OnePlus 7T Pro - árban is a csúcson

Ebben a mobilban minden benne van, amit a OnePlus 2019-ben nyújtani tudott és akart. A szolgáltatáscsomag meggyőző, viszont az ár is felnőttes lett.

Kamerarendszer, állóképek

Alig jön már ki csúcsmodell három natív látószög nélkül, természetesen a OnePlus is teljesíti ezt, de igazából nem is voltak lemaradásban, a 7T Pro a három hátlapi kamerájának hardverét közvetlen elődmodelljétől örökölte.

[+]

Van tehát egy 48 megapixeles Sony IMX586, amely egy 1/2"-es szenzor quad-Bayer színszűrővel, melynek lényege, hogy a vörös, zöld és kék filtereket nem egy-egy, hanem négy-négy pixel fölött helyezik el, végeredménye pedig az, hogy aránylag kis fizikai méretű szenzor sok pixelét negyedelve készülhetnek nagyon szép minőségű 12 megapixeles képek. Ez tehát a főkamera, amihez jár optikai képstabilizálás, f/1,6-os apertúra, meg persze a lézeres + fázisérzékelős autofókusz. A szoftveres részek kielemzése előtt jöjjenek a tesztképek, automata módban, automata HDR-rel, jpg-ben.

A 12 megapixeles fotók sokkal dinamikusabbak, részletesebbek 48 megapixeles társaiknál, ez várható is volt, ahogy igazán az sem lep meg senkit, hogy nappal pontos fehéregyensúlyú, kevés zajjal és jó vonalélességgel ellátott képek születnek. A többelemes képfeldolgozás és az automatikus HDR kombinációjaként a fotók szinte le akarnak mászni a megjelenítőről, ha valakinek ez kevésbé szimpatikus, fixen kikapcsolhatja a bővített dinamikát. A lencse apróbb hibái (széleken némi torzítás, kromatikus aberráció a kényes pontokon) már nappal is láthatók, éjszaka azonban valamelyest még feltűnőbbé válnak, és ilyenkor a fehéregyensúly, illetve a fókusz is tud téveszteni. A dedikált, több expozíciót készítő éjszakai mód jól működik, de éles összehasonlításban még mindig elmarad a Huawei által több ízben is prezentált megoldástól.

Hangulatfotókhoz nyilván érdemes lehet bevetni a nagylátót, amiből 16 megapixeles felbontású, 13 milliméteresnek megfelelő fényképezős látószögű (117 fokot jelent ez) képek jönnek ki egy f/2,2-es apertúrájú, autofókuszos lencsén át.

A nagylátós képek közepére jut bőven részletből, viszont a széleken az optikából eredő mosódás példásan látszik, persze nem túl jó értelemben. Szinte meglepő, de a fehéregyensúly pontossága ennél a kameránál volt a legjobb, éjszaka is aligha lehetett megtéveszteni az algoritmust, és bár szupermakrók készítésére nem alkalmas ez a rendszer, átlagos tartományban a fókuszálás nagyon jónak nevezhető.

Hátlapi kamerák közt végül, de nem utolsó sorban beszélhetünk a zoomról, ami szintén sokak által rendszeresen használt kamera. A szoftver 8 megapixelben kínál fel a főkamerához képest 3x-os optikai zoomos képeket, teszi ezt egyébként úgy, hogy a 2,2x-es zoomot kínáló, autofókuszos optika és egy 13 megapixeles Samsung S5K3M5 szenzor ötvözetéből készülő képet vág le ennek a nagyításnak megfelelően, tehát bár a nagyítás valódi, perspektívában és mélységélességben lehet hibát találni.

A fotók minősége egyébként nem rossz, örömteli hír, hogy ehhez is jár optikai képstabilizálás, ami jelentősen javít az esti esélyeken. A fehéregyensúly néha megzavarodik, viszont minden más téren helytálló a megbízhatósága, a fenti fotók pedig részletességben abszolút megállják a helyüket, inkább dinamikában bírnának el valamennyivel többet.

[+]

[+]

A fenti képeken néhány szelfit lehet megtekinteni: a készülék egyetlen fixfókuszos kamerája csúszik ki felülről. A fotók általánosan jó minőségűek, ha a hátteret a fentieknél jobban elmosva szeretnénk látni, az álló (valójában persze portré - ez a legnagyobb félrefordítás, amivel mi a rendszerben találkoztunk) módot kell választani.

Végezetül íme néhány jobban sikerült felvétel a CES 2020 környékére időzített amerikai túránkból, ezek mindegyike is a 7T Próval készült. Egyébként a kameraszoftver gyakorlatilag a 6T-generáció óta teljesen változatlan, a panoráma, az éjszakai mód és a portré megléte alap, van továbbá intelligens tartalomészlelés (beolvassa a névjegykártyákat, QR-kódokat), bekapcsolható kompozíciós segédrács, a kizárólag főkamerához elérhető Pro módban pedig tud lenni hisztogram, vízszintezés, továbbá állíthatunk érzékenységet, fehéregyensúlyt, záridőt (akár 30mp-re), expozíció-korrekciót, vagy épp kézi fókuszt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi Mi 9T Pro - tizenegyes!

    Egyre terebélyesedik a Mi 9-es széria, aminek kedvező árazású csúcsán nyilván a Mi 9T Pro áll. Jelenleg egy Snapdragon 855-tel és a legfrissebb Androiddal tud többet a Mi 9T-nél.

  • OnePlus 7T - távolról pont tökéletes

    Messziről roppant megkapó a matt kék 7T, amely tripla hátlapi kamerát, Snapdragon 855+-t és 90 Hz-es képfrissítést kínál, ám közelről már előbújnak a problémák.

  • Íme, a OnePlus 7T és 7T Pro specifikációja

    Indiából futott be a közel teljes tudáslista, ami aláhúzza a korábbi értesüléseket, miszerint az olcsóbbik model lép komolyabban előre.

Hirdetés