Hirdetés

OnePlus 2 - határozott mondanivaló

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Nagy port kavart az utóbbi időben a 64 bites, 20 nanométeres csíkszélességű Qualcomm Snapdragon 810 chipset körüli botrány, a OnePlusnál mégis úgy gondolták, hogy igenis jó döntés ennek a lapjának a javított verzióját beletenni a telefonba. A nyers teljesítmény nem kérdéses, hiszen az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab 1,56 GHz-re skálázott Cortex-A53 mag és négy darab 1,82 GHz-en pörgő Cortex-A57 mag dolgozik, a grafikus gyorsítást az Adreno 430 végzi. A rendszermemória mennyisége az eMMC v5.0 tárolóegység méretétől függ, létezik 16 GB-os verzió 3 GB RAM-mal, valamint 64 GB-os változat 4 GB RAM-mal, és mivel egyiket sem lehet microSD-vel bővíteni, így ha valaki hosszabb távra gondolkodik a telefon megvásárlásakor, mindenképpen érdemes az erősebbik modellt választani. A rezgőmotor meglehetősen jó teljesítményt nyújt, érezhető, mégis egy kicsit lágy a mozgása, ahhoz mindenesetre bőven elég, hogy a hatalmas készüléktestet megrezegtesse.

USB Type-C kábel és csatlakozó
USB Type-C kábel és csatlakozó [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark OnePlus 2 Samsung Galaxy S6 edge HTC One M9 LG G4
Rendszerchip Snapdragon 810 Exynos 7420 Snapdragon 810 Snapdragon 808
AnTuTu Benchmark 5.x 60489 pont 71040 pont 56588 pont 49597 pont
Vellamo Browser 2979 pont 5698 pont 3599 pont 4131 pont
Vellamo Metal 2354 pont 2594 pont 2181 pont 2241 pont
SunSpider 1.0.2 1517,9 ms 387,5 ms 866,6 ms 403,3 ms
Geekbench 3 (single) 1176 pont 1490 pont 1182 pont 1100 pont
Geekbench 3 (multi) 4322 pont 5431 pont 3792 pont 3495 pont
GFXBench Man. onscreen 23,0 fps 16,0 fps 23,0 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 21,0 fps 26,0 fps 23,0 fps 14,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 40,0 fps 39,0 fps 49,0 fps 24,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 43,0 fps 59,0 fps 49,0 fps 34,3 fps

A pontszámok vizsgálása során jól látszik, hogy nyers teljesítményben csak az Exynos előzi meg a Snapdragon 810-et, nem lett volna ez rossz chipset, ha a melegedési gondokat megoldotta volna a Qualcomm. A maximumnál egy kicsit alacsonyabb órajel viszont sokat segít, és azért még így is nyolc nagyon erős magról beszélünk, aminek gyerekjáték meghajtania az 1080p-s kijelzőt. A rendszersebesség folyamatos, az átmenetek akadozásmentesek, a játékok futtatása sem akadály, a benchmark tesztek vizuális tesztjét is nevetve tudta le a telefon. Vannak viszont nagyon zavaró lassulások, például a tárcsázóból való kilépés, vagy az üzenetek megnyitása olykor több másodpercet vesz igénybe, valahogy a felület optimalizálatlan, ezeket a hibákat nagyon gyorsan javítani kellene.


[+]

A telefonon tesztünk idejében az Android 5.1.1 operációs rendszerre épülő Oxygen UI 2.1.0 felület futott (már a 2.1.1 is elérhető kisebb hibajavításokkal, ami a cikkben leírt problémákat még nem orvosolja), ám várható, hogy a verziószám heteken vagy hónapokon belül jelentősen nőni fog. A szoftver alig különbözik a gyári zöld robotos rendszertől, szinte mindenhol az alap ikonkészlet köszön vissza, a menüben 6 x 4-es elrendezésben láthatjuk a programokat, a több lapból álló főoldal widgetekkel és gyorsikonokkal szabható testre. A legördülő információs függönyben az értesítések, a gyorsbeállítások kapcsolói, valamint a fényerőszabályzó csúszka jelenik meg. A beállításokba lépve legfelül konfigurálni tudjuk, hogy a két kártya közül melyik legyen az elsődleges hívás, internetkapcsolat és üzenetküldés esetén. A gombok részleg alatt az érintésérzékeny vezérlőgomboknál adhatjuk meg, hogy melyikkel lépjünk vissza és melyikkel lehessen megnyitni az alkalmazásváltót, plusz azt is beállíthatjuk, hogy hosszú megnyomás esetén milyen művelet induljon el.


[+]

A kézmozdulatok a zárolt képernyőre rajzolás után megjelenő funkciókat rejti, ha például O-t mintázunk, akkor a kamera indul azonnal el, ha pedig V-t, akkor a zseblámpa aktiválódik. Működik a dupla koppintásos képernyő felébresztés. Ugyanerre találjuk az ujjlenyomat-olvasót, ami maximum öt ujjat képes eltárolni, és sajnos kizárólag csak a képernyő feloldására és zárolására használható, holott több hasznos funkciót is be lehetett volna építeni. Az azonosítókat érintés alapján ismeri fel a szenzor, ahogy az előző oldalon is írtam, nagyon jól és precízen működik. A telefonkönyvben prediktíven kereshetünk a tárcsázó számai és betűi szerint, a névjegyekhez pedig név, telefonszám, cím, email, jegyzet, csengőhang rendelhető. A gyári androidos billentyűzet nagyon jól használható, tud magyarul, a nagy kijelző miatt elég kényelmesen és pontosan lehet gépelni vele.


[+]

Ha balra ugrunk a főoldalról, akkor a Polcnak (Shelf) nevezett felülettel találkozunk, ahol az időjárást, a gyakori alkalmazásokat és névjegyeket érjünk el pillanatok alatt. Naptár esetén a Google-féle megoldásra kell hagyatkoznunk, ami havi, heti, éves, három napos és napi nézetet tartalmaz, az események szinkronizálhatók más fiókokkal, új teendő esetén pedig időpontot és emlékeztetőt is menthetünk ezek mellé. Extra program a hangszínszabályzón kívül nincs, a Google Dokumentumokra, a YouTube-ra, a Fotókra, a hangfelvevőre, a számológépre, a Térképre, az ébresztőórára, valamint a Play Áruházra kell még első indítás után számítani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt

  • Kiszivárgott a OnePlus X ára

    Véletlenül (vagy teljesen szándékosan) felbukkant az egyik viszonteladónál az alacsonyabb árszegmensbe szánt OnePlus készülék és árcédulája.

  • Minden OnePlus eszköz kap Marshmallow-t

    A három tagból álló termékpaletta minden darabja frissül Android 6.0-s verzióra, leghamarabb 2016 elején várhatók a frissítéssel kapcsolatos értesítések.

  • Snapdragon 820 kerül a „OnePlus 3" belsejébe?

    Néhány hónapja mutatták be a OnePlus 2-t, de máris szóba került az utód, természetesen még csak pletyka szintjén.

  • Mégiscsak jön a OnePlus Mini?

    A GFXBench adatbázisában bukkant fel egy eddig ismeretlen, 4,6 hüvelykes felbontású kijelzővel szerelt variáns, ami a kínaiak kompakt modellje lehet.

Előzmények

  • Megindult a OnePlus 2 értékesítése

    A hivatalos csatornákon keresztül mától érhető el az új OnePlus csúcskészülék, azonban a kiszállítás több napot igénybe vehet, és nem mindenki jut majd a készülékhez az első készletből.

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

  • Közel 5 millió készüléket értékesítene idén a OnePlus

    Tavaly a OnePlus nevű kínai gyártó egyetlen modellel jelent meg, de a vásárlóknak annyira tetszett a készülék, hogy közel egymillió OnePlus One kelt el. Idén két modellel jelentkezne a gyártó.

  • Samsung Galaxy S6 - a technológia sava-borsa

    A dél-koreai gyártó csúcsmodellje hardveresen szinte minden eddigi okostelefont felülmúl, elképesztően jó lett a kijelző és a kamera, ám az üzemidő sajnos nem túl hosszú.

Hirdetés