Nubia M2 lite - előnyös alak, rossz diétával

Több szempontból is szimpatikus a Nubia felső-középkategóriás ajánlata – szép, méretes a tárolója és nagy felbontású a szelfikamerája. Egy ponton azonban túl szorosra húzták a nadrágszíjat.

Külső és kijelző

A Nubia M2 lite igazán mutatós lett – ha már a mi ismerkedésünk is ezzel a felütéssel indult kidobozoláskor, akkor gondoltunk, ezzel lehetne kezdeni a tesztet is. Bár a pöpecül összerakott, fémházas masina az eredetiségért nem kap igazgatói dicséretet, az anyaghasználat, a lekerekítések kényelme, a műanyag antennakivezetések minimálisra fogása és a fémház visszafogott csillogása azt mutatja: a ZTE kötelékébe találkozó Nubia brand elvégezte a tervezőiskolában a házi feladatot. Olyannyira, hogy hivatalos, hazai forgalmazása is elindult, mi a Firstphone-tól kaptuk a tesztkészüléket.


[+]

Kifejezetten kellemes időtöltés lett egyébként 2017-re középkategóriás phabletet tesztelni: egyre kevesebb kockáztatja meg az olcsó burkolatot és az igénytelen összeszerelést, és a legtöbbjük egyelőre a fülhallgató-kimenetet is a helyén hagyja. Így aztán, ha az ember százezer forint alatt keres egy tényleg jól működő ajánlatot, kevésbé valószínű, hogy az első találkozás mindjárt kompromisszumokkal kezdődik, és az M2 lite sem teszi meg a konkurenciának ezt a szívességet.

Az M2 lite a OnePlus 3T mellett
Az M2 lite a OnePlus 3T mellett [+]

Még az sem vethető a 155,73 x 76,7 x 7,5 milliméteres és 164 grammos phablet szemére, hogy a Galaxy S8-cal és az LG G6-tal összevetve sokkal tekintélyesebbek a képernyőkávái – két-három éven belül nem reális a 90 ezer forintos készülékek között olyan dizájnra számítani. Így aztán marad a kétkezes használat, viszont a kerekded kivitel tenyérbarát hordozást jelent, az 5,5 hüvelykes képátlóval együtt is. Ám, ha az edzett szem a telefon külleméről a specifikációjára vándorol, máris kiderül, a káva helyett hol vette a Nubia a dolgot spórolósra. Ennyiért ugyanis a TFT panel megvizsgálása előtt is hibának mondható a 720 x 1280 pixeles, azaz HD felbontás.


[+]

Oké: attól még, ha kevesebbe kerülne, nem lennének a megjelenített karakterek kevésbé szőrösek, néhány Szent István típusú papírdarabot megspórolva ugyanakkor a vásárlói szív is kevésbé kényeskedő. Máskülönben az M2 lite úgy tesz, mint a kategóriájának megfelelő ajánlatok: a panel fénysűrűsége elég, hogy a gázóriás sugarai alatt is látni lehessen majdnem mindent, este egész sötétre leszabályozható, a betekintési szögek pedig a jobbfajta IPS kijelzőket idézik.

Kijelző-teszt
Nubia M2 lite Xiaomi Redmi Note 4 Honor 6X Moto Z Play
Képátló 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920
Technológia TFT LCD IPS LCD IPS LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 509 nit 508 nit 556 nit 402 / 596 nit
Fehér fényerő (min.) 5,2 nit 1,6 nit 5,4 nit 6,5 nit
Fekete fényerő 0,29 nit 0,3 nit 0,29 nit 0 nit
Kontrasztarány 1753:1 1693:1 1952:1 végtelen
Színhőmérséklet 8367 / 7787 K 7543 / 6810 K 8166 / 6590 K 7739 / 7136 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Kevésbé sikerült a kalibráció, amely elsőre kékes, de meleg színhőmérsékletet választva sem tökéletes. Ez eddig csak hibás döntés, a fehér, érintésalapú home gombra rajzolt piros kör viszont egyenesen idétlen, és az imént dicsért öltözetet lehúzza. Oké, a piros kör a Nubia saját variációja az iPhone-féle home billentyűre (mert ne legyenek kétségeink, honnan az inspiráció), de ez, így akkor is lüke. Az ujjlenyomat-olvasóval is felvérezett gomb két oldalán egy-egy piros fényű érintőgomb is helyet kapott menü és vissza funkciókkal. Töltéskor ezek világítanak, értesítés befutásakor viszont nem. Felül nem lehet panasz a káva bőségén kívül: a komponensek sorát 16 megapixeles szelfikamera nyitja, mellette ott a LED vaku, a beszélgetési hangszóró, a fénymérő és a közelségérzékelő, csak az értesítési lámpa maradt le.


[+]

A monó multimédiás hangleadó a fémkeret alján pihen a microUSB port, két csavar, egy szemmel észrevehetetlen mikrofon és egy nagyon is jól látható jack kimenet társaságában. A Nubia a gombok elhelyezéséről tarthatna egyeseknek szemináriumot: jobbra a bekapcsoló, balra pedig a két hangerőszabályzó esik pont kézre, működtetésük is könnyű. Legfelül mindössze egy újabb mikrofonfurat töri meg az egységességet, hiszen a dupla nanoSIM vagy a nanoSIM + microSD kiosztású tálca nem innen, hanem a bekapcsoló fölül húzható elő. Ehhez bevethető például a fehér csomagolásban mellékelt tű. A kartonszerkezet egyébként még egy másfél amperes hálózati adaptert, némi leírást és egy microUSB kábelt rejt.


[+]

A phablet hátoldalán vörös festésű lencsekeret hívja a tekintetet a 13 megapixeles kamerára. Ahogy az előlapi modultól, ettől is többet várunk a szokásosnál, természetesen a ledes villanót is kipróbáljuk. A két antennacsík között mindössze egy Nubia felirat pillantható meg, ZTE logó ugyebár a külön futó brand miatt nincs. Nagyítóval és zseblámpával alul azért még némi felirat leolvasható, egészen pontosan az, hogy „Nubia Technology Co. Ltd. Designed by Nubia, Made in China.”

Hardver, szoftverek

Nem egészen helytálló az, hogy az M2 lite csak kijelzőben kötött kompromisszumot, és bár a nyolcmagos MediaTek MT6750 (4 x 1,5 GHz Cortex-A53 + 4 x 1 GHz Cortex-A53 & Mali-T860MP2) éppenséggel passzolna a 720p felbontáshoz, egyszerűen nincs meccsben a Snapdragon 652-es, a Helio X20 vagy akár az igen takarékos Snapdragon 625-ös riválisokkal. A szoftverfelület nem vánszorgóan lassú, de lomhább az árszintnél megszokottnál, előfordulnak pár tizedmásodperces várakozások, nem sietős az alkalmazáskezelés, és bár elfutnak a komoly 3D-s játékok, azok sem hibátlanul. Kontrasztban áll ezzel a bőséges, 3 gigabájt RAM és a szokatlanul kövér, 64 gigabájtos tároló, amelyből 50 áll a felhasználó rendelkezésére, meg amennyi a microSD kártyára kifér. A gyártó felülete Nubia UI néven fut, és 4.0-nál tart, míg az Android a jó öreg 6.0-s, de legalább friss biztonsági csomaggal. Komplett a Google Play integráció, a magyarítás viszont olyan, mintha a fordító már hétfőn délelőtt 11-kor szabadságra ment volna, ugyanis még csak félig sem jött össze. Így a settings menü looks like a zebra mintázata, sometimes magyar, néha English.


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Nubia M2 lite Xiaomi Redmi Note 4 Lenovo P2 Honor 6X
Rendszerchip MediaTek MT6750 Snapdragon 625 Snapdragon 625 HiSilicon Kirin 655
AnTuTu Benchmark 6.x 42010 pont 61762 pont 64476 pont 58127 pont
Vellamo Browser 2547 pont 3279 pont 3371 pont 3083 pont
Vellamo Metal 1049 pont 1414 pont 1946 pont 1532 pont
Geekbench 4 (single/multi) 603 / 2523 pont 855 / 2926 pont 845 / 3010 pont 798 / 3285 pont
GFXBench Man. onscreen 10,0 fps 9,6 fps 10,0 fps 8,4 fps
GFXBench Man. offscreen 5,2 fps 9,8 fps 9,9 fps 7,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 21 fps 22 fps 23 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 13 fps 23 fps 23 fps 19 fps


[+]

Nem tudom, mi baja a kínaiaknak az alkalmazásmenüvel (vagy a nyugati világ miért ragaszkodik hozzá), mindenesetre nélküle itt is minden ikon és widget a 4 x 5 vagy 5 x 5-ös kiosztású kezdőképernyőn kap helyet. A dizájnerek nem tudtak dönteni, hogy kerek legyen-e az ikonstílus, avagy szögletes, úgyhogy ilyen is lett és olyan is. Én speciel már csak a könnyebb megkülönböztetés miatt is szeretem, ha nincs egységesítve a háttér. A Nubia mindenesetre nem csicsázta túl a dolgot: pozitív értelemben egyszerűek és laposak a színek, illetve a dizájnelemek. A felülről legördíthető értesítési panelen előbb négy, lejjebb húzva további nyolc kapcsoló érhető el, plusz a fényerőcsúszka.


[+]

Jó, hogy a menü és a vissza gombok funkciója felcserélhető, kevésbé, hogy az alkalmazásváltóhoz nyomva kell tartani az utóbbit. A kettő között pihen az érintésalapú ujjlenyomat-olvasó és home gomb a maga kis értelmetlen piros festésével. Vicces egyébként, hogy a rendszer angolul kéri az ujj ráhelyezését, de magyarul tesz szemrehányást, ha nem takarjuk le teljesen. A nyelvi közjáték sem zavarhatja azonban meg a több-kevésbé megbízható (10-ből 7-8 azonosítás sikeres) és fürge azonosítást (alvó állapotból egy másodperc alatt a főképernyőn lehet lenni). Ujjlenyomattal az alkalmazásokat is zárolni lehet.


[+]

A Nubia UI bevet egy csomó pofás gesztusfunkciót. Van osztott képernyős mód, amihez csak fel kell tolni az ujjat a képernyő aljáról. Emellett a képernyőszéleket is lehet simogatni: a hosszanti oldalon végiggördítve az ujjat előre és hátrafelé lehet lépni a gyorsítótárazott alkalmazások között, amihez pofás lapozó animáció társul. Két ujjal gépészkedve a fényerő állítható, ám mivel a Nubia Z11-gyel szemben itt vastag a képernyőkáva, és a kijelző, nem a telefon szélét kell simítani, ez a gesztusfunkció praktikátlan, tízből hétszer alkalmazásváltás az eredménye. Ennél hatékonyabb a szél megérintése és az ujj befele tolása, amivel azonnal hozzá lehet férni a kezdőoldalak mindegyikéhez.


[+]

Akad még a hagyományosabb palettából duplakoppos felébresztés, képernyőzár az előlap(i szenzorok) letakarásával, három ujjas alkalmazásváltás (felfele húzás) és képernyőkép készítés (lefele), plusz hívásindítás- és fogadás fülhöz emeléssel. Máskülönben a szokásos alkalmazáspark érhető el, bár általában mindenre van egy nubiás megoldás (üzenetkezelő, hangfelvevő, biztonsági mentés, fájlkezelő, óra, naptár, email, zseblámpa, biztonsági mentés, jegyzetelő). Megoldható az is, hogy egyes alkalmazásba két fiókkal be lehessen jelentkezni. Ez azoknak lehet hasznos, akik a közösségi felületeken (is) kettős életet élnek. A Nubia UI kezelésében továbbá angol nyelvű leírás segít, digitalizált változatban.


[+]

Bár az online névjegyek megjelenítését a telefonkönyvben külön kell kérni, nem gond számos fiók, a SIM-ek és a telefon tételeinek használata, sem a gyorskeresés a tárcsázóban. Az opciók között a névjegy egyesítés, a megosztás és az egyéni csengőhangok hozzárendelése szerepel, néhány szűrési és csoportosítási elvvel megtámogatva. A virtuális klaviatúra szerepét alapból az AOSP-alapú sima vagy az emojikra és témázásra koncentráló Kika tölti be, aminek valószínűleg semmi köze az áruházlánchoz. A Nubia böngésző rendben kezel több lapot és a könyvjelzőket, felkínál éjszakai, asztali, kép nélküli, teljes képernyős és inkognitó módot. A honlapok középtempóval töltenek be, közepesen komplextől felfele előfordulnak dadogások görgetéskor.

Kamerák, multimédia

Az M2 lite előlapjára nem kisebb, mint 16 megapixeles kameraszenzor került, és nem csak a mellette megbújó ledes villanó borítja be az arcot fénnyel, még a képernyő is vakuzik. Egy példa. A hátlapra 13 megapixeles modul került f/2,2-es rekeszértékű lencsével, közepes sebességű autofókusszal és átlagos fényerejű LED villanóval. A Nubia teljes értékű kameraszoftvert mellékelt: van itt arcszépítés, bokeh, fénnyel festés, hosszú záridejű felvétel, többszörös expozíció, makrófotó, time-lapse, lassított felvétel ls panoráma. A kézi mód sem maradt ki ISO12800-ig, 2 másodperces záridőig, +-2 fényértékű expozíciókompenzációval és négy fehéregyensúly sémával. Van még HDR, időzítő, kérhetők segédvonalak és effektek, akad arckövető fókusz és mosolyexponálás, de milyen a képminőség?


[+]

Sajnos kevésbé meggyőző, mint amit a komplett szoftver ígér. A nappali képek fakók és a fehéregyensúly gyakran kékes-lilás irányban téved. A dinamika közepes, és a HDR inkább csak a sötét részekre világosít rá, mint megfelelően kompenzál a kiégett részleteken. A vonalélesség viszont teljesen jó, a Nubia nem vitte túlzásba sem a zajmentesítést, sem a szoftveres élesítést, csak a széleken lehet kifogást emelni. A makrókra is sok részlet jut, viszont néha az érintőfókuszt is kétszer kell bevetni, hogy tényleg oda történjen az élesítés, ahova szántuk, este pedig többször bakizik az automatika. Optikai képstabilizátor nélkül ráadásul mozdulatlan kéz kell a hosszabb záridejű fotók készítéséhez, a legjobb döntés állvány használata lehet. Ilyenkor lőhetők elfogadható minőségű fotók, ám nem tud az M2 lite versenyre kelni a méretesebb szenzort használó riválisokkal. Az alsó négy kép DNG RAW fájlból lett nyerve, és egyénileg feldolgozva, ezért is korrektebb a fehéregyensúly. A 1080p-s videominőség középszerű, itt is problémás a fehéregyensúly plusz gyakran elvész a fókusz, a sztereó felvételnek pedig csak az egyik csatornája szól. Nem takartuk le egyik mikrofont sem. Egy példa.


[+]

A Music névre keresztelt szoftver legegyedibb megoldása az egyenes helyett ívelt állapotsáv, ezzel is a klasszikus lemezjátszó előtt tisztelegve. A számokat előadók, albumok, mappák, listák és kedvencek szerint lehet rendezni, ha új zene kerül a telefonra, szükséges szkennelést végezni, hogy a listában megjelenjen. A telefon a flac kódolással megbirkózik, a wma-val nem. Az FM-rádió kimaradt, a DTS mód, a hangszínszabályzó és a videolejátszó viszont nem. Ennek az egyik oldalán csúsztatva az ujjat a fényerő, a másikon a hangerő állítható. Ha több hangsáv van egy videóban, váltogatni lehet köztük, a feliratokat viszont egyáltalán nem jeleníti meg. A H.263, a H.264, a H.265, az Mpeg4, a DivX és az Xvid a támogatott kodekek listáján van, az AC3 hang viszont nincs, plusz a 1080p-nél nagyobb felbontású videók el sem indulnak.


[+]

A hangszóró erélyesen szólal fel a készülék aljáról, viszont könnyű eltakarni és a maximumon igencsak torz és zörejes. 3-4 lépéssel lejjebb véve is inkább csak vállalható, semmint jó a helyzet. A fülesre menő hangminőség a középszintet hozza: frekvenciaátvitelben és zaj frontján nincsenek problémák, miután az ember a basszusokat túlhúzó DTS módot kikapcsolja. Részletességben és dinamikában viszont többet nyújtanak a csúcsmobilok, de nem egy felső-középkategóriás rivális is.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az M2 lite két nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával, teljes hazai LTE támogatással (B1/3/5/7/8/20). A beszélgetési hangminőség megfelelő, a hangszóró elég tiszta és erélyes, hogy zajosabb környezetben se legyen gond a másikat hallani. A WiFi modem 802.11a/b/g/n/ac szabványú (dual band, Direct, hotspot), a Bluetooth 4.0-s (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (microUSB, MTP). A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és Glonass műholdak is besegítenek, BeiDou és Galileo támogatás viszont nincs. A pozíciószerzés elég gyors, viszont többször előfordult, hogy a telefon eldobta a jelet. Akad gyorsulásmérő, iránytű és orientációs szenzor, nincs viszont giroszkóp, infra és NFC.


[+]

A 3000 milliamperórás telepet nagyjából egy nap intenzív használatra lehet belőni, amiből 4-5 óra képernyőidő is kijöhet. A másfél nap is elképzelhető kevesebb képernyőórával és nyomkodással, de erre már nem esküdnénk meg, a kettőre pedig semmiképp. A készenléti fogyasztás alacsony, és rakoncátlankodó alkalmazások sem húzzák le a dolgot. 150 niten 12 órán keresztül lehet filmezni vagy 11 órán át netezni egy töltésről. Akkumulátorkímélésből két szoftveres mód akad. Az első okos névre hallgat és a hardver, illetve a rendszer oldaláról igyekszik takarékoskodni. Az alacsony fogyasztás mód pedig a hálózati kapcsolatok részéről. Mindkét opció alapból aktív.


[+]

Értékelés: Nubia M2 Lite
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Egy telefon nem annyira jó, mint a legjobb tulajdonsága, bár a Nubia M2 lite több pozitívumot is fel tud mutatni. A phablet szép, hibátlanul össze lett rakva, jó fogni, bár a piros karikát nem kellett volna az ujjlenyomat-olvasóra festeni. Nyilván lehetett volna faragni a képernyőkávákból, ám nem velük van a gond, hanem azzal, amit közrefognak: 90 ezer forintért már rég nem pálya a HD panel egy óriástelefonnál, akkor sem, ha a fényereje egyébként jó. Bár egy mobil nem feltétlenül annyira rossz, mint a leggyengébb tulajdonsága, nehéz lesz a Redmi Note 4-nél sokkal drágábban versenyre kelni a Full HD-s riválisokkal, miközben az üzemidő és a hardveres sebesség oltárán is történtek áldozatok.

Kár, mert például a 3/64 gigabájtos RAM/tároló kombináció mellett a legtöbb rivális elbújhat, de ritkán jut 50 gigabájt szabad hely még a drágább mobilokon is. Csak mellé kellett volna tenni egy 1080p-s panelt és egy Snapdragon 625-öt, hogy az ár megközelítőleg igazolható legyen, plusz valakit alkalmazni, hogy fejezze be a félig sem sikerült szoftvermagyarítást. Akad egyébként egy csomó hasznos ötlet és ügyes gesztusfunkció, rengeteg a kameraopció és van DNG RAW mentés. A fotós produktum viszont megint csak az optimalizálás oldalán csúszott meg, nem beszélve a problémás hangrögzítésről. A szándék egy remek phablet összerakására dicsérendő, ám önmagában nem garantál sikert – és bár az M2 lite tényleg szép, valóban méretes a tárolója és a kamerái felbontása, mégsem áll össze a képlet. Az egyenlet egyik végén ugyanis 90 ezer forint szerepel, a másikon viszont ennek maximum a kétharmadát érő tudás, ha pedig ekkora a különbség, nem fér bele a plecsni.

Bone123

A tesztkészüléket a FirstPhone biztosította, köszönjük. Kipróbálható a cég budapesti üzletében, megvásárolható online.

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Nubia M2 lite
Nubia M2 lite Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 155,7 x 76.7 x 7,5 milliméter
Tömeg 164 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat 2 x nanoSIM (hibrid dual SIM)
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1280 x 720 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa TFT LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6750
Processzor típusa nyolcmagos, 64-bites, négy 1,5 GHz-es és négy 1 GHz Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T860 MP2
RAM mérete 3 GB LPDDR3
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 64 GB (50 GB felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (128 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, hotspot, Direct
USB microUSB 2.0
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok általános/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow), Nubia UI 4.0
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Super Screenshot, Dual Instance, My Files, Notepad, Sound Recorder, Edge Gestures
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, PD-autofókusz, LED villanó
Másodlagos kamera 16 megapixel, LED villanó
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh
Készenléti idő (3G) n/a
Beszélgetési idő (3G) n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, ujjlenyomat-olvasó, gyorsulásmérő, fényérzékelő, közelségérzékelő

Azóta történt

  • Snapdragon 835-tel startol a Nubia Z17

    Újabb kínai mobil, ami a legerősebb Snapdragonnal próbál hódítani, ráadásul 8 GB RAM és 128 GB-os belső tároló párosul hozzá.

  • Bemutatkozott a Nubia M2 Play

    Az 5,5 hüvelykes kijelzővel szerelt mobil közepes felszereltséget kapott, remélhetőleg ehhez barátságos árcímke is társul majd.

  • Újabb Nubia phabletre számíthatunk

    A TENAA adatbázisában újabb, az eddigieknél viszont lényegesen gyengébb felszereltségű Nubia phablet került regisztrálásra.

  • Vodafone Smart V8 - a V nem válik vizzé

    Remekül néz ki, minőségi érzetet keltő az anyaghasználata, a szoftveres háttere friss, egy-két hibája miatt azonban nem tökéletes a Vodafone márkanév alatt futó legdrágább mobil.

Előzmények

Hirdetés