OnePlus 7T Pro - árban is a csúcson

Ebben a mobilban minden benne van, amit a OnePlus 2019-ben nyújtani tudott és akart. A szolgáltatáscsomag meggyőző, viszont az ár is felnőttes lett.

Hirdetés

Külső, kijelző

Bátran a csúcsmobilok mellett lehet mutogatni a OnePlus 7T Prót, ami a megjelenést, az anyaghasználatot és az összeszerelési minőséget illeti: a széleken vékonyodó fém-üveg szendvics struktúrájú készülék formaterve újdonságot semmilyen formában nem hordoz, viszont az ismert formaelemeket nagyon ügyesen használja. Nehéz lenne nem észrevenni markáns méreteit, 162,6 x 75,9 x 8,8 milliméteres dimenzióihoz társított 206 grammos tömege már a számok szintjén is érzékletes, de még érdekesebb volt megtapasztalni, hogy közel három hét teljes értékű használat után (ezúttal jóval hosszabb és teljesebb tesztidőszak előzi meg a cikket) a mindennapokban használt Mate 20 Pro mobilom mennyire kicsinek tűnik, és bizony a Huawei 6,39 hüvelykes, noccsos kijelzője is egész aprónak mutatja magát a papíron egyébként nem osztályokkal nagyobb, 6,67 hüvelykes, noccsmenteshez képest.


[+]

Az üveg hátlapos kialakítást sokan nem tartják praktikusnak, és aki látott már ilyesmiből betört állapotút, az nyilván megérti, hogy miért. Tagadhatatlan, az üveg és az izzadt tenyér bizony ritkán jó barátok, egy ilyen nagy készülék tudhat szappanként kicsúszni a kézből, és bár a Corning-féle Gorilla Glass 5 technológia erre valamelyest felkészíti a felületet, csodát tenni nem tud, a baj bekövetkeztetét mindenképp érdemes valamilyen tokkal megelőzni. A OnePlus egyébként továbbra sem mutogathat ujjal a vezeték nélküli töltésre, hiszen ők továbbra is a vezetékes töltési technológiákat preferálják, tehát akár maradhattak volna az indukciós technológiának egyébként falat állító alumínium hátoldalnál, ahogy tették azt néhány régebbi készüléküknél.


[+]

Továbbra is megőrzik viszont a jobb oldalt lévő, háromállású hang/rezgés/némítókapcsolót, amivel akár a zsebünkben is csendes üzemmódba tehetjük a mobilt: aki egyszer ehhez hozzászokik, alig akar majd lejönni róla. A zsebben történő nyomkodást egyébként megkönnyíti az is, hogy nem azonos oldalra kerültek a billentyűk: bal oldalon kapunk egy hangerőszabályzó párost, jobb oldalt pedig csak a bekapcsológomb kapott helyet. Csatlakozóból mindössze alulra jutott egy 3.1-es átvitelre kész Type-C, mellette a hangszórórácsot és a két darab nanoSIM-et befogadó kártyatálcát találjuk meg.

Tapasztalt OnePlus 7 Pro tulajdonosoknak eddig talán semmi újat nem mondtunk, nem meglepő, hiszen kívül éppen csak annyi különbséget tettek az újdonságra, hogy a régi tokok mindegyike ne legyen kompatibilis a friss modellel: a kamerarendszer baljára helyezték át a lézeres fókuszsegédet, és mivel hardveresen egyébként nincs eltérés a kamerák közt, nehéz lenne nem látni mögötte a szándékos zavarkeltést. Más egyébként a színválaszték is, de nem feltétlenül az újdonság előnyére, hiszen míg a 7 Pro esetén lehetett választani szürkésfekete, kék és mandula hátlapi színekből, addig a 7T Pro gyakorlatilag csak a képeken látható, egyébként új Haze Blue árnyalatot kapta meg, illetve van belőle a fekete McLaren Edition 12 GB RAM-mal, de az már most kifogyott a gyártó oldala alapján.

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés OnePlus 7T Pro LG G8X ThinQ Samsung Galaxy Note10+ Huawei P30 Pro Xiaomi Mi 9 OnePlus 7T
Képátló 6,67 hüvelyk 6,40 hüvelyk 6,80 hüvelyk 6,47 hüvelyk 6,39 hüvelyk 6,55 hüvelyk
Felbontás 1440 x 3120 1080 x 2340 1440 x 3040 1080 x 2340 1080 x 2340 1080 x 2400
Technológia Fluid AMOLED P-OLED Dynamic AMOLED Curved OLED AMOLED Fluid AMOLED (90 Hz)
Fehér fényerő 478 / 575 nit 388 / 485 nit 378 / 1067 nit 533 / 921 nit 433 / 824 nit 476 / 883 nit
Fehér fényerő (min.) 1,7 nit 2,3 nit 1,8 nit 2,0 nit 1,9 nit 2,1 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen
Színhőmérséklet 6944 K + kézi 7645 K + kézi 6479 K + kézi 6968 K + kézi 7629 / 6863 + kézi 6999 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap kávamentessége (pontosabban 90% körüli kijelző/előlap aránya) még a valódinál is nagyobbnak mutatja a 6,67 hüvelykes Fluid AMOLED kijelzőt, ami egyébként 1440 x 3120 pixelt jelenít meg 19,5:9-es képaránnyal, képminőségéről pedig szuperlatívuszokban lehet beszélni. A kaliforniai napfényben is gyönyörűen látható panel alapértelmezetten roppant élénk színekkel operál, de a beállítások közt ezt visszavehetjük természetesebbre, illetve beállíthatunk sRGB / DCI-P3 sémák szerinti kalibrációt is. A betekintési szögek nagyon rendben vannak, a két - egyébként markáns - szélső lekerekítésnél lehet csak némi színtorzulást látni, ez szinte elkerülhetetlen. Van éjszakai mód, ha pedig kedvezőbb üzemidőre vágyunk, a képfrissítést az alapértelmezett 90 Hz-ről visszavehetjük az átlagos mobiloktól megszokott 60 Hz-re, a felbontást pedig Full HD+-ra. A kijelzőbe épített optikai ujjlenyomat-olvasó egész lenn kapott helyet, működése a technológiájától elvárható: sebességben és pontosságban is elmarad egy dedikált szenzortól, viszont bőven megugorja a kellemes használhatóság mércéjét.


[+]

A tényleg minimális kávák közül a felsőben egy hagyományos hangszórórácsot lehet felfedezni, ez nem csak a kézben tartott telefonhívásokat teszi kompromisszummentessé, de az alul lévő hangszóróval együtt sztereó multimédiás élményt is képes közvetíteni a felhasználónak, igaz, hangerőben van eltérés, tehát a telefon elforgatási irányának megfelelően vagy a bal, vagy a jobb csatornát erősebben fogjuk hallani. Nyilván nem akarták túlvezérelni a szűk helyre szorított hangkeltőt. Értesítési led egyébként nincs, az állandó bekapcsolásúra (always-on) is állítható környezeti kijelző tud felvillanni, ha valami esemény történik.


[+]

Felülről, könnyed és gyors mozdulattal csusszan elő a motoros szelfikamera, ami a gyártó korábbi prezentációja szerint nagyon komoly teszteknek lett alávetve a gyártásba kerülés előtt, így nem nagyon kell attól tartani, meddig fog működni a gyakran használt motor, ami nyilván nem csak szelfikészítéskor, hanem a 2D-s arcazonosítás használatához is aktiválódik. Két problémakör léphet fel ezen eszközök kapcsán, az egyik, mi történik, ha kiesik a kezünkből a mobil, miközben használnánk a kidugott kamerát (megoldás: a gyorsulásérzékelőt figyelve egy pillanat alatt visszahúzódik, ha éppen szabadesést érez), a másik pedig a vízállóság. Ez utóbbira egyébként nincs egyértelműen megnyugtató válasz, mivel IP-minősítés továbbra sincs, a közvetlen elődöt pedig ugyan mindennapokra elegendő vízállósággal hirdették, termékoldalukon, írásban ezt egyik mobilról nem tüntetik fel. Beázás után nem érdemes garanciális szervizben reménykedni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi Mi 9T Pro - tizenegyes!

    Egyre terebélyesedik a Mi 9-es széria, aminek kedvező árazású csúcsán nyilván a Mi 9T Pro áll. Jelenleg egy Snapdragon 855-tel és a legfrissebb Androiddal tud többet a Mi 9T-nél.

  • OnePlus 7T - távolról pont tökéletes

    Messziről roppant megkapó a matt kék 7T, amely tripla hátlapi kamerát, Snapdragon 855+-t és 90 Hz-es képfrissítést kínál, ám közelről már előbújnak a problémák.

  • Íme, a OnePlus 7T és 7T Pro specifikációja

    Indiából futott be a közel teljes tudáslista, ami aláhúzza a korábbi értesüléseket, miszerint az olcsóbbik model lép komolyabban előre.

Hirdetés