiájú HTC One A9 és Meizu MX5 képernyői sem fényesebbek nála. Minimumon szinte csak pislákol, tehát nem fogja kiégetni a szemünket a vaksötétben. A betekintési szögek gyakorlatilag tökéletesek, oldalról rátekintve sem invertálódnak a színek, a kontrasztok is egész jól megmaradnak.

OnePlus X oldalról
[+]

A megjelenítő fölött csücsül a beszédhangszóró, a másodlagos kamera, a fény-és távolságérzékelő szenzorok és a színes értesítési led sem maradt ki, itt tehát minden rendben van. A kijelző alatt viszont lehet némi hiányérzetünk, hiszen a három darab kapacitív érintőgomb egyáltalán nem kapott háttérvilágítást. Mindig a home gomb van középen, de a visszalépés és az alkalmazásváltó gombok helyét megcserélhetjük, attól függően, hogy miként szoktuk meg korábban. Igény szerint akár teljesen ki is kapcsolhatjuk ezeket az érintőbillentyűket, ilyenkor a kijelző alján láthatjuk a rendszer vezérléséhez szükséges funkciógombokat. A telefon alján egy szimpla, átlagos minőségű hangszóró várja, hogy megszólalhasson, mellette a microUSB csatlakozó és a mikrofon található. Felül a 3,5 milliméteres jack csatlakozón kívül a másodlagos mikrofon lelhető fel A telefon bal oldalán a háromállású értesítésvezérlő csúszka található, ezzel akár egy pillanat alatt, a kijelző bekapcsolása nélkül kapcsolhatjuk ki a prioritást nem élvező értesítéseket, vagy akár teljesen elcsendesíthetjük a mobilt.

OnePlus X hátlap
[+]

Jobb oldalt található a bekapcsológomb, illetve a hangerőszabályzó billentyűk, fölötte pedig a SIM-tálcát húzhatjuk ki, természetesen csak a megfelelő tű segítségével. A fiókba tehetünk két darab nanoSIM-et, de ha nincs szükségünk a kétkártyás módra, akkor az egyikben egy microSD kártya is helyet foglalhat. A telefon egyetlen összeszerelési bakija is a tálcához kötődik, mivel nem illeszkedik tökéletesen a kerethez: ezt számos egyéb mobil esetén láttuk már, nem lepődhetünk meg rajta túlzottan. A hátlap zongoralakkra emlékeztető fényében gyönyörködni lehet, amikor tiszta, de ez sajnos viszonylag ritkán van így, az ujjlenyomatokat ugyanis nagyon gyűjti, szerencsére nem idegesítően csúszós, ebből a szempontból egy teljesen átlagos, üveggel borított mobil. A bal felső sarkára került a kamera és a szimpla ledes villanó, ezektől eltekintve csak egy OnePlus márkajelzésen akadhat meg a szemünk, a hátlap lepattintásával ne is próbálkozzunk!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mégiscsak jön a OnePlus Mini?

    A GFXBench adatbázisában bukkant fel egy eddig ismeretlen, 4,6 hüvelykes felbontású kijelzővel szerelt variáns, ami a kínaiak kompakt modellje lehet.

  • Frissített OnePlus X érkezhet

    Kívülről semmi különbség nem látható, viszont a burkolat alá végre 64-bites, a korábbinál jóval erősebb lapka kerülhet.

  • Super AMOLED kijelzőt kaphat a OnePlus 3

    Egyre több forrásból érkeznek a pletykák az új OnePlus-szal kapcsolatban, szóba került a 6 gigabájt RAM, a gyártó új gyorstöltési technológiája és a Qualcomm Snapdragon 820 is.

  • Szinte nincs titka már a OnePlus 3-nak

    Evan Blass újra munkában, szinte mindent elárult a kínaiak következő csúcskészülékének specifikációiról.

Előzmények

  • Kiszivárgott a OnePlus X ára

    Véletlenül (vagy teljesen szándékosan) felbukkant az egyik viszonteladónál az alacsonyabb árszegmensbe szánt OnePlus készülék és árcédulája.

  • Október 29-én érkezik a OnePlus X

    A korábbi, október 12-re vonatkozó pletykák hamisnak bizonyultak, az új időpontról viszont maga a gyártó tett közzé információt.

  • A TENAA-nál járt a kisebbik OnePlus

    Legyen bármi is a neve, egyre közelebb vagyunk a kicsinyített OnePlus bemutatkozójához, a TENAA jóvoltából pedig már a méreteit és az akkumulátorának kapacitását is tudjuk.

Hirdetés