Nomu S30 mini - nomus olyan rossz

A Nomu hírnevét nem csak a rendszerbiztonsági problémák tették próbára, becsúszott egy tragikus modell is a szórásba. Az S30 viszont jól sikerült, és az S30 mini is.

Hirdetés

Hardver, szoftver

Hardveresen is teljesen rendben van az eszköz, noha a MediaTek MT6737T-től és a teljesítménytesztek eredményétől nem valószínű, hogy bárki is izgalomba jönne, a rendszer gyors, reszponzív, stabil és egyszerű. Kitűnően használható, a tempó korrekt, a böngészőoldalakat normális mennyiségig nem töltögeti újra, a párhuzamos feladatvégzés pedig ésszerű szintig nem akadályoztatott. Mondjuk ez nem kizárólag a négy, maximum 1,5 GHz-es Cortex-A53-as mag érdeme, hanem a megfelelő optimalizáció és a 3 GB rendszermemória is sokat segít. Játszani ezen mondjuk nem érdemes, de a kétmagos Mali-T720 megteszi a tőle telhetőt. A lapka 28 nanométeren készült, minimálisan melegszik is, de a vaskos tokozás ingerküszöb alatt tartja a hőérzetet.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Nomu S30 mini Nomu S30 Go Clever Quantum 470 Pro Rugger Samsung Galaxy XCover 4
Rendszerchip MediaTek MT6737T MediaTek Helio P10 MediaTek MT6737T Exynos 7570
AnTuTu Benchmark 6.x 38473 pont 51842 pont 38748 pont 35305 pont
Vellamo Browser 2515 pont 2992 pont 2438 pont 2548 pont
Vellamo Metal 950 pont 1333 pont 1110 pont 1068 pont
Geekbench 4 (single / multi) 648 / 1891 pont 760 / 2387 pont 635 / 1692 pont 630 / 1813 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,9 fps 7,1 fps 8,2 fps 5,3 fps
GFXBench Manhattan offscreen 4,1 fps 7,1 fps 4,0 fps 2,6 fps
GFXBench T-Rex onscreen 20 fps 17 fps 18 fps 11 fps
GFXBench T-Rex offscreen 11 fps 17 fps 12 fps 6,8 fps


[+]

A rendszer friss, és remélhetőleg nem gyűjtögeti suttyomban az adatainkat, bár, lehet, hogy a konkurencia már minden érdekeset összeszedett, a távolban meg csak néznek, hogy vajon miért kínáljuk sűrű egymásutánban ezüst tálcán a privát adatainkat. Ebben legalább ujjlenyomat-olvasó nincs. Mindenesetre a Nomu már hegesztett egy rendszerfrissítést, bízunk benne, hogy minden kártékony komponenst kitessékeltek a 7.0-s Androidból, ami az S30-on júliusi biztonsági csomaggal fut. Mellesleg, ha újraindítjuk, és PIN kóddal védett az eszköz, kétszer lesz bootanimáció, ezen nem érdemes stresszelni, nem fog beakadni. Csak azért jelezzük, mert a memóriakártya felismeréséhez egy újraindításra biztosan szükség lesz


[+]

A szoftverrel nem strapálták magukat, minden a megszokott rendben és felületekkel áll rendelkezésre, amit főleg a Google szoftver- és szolgáltatáscsomagja tesz teljessé. Hiányérzetünk egyébként nincs, az alapfunkciók rendelkezésre állnak, minden másra pedig ott a Google Play Áruház és az adaptive storage képessége, ami lehetővé teszi, hogy a maximum 64 GB-os kiegészítő tárhelyre is telepítsünk alkalmazásokat. Nem mintha az eleve integrált 32 GB olyan kevés lenne.


[+]

A gyári felületeken való navigáció feltűnően gyors, az alkalmazásváltóban elérhető natív osztott képernyős mód pedig kissé szűkös a kisebb kijelzőn, de teljesen funkcionális. Az értesítési és gyorskapcsoló panel két fázisban gördül, a panel tartalma és a kapcsolók sorrendje szerkeszthető. Az akkumulátor töltöttségének százalékos megjelenítéséhez sem kell a Kezelőfelület-hangolóban turkálni, az Akkumulátor menüpontban van ilyen opció. A négyszer négyes ikonkiosztás viszont nem növelhető, mivel a Google keresősávja megmásíthatatlanul stoppolja a felső sort.


[+]

Az alkalmazásmenü rendezési elve sem módosítható, világos téma mellett az elrendezése vertikális, az alkalmazások pedig ABC sorrendben szeretnek lenni. Ettől függetlenül a keresősáv adott a menüben, így nem kell kilométereket görgetni, hogy előkerítsünk valamit. Eleve viszont nem nagy a választék, van cserébe fájlkezelő, Google-féle csomag, AOSP böngésző, e-mail kliens, szintén AOSP galéria, de még zenelejátszó is. Pedig a Googlenek olyan is van. A rendszerben meg tényleg nincsen semmi, sem gesztusvezérlés, sem egyéb kényelmi megoldások, mindössze a kamera indítható zárolt képernyőről a bekapcsológomb kétszeri megnyomásával. Amennyiben engedélyezzük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nomu

Azóta történt

  • Nomu S10 Pro - nomUn est omen

    A Nomu S10 Pro ismét egy kifejezetten jó kialakítású, középkategóriás strapamobil a szükséges igazolásokkal. Csak a gyártó kevésbé szimpatikus a trójai-gate óta.

  • Extrém strapamobilt épített a Nomu

    A Nomu T sorozatáról eddig szörnyű tapasztalataink voltak, pontosabban egy, de az sokkolónak bizonyult. A Nomu T18 viszont durván felszerelt készülék.

Előzmények