OnePlus X - belépés csak meghívóval!

Bevezető, tartozékok

Ha a OnePlus neve elhangzik, akkor a témában járatosak jó eséllyel a meghívórendszerre, a flagship killer phabletekre és a smirglipapírra emlékeztető Sandstone Black hátlapi borításra gondolnak. A vállalat első modellje a tavalyi One volt, idén pedig bemutatták a második generációt is. Az Oppóhoz kötődő gyártó nagyon gyorsan ismert lett, és bár a meghívós rendszert elég sok kritika érte, egyáltalán nem kizárt, hogy a One és a Two sikere részben ennek köszönhető, hiszen a vásárló úgy érzi, hogy nem csak egy jó terméket tud magáénak, hanem kiváltságossá vált és egy közösségbe lépett be. Ez utóbbi érzést az angol nyelvű, hivatalos OnePlus fórum is erősíti, ahol a felhasználók tapasztalatcseréjén kívül gyakran megjelennek a cég vezetői is egy-egy tartalmasabb kommenttel, nemrég például bejelentették, hogy minden készülékük megkapja az Android Marshmallow rendszerverziót.

OnePlus X hátulról
Füstszínű, áttetsző szilikon tok is jár a OnePlus X-hez. [+]

A kisebbik modell lehetséges érkezéséről már januárban lehetett hallani, amikor Carl Pei, a gyártó CEO-ja említette meg, hogy idén a zászlóshajó mellett egy másik közönséget megszólító modell is megjelenik, ami nem feltétlenül a hardveres specifikációjával, hanem a küllemével fog tarolni. Az év második felében már rengeteg találgatás, renderkép és kéminformáció jutott el hozzánk, végül október 29-én mutatták be a OnePlus X-et, az öthüvelykes mobilt, ami rendszerchipjét tekintve a One alapjaira építkezik. A tesztkészülék ugyanattól a kedves olvasónktól származik, aki már a Two-t is kölcsönadta nekünk egy teszt erejéig, ismételten köszönjük a felajánlást!

Az OnePlus X doboza
[+]

A legtöbb gyártó újabban egyre kevésbé ad a csomagolásra, főleg az olcsóbb modellek esetén, a OnePlus azonban nagyon igényes hatást kelt már a doboz kibontásának pillanatában: felül egy műanyag ágyban pihen a telefon elöl-hátul lefóliázva, alatta egy kis dobozban találunk egy fóliát, egy füstszínű szilikon tokot, illetve egy SIM-tűt, alatta egy külön rekeszben pillanthatjuk meg a használati útmutatót, alul pedig a lapos profilú microUSB kábel és a töltőfej csücsül.

Külső

A OnePlus X kétféle külsővel debütált: a hozzánk került Onyx verzió az olcsóbbik, a Ceramic ellenben egy drágább, tízezer darabosra limitált széria. Az Onyx fém kerettel, valamint Gorilla Glass 3 elő-és hátlappal bír, míg a Ceramic modell még ennél is karcállóbb bevonatot kapott, a Mohs-féle keménységi skála szerint 8,5-ös szinten áll, ezen a listán a 2-es értéknek számít a gipsz és 10-esnek a legkeményebb ásvány, a gyémánt. A kerámiából készült elemek 1482 °C-on sülnek ki, aztán két napig pihennek, mielőtt felhasználásra kerülnek. Dimenziók tekintetében jóval barátságosabb a mobil, mint az elődök, 140 x 69 x 6,9 milliméteres dimenzióihoz 138 grammos tömeg tartozik, a hátlapon lévő üveg enyhén lekerekített, így kellemesen tenyérbe is simul. Recsegés-ropogás egyáltalán nem érkezik a készülékház felől, minden gomb és kapcsoló feszesen és pontosan van a helyén, abszolút minőségi az összbenyomás.

OnePlus X elölről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés OnePlus X Honor 7 Sony Xperia Z5 Compact Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő (max.) 338 nit 475 nit 636 nit 301 nit
Fehér fényerő (min.) 3,3 nit 11 nit 5 nit n/a
Fekete fényerő 0 nit 0,27 nit 0,48 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen 1760:1 1326:1 végtelen
Színhőmérséklet 8223 K 7762 K + kézi 9068 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az előlap 71,4%-át foglalja el az 5 hüvelykes, Diamond PenTile szubpixel-elrendezésű, Full HD felbontású AMOLED panel, a 441 ppi-s képpontsűrűség abszolút rendben lévőnek mondható. Sokan tartják túlszaturáltnak ezeket a megjelenítőket, illetve a beégéstől is lehet tartani, ugyanakkor a 0 nites feketék és a vibrálóan élénk színek szinte mindenkit meggyőznek. A maximális fényerő nem kimondottan magas, de a szintén AMOLED technológiájú HTC One A9 és Meizu MX5 képernyői sem fényesebbek nála. Minimumon szinte csak pislákol, tehát nem fogja kiégetni a szemünket a vaksötétben. A betekintési szögek gyakorlatilag tökéletesek, oldalról rátekintve sem invertálódnak a színek, a kontrasztok is egész jól megmaradnak.

OnePlus X oldalról
[+]

A megjelenítő fölött csücsül a beszédhangszóró, a másodlagos kamera, a fény-és távolságérzékelő szenzorok és a színes értesítési led sem maradt ki, itt tehát minden rendben van. A kijelző alatt viszont lehet némi hiányérzetünk, hiszen a három darab kapacitív érintőgomb egyáltalán nem kapott háttérvilágítást. Mindig a home gomb van középen, de a visszalépés és az alkalmazásváltó gombok helyét megcserélhetjük, attól függően, hogy miként szoktuk meg korábban. Igény szerint akár teljesen ki is kapcsolhatjuk ezeket az érintőbillentyűket, ilyenkor a kijelző alján láthatjuk a rendszer vezérléséhez szükséges funkciógombokat. A telefon alján egy szimpla, átlagos minőségű hangszóró várja, hogy megszólalhasson, mellette a microUSB csatlakozó és a mikrofon található. Felül a 3,5 milliméteres jack csatlakozón kívül a másodlagos mikrofon lelhető fel A telefon bal oldalán a háromállású értesítésvezérlő csúszka található, ezzel akár egy pillanat alatt, a kijelző bekapcsolása nélkül kapcsolhatjuk ki a prioritást nem élvező értesítéseket, vagy akár teljesen elcsendesíthetjük a mobilt.

OnePlus X hátlap
[+]

Jobb oldalt található a bekapcsológomb, illetve a hangerőszabályzó billentyűk, fölötte pedig a SIM-tálcát húzhatjuk ki, természetesen csak a megfelelő tű segítségével. A fiókba tehetünk két darab nanoSIM-et, de ha nincs szükségünk a kétkártyás módra, akkor az egyikben egy microSD kártya is helyet foglalhat. A telefon egyetlen összeszerelési bakija is a tálcához kötődik, mivel nem illeszkedik tökéletesen a kerethez: ezt számos egyéb mobil esetén láttuk már, nem lepődhetünk meg rajta túlzottan. A hátlap zongoralakkra emlékeztető fényében gyönyörködni lehet, amikor tiszta, de ez sajnos viszonylag ritkán van így, az ujjlenyomatokat ugyanis nagyon gyűjti, szerencsére nem idegesítően csúszós, ebből a szempontból egy teljesen átlagos, üveggel borított mobil. A bal felső sarkára került a kamera és a szimpla ledes villanó, ezektől eltekintve csak egy OnePlus márkajelzésen akadhat meg a szemünk, a hátlap lepattintásával ne is próbálkozzunk!

Hardver, Oxygen OS, szoftverezettség

2015 végén már nem hívhatjuk flagship-killernek az ARMv7 utasításkészletű Qualcomm Snapdragon 801-et, de az biztos, hogy a maga idejében egy remek csúcslapka volt, ennek köszönhetően a középkategória felső szegmensében a mai napig megállja a helyét. A benne lévő négymagos Krait 400 processzor órajelét kicsit visszafogták, az X-ben már csak 2,3 GHz-en dolgozik. Az Adreno 330 grafikus gyorsító szintén nem számít gyengének a kategóriatársak ismeretében, a 3 gigabájt LPDDR3 RAM megléte pedig kimondottan örvendetes. Belső tárolóegységből 11,53 gigabájt áll rendelkezésünkre, viszont akár egy 64 gigabájtos microSD-t is gond nélkül bepattinthatunk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark OnePlus X Honor 7 Sony Xperia Z5 Compact Samsung Galaxy Alpha
Rendszerchip Snapdragon 801 HiSilicon Kirin 935 Snapdragon 810 Exynos 5430
AnTuTu 5.x Benchmark 47481 pont 53149 pont 61582 pont 52120 pont
Vellamo Browser 2742 pont 2872 pont 3824 pont 3190 pont
Vellamo Metal 1546 pont 1430 pont 1757 pont 1550 pont
Geekbench 3 (single) 927 pont 943 pont 1264 pont 939 pont
Geekbench 3 (multi) 2410 pont 3621 pont 3655 pont 3188 pont
GFXBench Manhattan onscreen 10 fps 9,5 fps 47,0 fps 25,2 fps
Manhattan offscreen 1080p 9,1 fps 9,2 fps 25,0 fps 13,4 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 18,0 fps 56,0 fps 48,1 fps
T-Rex offscreen 1080p 22 fps 15,0 fps 56,0 fps 31,3 fps

A fenti táblázatban szereplő készülékek hivatalos, itthoni garanciával jóval többe kerülnek, mint tesztünk alanya, visszafogottabb kijelzőméretük miatt kerültek bele az összehasonlításba. A teljesítménytesztek mindettől függetlenül helytállóak, leginkább a MediaTek Helio X10-zel lehet párba állítani manapság a Snapdragon 801-et. Melegedés enyhén jelen van, a hátlap közepén vehető észre némi langyosodás, ha valami komolyabb játékot futtatunk, de egyszerűbb feladatok során természetesen nem merül fel ez a probléma, még a kamera huzamosabb használatakor sem. A rendszersebesség kimondottan jó, nagyon ritkán lehet csak találkozni hosszabb töltési időkkel, néha-néha egy kisebb megakadással.

OnePlus X Screen Shot OnePlus X Screen Shot

Egy ideje már a OnePlus-okon nem CyanogenMod fut gyárilag, hanem a gyártó által fejlesztett, Oxygen OS névre hallgató ROM. Sokan sajnálják ezt a lépést, az biztos, hogy a CM sokkal több extra funkciót rejtett magában, az Oxygen OS esetén pedig a OnePlus is úgy fogalmazott, hogy ez egy letisztult, sebességorientált, könnyed felület: a marketinges blabla félretétele után ez körülbelül annyit jelent, hogy a gyári Android rendszer funkcionalitását és a Material Design adottságait rejti magában. Ami extrának számít az 5.1-es Androidhoz képest, az a gesztusvezérlés: ilyen például a dupla koppintásos feloldás, illetve a lezárt kijelzőre való rajzolás. Ez utóbbival aktiválhatjuk a kamerát, a zseblámpát, illetve vezérelhetjük a zenét, sajnos egyénileg nem konfigurálható, hogy melyik karakterhez milyen funkciót társítson a rendszer.

OnePlus X Screen Shot OnePlus X Screen Shot

Az ikonkészlet teljes egészében a gyári maradt, az alapvető feladatokat jellemzően AOSP alkalmazások látják el, de Google-programokból is akad bőven előre telepítve. Az AMOLED technológiát kihasználva lezárt kijelzőnél a telefon teljesen fekete háttéren villantja fel az értesítéseinket, amikor azok beérkeznek, de ha megmozdítjuk a mobilt, vagy csinálunk fölötte egy suhintó mozdulatot, akkor is jelt ad magáról, és mutatja, hogy miről maradtunk le. Az értesítési felület és a kezdőképernyő teljesen gyárias, de utóbbi esetén aktiválhatunk egy Polc (Shelf) névre hallgató felületet a bal oldalra, ahol alapértelmezetten az aktuális időjárást, a sűrűn használt programokat és a leggyakrabban keresett névjegyeket mutatja a telefon.

OnePlus X Screen Shot OnePlus X Screen Shot

A SwiftKey billentyűzet segítségével elég jól tudunk gépelni, de a gyári Google-klaviatúra is gond nélkül teszi a dolgát, alig futottam bele egy-két melléütésbe, pedig ekkora kijelző esetén még ez egyáltalán nem számít alapvetőnek. Extra alkalmazások közül a Fájlok névre hallgató fájlkezelőt említhetjük meg, ami tökéletesen kezeli az OTG-eszközöket is.

Kamera, multimédia

A hátlapon f/2.2 rekeszértékű optika figyel, a hozzá tartozó 13 megapixeles szenzor ISOCELL technológiájú, a villámgyors fókuszálást infra helyett egy szimpla PDAF réteg segíti, ami esti körülmények között nem annyira gyors, mint a lézeres megoldás, de még így is elég fürgén és pontosan élesít vele a kütyü. Optikai képstabilizálás nincs, szimpla ledes villanó viszont van, és egész korrekt fényerőt produkál. A kamerát vezérlő szoftver a gyártó sajátja, ugyanakkor meglepően egyszerű: a hagyományos fotón kívül természetesen csinálhatunk videót, de van lassított felvétel (720p, maximum 120 fps), time-lapse és panoráma is. A beállítások között láthatunk HDR-t, arcszépség és tiszta kép módot is, ez utóbbi több egymás utáni felvételt kombinál, hogy abból egy jó alkotás szülessen. Komolyabb manuális beállításokat nem végezhetünk és a camera2 API sem támogatott.

OnePlus X kamera

A fenti fotók nem sikerültek rosszul, az automatikus fehéregyensúly megbízhatóan teszi a dolgát, viszonylag jó a fotók részletessége és vonalélessége, a dinamikatartomány ellenben elég szűkös és képzaj is akad bőven az elkészült alkotásokon. A tiszta kép mód sokat nem segít az elkészült fotókon, egy nagyon enyhe élesítési maszkot tesz az elkészülő képekre, túl sok hasznát nem fogjuk venni. Az előlapi fényképező 8 megapixeles, 4K felbontású videók felvételére viszont egyik kamerával se számítsunk, a hátlapi 1080p-ben képes maximum rögzíteni, nappal egész jó az eredmény (ide kattintva megnézhető), gyengébb fényviszonyok között viszont 29 fps-ről zuhan lefelé a sebesség: 10-15 fps-sel készülő mozgóképeket nem túl jó nézni, ilyenkor érdemes visszavenni a felbontásból.

OnePlus X oldalról

A videolejátszó gond nélkül teszi a dolgát, amíg nem állítjuk komolyabb feladat elé: elbánik számos kódolással (H.263, H.264, Mpeg4, DivX, Xvid), de az AC3 hangot nem tudja lejátszani és a feliratfájlokat sem kezeli, ezért érdemes letölteni egy komolyabb videolejátszót, ha filmezni is szeretnénk az eszközzel. 1080p-ig gond nélkül bírja a megpróbáltatásokat, 2K tartalmakat viszont lehetőleg ne erőltessünk rá.

OnePlus X Screen Shot OnePlus X Screen Shot

Az audio méréseket sajnos egy átmeneti hiba miatt nem tudtuk elkészíteni, de a OnePlus X zenelejátszási képességei kimondottan rendben vannak, fülhallgatót sajnos gyárilag nem kapunk hozzá, az FM-rádió és a veszteségmentes fájlok kezelése viszont adott, ez utóbbit viszonylag jól ki is tudja használni a kütyü, kellemesen dinamikus, erőteljes hangja van, az okostelefonok ligájában abszolút megállja a helyét, egy jó fülhallgatóval nem is torzít semmilyen hallható tartományban.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunkációs téren átlagos a felhozatal. Nálunk az Európába szánt modell járt, ennek megfelelően minden hazai LTE-frekvenciát támogat a Cat 4.-es modul, ami elméletileg 150/50 Mbps maximális adatátviteli sebességet tud kínálni. Rendelkezésünkre áll WiFi is, 802.11 b/g/n szabványokat ismer, egészen jó az érzékenysége, ráadásul Miracast-kapcsolatra is képes. Bluetooth-ból 4.0-s verziót kapunk, a microUSB 2.0 csatlakozó pedig OTG-képes. Ami hiányosságnak mondható, az az NFC és az infraport, navigációs szempontból minden rendben van, akad A-GPS, GLONASS és elméletben BeiDou is, a pozicionálás villámgyors, a jel pedig stabil. Dual SIM-et csak akkor használhatunk, ha nincs szükségünk a tárhely bővítésére, két darab nano SIM kártya tud dual standby módon működni, tehát ha az egyik kártya épp hívásban van, akkor a másik lelép a hálózatról. A beszélgetési hangminőséggel semmi gond nem volt, a zajszűrős mikrofon gond nélkül teszi a dolgát, a beszédhangszóró pedig erőteljes.

OnePlus X Screen Shot OnePlus X Screen Shot

A gyárilag telepített alkalmazások közül csak a Chrome használható böngészésre, ezzel is érte el a legtöbb pontot a Vellamo vonatkozó tesztjén a mobil. A Google böngészőjét már ismerjük egy ideje, egészen jól felszerelt: az inkognitóoldalaktól kezdve a több lap kezelésén és a könyvjelzők tárolásán át az adatforgalom-csökkentő tömörítésekig minden benne van, a telefon bőséges memóriájának köszönhetően pedig több lap kezelése is könnyedén megy, nagyon ritkán tölti újra az oldalakat a rendszer, ha csak az oldalak között váltogatunk. Flash támogatás természetesen nincs.

OnePlus X kézben tartva
Kényelmesen használható a OnePlus X, a gyári szilikon tok pedig remekül passzol rá. [+]

Értékelés: OnePlus X
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Ehhez a mérethez és felbontáshoz nagyjából átlagosnak nevezhető a 2525 mAh kapacitású akkumulátor, az üzemidő viszont lehetne sokkal kellemesebb is. Nagyjából 7 órányi videónézést lehet abszolválni egy töltéssel, de ehhez fülhallgató és nagyon alacsonyra vett fényerő szükséges, ha ezekkel nem takarékoskodunk, akkor sokkal gyorsabban pörögnek lefelé a százalékok, a mindennapi nyúzásban nagyjából 3,5 órás kijelzőidőkkel számolhatunk, ami számomra egy napra volt elegendő.

A OnePlus X nem egy újabb flagship-killer a gyártó műhelyéből, ez az első pillanattól fogva látszott, de egy fém kerettel, Gorilla Glass 3 elő- és hátlappal ellátott, jó minőségben összeszerelt felső-középkategóriás mobil, ami használható méret mellett kínál egy régi, de a mai napig jól teljesítő hardvert, 3 gigabájt RAM-ot és nagyon jó minőségű, Full HD felbontású AMOLED kijelzőt. A rendszerfelület szinte teljesen megegyezik a gyárival, néhány extra funkció meglétének viszont örülhetünk. A kamera kicsit zajos fotókat készít, az esti videofelvételek pedig kimondottan lehangolóak az alacsony sebesség miatt, viszont összességében még így is helytálló a kategóriájában a fényképező. Ha valaki kedvet kapott ehhez a mobilhoz, annak nem csak 93 000 forintnyi összegre lesz szüksége (update: 2016 január 18-ától változott a OnePlus postázási szabályzata, 100 eurós megrendelés felett a standard szállításuk ingyenes, ezzel nagyjából 8000 forintot spórolunk a korábbi árakhoz képest), hanem egy meghívóra is, a fölöslegessé vált meghívók általában fórumokon szoktak gazdát cserélni ingyen, vagy jelképes összegért, de igényelni is lehet a gyártó oldalán. A meghívásos szabályok enyhülnek idővel, előbb-utóbb pedig biztosan lehet majd meghívás nélkül is OnePlus X-et vásárolni. Érdemes belekalkulálni, hogy bár garanciális esetekben a felhasználó számára költségmentes és elvileg villámgyors DHL-t használnak, de a gyakorlatban az ügymenet gyakran hónapokig elhúzódhat, ha valakinek nincs másodlagos telefonja, akkor kellemetlen szituációkat okozhat a lassú, külföldre postázós ügyintézés. Mindezek ellenére a OnePlus X egy remek telefon kedvező áron, szinte minden téren felveszi a versenyt egy Honor 7-tel, vagy egy Meizu MX5-tel, de akár kifutó LG G3-nál is jobb választás lehet, ennek megfelelően megérdemli a Teszett plecsnit.

OnePlus X

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

OnePlus X
OnePlus X Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 140 x 69 x 6,9 milliméter
Tömeg 138 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat 2 x nanoSIM (dual standby)
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
Kijelző típusa AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 801
Processzor típusa 2,3 GHz-es, négymagos Krait 400
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 330
RAM mérete 3 GB (LPDDR3)
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 11,53 szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (az egyik SIM foglalat helyén)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1700/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42 Mbps / 5,76 Mbps
LTE Cat 4.
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, hotspot, WiFi Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek SwiftKey
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, f/2.2, autofókusz, ledes segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel
Videófelvétel 1080p (max. 29 fps) vagy 720p (120 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2525 mAh-s
Készenléti idő ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor

Azóta történt

  • Mégiscsak jön a OnePlus Mini?

    A GFXBench adatbázisában bukkant fel egy eddig ismeretlen, 4,6 hüvelykes felbontású kijelzővel szerelt variáns, ami a kínaiak kompakt modellje lehet.

  • Frissített OnePlus X érkezhet

    Kívülről semmi különbség nem látható, viszont a burkolat alá végre 64-bites, a korábbinál jóval erősebb lapka kerülhet.

  • Super AMOLED kijelzőt kaphat a OnePlus 3

    Egyre több forrásból érkeznek a pletykák az új OnePlus-szal kapcsolatban, szóba került a 6 gigabájt RAM, a gyártó új gyorstöltési technológiája és a Qualcomm Snapdragon 820 is.

  • Szinte nincs titka már a OnePlus 3-nak

    Evan Blass újra munkában, szinte mindent elárult a kínaiak következő csúcskészülékének specifikációiról.

Előzmények

  • Kiszivárgott a OnePlus X ára

    Véletlenül (vagy teljesen szándékosan) felbukkant az egyik viszonteladónál az alacsonyabb árszegmensbe szánt OnePlus készülék és árcédulája.

  • Október 29-én érkezik a OnePlus X

    A korábbi, október 12-re vonatkozó pletykák hamisnak bizonyultak, az új időpontról viszont maga a gyártó tett közzé információt.

  • A TENAA-nál járt a kisebbik OnePlus

    Legyen bármi is a neve, egyre közelebb vagyunk a kicsinyített OnePlus bemutatkozójához, a TENAA jóvoltából pedig már a méreteit és az akkumulátorának kapacitását is tudjuk.

Hirdetés