OnePlus X - belépés csak meghívóval!

Hardver, Oxygen OS, szoftverezettség

2015 végén már nem hívhatjuk flagship-killernek az ARMv7 utasításkészletű Qualcomm Snapdragon 801-et, de az biztos, hogy a maga idejében egy remek csúcslapka volt, ennek köszönhetően a középkategória felső szegmensében a mai napig megállja a helyét. A benne lévő négymagos Krait 400 processzor órajelét kicsit visszafogták, az X-ben már csak 2,3 GHz-en dolgozik. Az Adreno 330 grafikus gyorsító szintén nem számít gyengének a kategóriatársak ismeretében, a 3 gigabájt LPDDR3 RAM megléte pedig kimondottan örvendetes. Belső tárolóegységből 11,53 gigabájt áll rendelkezésünkre, viszont akár egy 64 gigabájtos microSD-t is gond nélkül bepattinthatunk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark OnePlus X Honor 7 Sony Xperia Z5 Compact Samsung Galaxy Alpha
Rendszerchip Snapdragon 801 HiSilicon Kirin 935 Snapdragon 810 Exynos 5430
AnTuTu 5.x Benchmark 47481 pont 53149 pont 61582 pont 52120 pont
Vellamo Browser 2742 pont 2872 pont 3824 pont 3190 pont
Vellamo Metal 1546 pont 1430 pont 1757 pont 1550 pont
Geekbench 3 (single) 927 pont 943 pont 1264 pont 939 pont
Geekbench 3 (multi) 2410 pont 3621 pont 3655 pont 3188 pont
GFXBench Manhattan onscreen 10 fps 9,5 fps 47,0 fps 25,2 fps
Manhattan offscreen 1080p 9,1 fps 9,2 fps 25,0 fps 13,4 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 18,0 fps 56,0 fps 48,1 fps
T-Rex offscreen 1080p 22 fps 15,0 fps 56,0 fps 31,3 fps

A fenti táblázatban szereplő készülékek hivatalos, itthoni garanciával jóval többe kerülnek, mint tesztünk alanya, visszafogottabb kijelzőméretük miatt kerültek bele az összehasonlításba. A teljesítménytesztek mindettől függetlenül helytállóak, leginkább a MediaTek Helio X10-zel lehet párba állítani manapság a Snapdragon 801-et. Melegedés enyhén jelen van, a hátlap közepén vehető észre némi langyosodás, ha valami komolyabb játékot futtatunk, de egyszerűbb feladatok során természetesen nem merül fel ez a probléma, még a kamera huzamosabb használatakor sem. A rendszersebesség kimondottan jó, nagyon ritkán lehet csak találkozni hosszabb töltési időkkel, néha-néha egy kisebb megakadással.

OnePlus X Screen Shot OnePlus X Screen Shot

Egy ideje már a OnePlus-okon nem CyanogenMod fut gyárilag, hanem a gyártó által fejlesztett, Oxygen OS névre hallgató ROM. Sokan sajnálják ezt a lépést, az biztos, hogy a CM sokkal több extra funkciót rejtett magában, az Oxygen OS esetén pedig a OnePlus is úgy fogalmazott, hogy ez egy letisztult, sebességorientált, könnyed felület: a marketinges blabla félretétele után ez körülbelül annyit jelent, hogy a gyári Android rendszer funkcionalitását és a Material Design adottságait rejti magában. Ami extrának számít az 5.1-es Androidhoz képest, az a gesztusvezérlés: ilyen például a dupla koppintásos feloldás, illetve a lezárt kijelzőre való rajzolás. Ez utóbbival aktiválhatjuk a kamerát, a zseblámpát, illetve vezérelhetjük a zenét, sajnos egyénileg nem konfigurálható, hogy melyik karakterhez milyen funkciót társítson a rendszer.

OnePlus X Screen Shot OnePlus X Screen Shot

Az ikonkészlet teljes egészében a gyári maradt, az alapvető feladatokat jellemzően AOSP alkalmazások látják el, de Google-programokból is akad bőven előre telepítve. Az AMOLED technológiát kihasználva lezárt kijelzőnél a telefon teljesen fekete háttéren villantja fel az értesítéseinket, amikor azok beérkeznek, de ha megmozdítjuk a mobilt, vagy csinálunk fölötte egy suhintó mozdulatot, akkor is jelt ad magáról, és mutatja, hogy miről maradtunk le. Az értesítési felület és a kezdőképernyő teljesen gyárias, de utóbbi esetén aktiválhatunk egy Polc (Shelf) névre hallgató felületet a bal oldalra, ahol alapértelmezetten az aktuális időjárást, a sűrűn használt programokat és a leggyakrabban keresett névjegyeket mutatja a telefon.

OnePlus X Screen Shot OnePlus X Screen Shot

A SwiftKey billentyűzet segítségével elég jól tudunk gépelni, de a gyári Google-klaviatúra is gond nélkül teszi a dolgát, alig futottam bele egy-két melléütésbe, pedig ekkora kijelző esetén még ez egyáltalán nem számít alapvetőnek. Extra alkalmazások közül a Fájlok névre hallgató fájlkezelőt említhetjük meg, ami tökéletesen kezeli az OTG-eszközöket is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mégiscsak jön a OnePlus Mini?

    A GFXBench adatbázisában bukkant fel egy eddig ismeretlen, 4,6 hüvelykes felbontású kijelzővel szerelt variáns, ami a kínaiak kompakt modellje lehet.

  • Frissített OnePlus X érkezhet

    Kívülről semmi különbség nem látható, viszont a burkolat alá végre 64-bites, a korábbinál jóval erősebb lapka kerülhet.

  • Super AMOLED kijelzőt kaphat a OnePlus 3

    Egyre több forrásból érkeznek a pletykák az új OnePlus-szal kapcsolatban, szóba került a 6 gigabájt RAM, a gyártó új gyorstöltési technológiája és a Qualcomm Snapdragon 820 is.

  • Szinte nincs titka már a OnePlus 3-nak

    Evan Blass újra munkában, szinte mindent elárult a kínaiak következő csúcskészülékének specifikációiról.

Előzmények

  • Kiszivárgott a OnePlus X ára

    Véletlenül (vagy teljesen szándékosan) felbukkant az egyik viszonteladónál az alacsonyabb árszegmensbe szánt OnePlus készülék és árcédulája.

  • Október 29-én érkezik a OnePlus X

    A korábbi, október 12-re vonatkozó pletykák hamisnak bizonyultak, az új időpontról viszont maga a gyártó tett közzé információt.

  • A TENAA-nál járt a kisebbik OnePlus

    Legyen bármi is a neve, egyre közelebb vagyunk a kicsinyített OnePlus bemutatkozójához, a TENAA jóvoltából pedig már a méreteit és az akkumulátorának kapacitását is tudjuk.

Hirdetés