Nomu S30 mini - nomus olyan rossz

A Nomu hírnevét nem csak a rendszerbiztonsági problémák tették próbára, becsúszott egy tragikus modell is a szórásba. Az S30 viszont jól sikerült, és az S30 mini is.

Bevezető, tartozékok

A Nomu viszonylag új szereplő, legalábbis Európában, de nagyon igyekeznek jelenleg három androidos és egy teljesen használhatatlan készülékből álló termékpalettájukat megismertetni a fogyasztókkal. Méghozzá azokkal, akik nem óhajtják temperált vitrinben, organikus selyempárnán tárolni az eszközt. A széria az S10, S20 és S30-as készülékből állt, amihez most csatlakozott az S30 mini változata, ami értelemszerűen kisebb, szerényebb felszereltségű és nyilván olcsóbb. Az S30 alapvetően kedvező képet festett a gyártótól, noha a készülék valós képességeiről szóló hivatalos, ne adj’ isten nemzetközileg is elismert tanúsítványokkal pont nem tudtak szolgálni, de nagyon vagányul hajigálta egy hölgy a promóciós videóban.


[+]

A gyártó hírneve viszont nem olyan irányba épül, ami bizakodásra adna okot. Kezdjük azzal, hogy lényegében nem is nagyon volt nekik, mármint hírnév, amin a teljesen diszfunkcionális, 2G képes Nomu T10 meg pont nem segített. Hogy finoman fogalmazzunk. Ennek tetejébe kiderült, hogy a Leagoohoz hasonlóan az ő készülékeik is érintettek a trójai ügyben. Legalábbis az S10 és az S20, ami a jelenlegi felhozatal pont fele. Annyi baj legyen, bátran beköltöztünk az eszközbe annak ellenére is, hogy a Nomu, a Leagooval ellentétben nem nagyon törte magát, hogy megnyugtassa a felhasználókat. Érdeklődtünk, hogy akkor mi van, majd nagy nehezen tájékoztattak, hogy semmi, mindenki nyugodjon le, már kiadtak egy szoftverfrissítést. És akkor ennyiben maradtunk, noha nekünk azért jól esett volna például némi értetlenkedés, kicsit határozottabb sajnálkozás, esetleg egy pardon.


[+]

A csomagolással sem nagyon strapálják magukat, ismét semmi jele annak, hogy a benne lévő készülék specifikus termékkategóriába esik, cserébe lényegesen jobb minőségű, mint a T10 papírdoboza, de pont ugyanolyan, mint az S30-é. A natúr karton anyaghasználat meg akár ökotudatosnak is tekinthető. A készüléket ismét habszivacs keretben találjuk, alatta pedig egy 2 amperes hálózati töltőfej és egy microUSB töltő és adatkábel foglal helyet egy szál garipapírral és egy üzembe helyezési útmutatóval. Ez manapság már szegényesnek érződik, viszont egy sokadik, feltehetően kevésbé meggyőző minőségű fülhallgatóval úgysem mennénk sokra, védelem meg elvileg ugye nem kell. Leszámítva a kijelzőt, azon viszont eleve van egy patentul felrakott fólia.

Hirdetés

Külső, kialakítás, kijelző

Minő meglepő fordulat, az S30 mini azért mini, mert a visszafogottabb teljesítmény mellett számottevően kisebb is. Egészen pontosan 144 x 74 x 12.6 milliméter, a tömegére vonatkozóan viszont nem állnak rendelkezésre hivatalos adatok, bár annyit megállapíthatunk, hogy van benne anyag. Méghozzá polikarbonát, tehát műanyag, az oldalakon fém, a hátlapot viszont szénszálas matériából vagdosták majdnem méretre. A hátsó borítás mellesleg mindenféle segédeszköz nélkül leszedhető, nem mintha ezzel az akkumulátorhoz például hozzáférnénk, viszont az illesztés nem tűnik pontosnak, a karmokat amúgy is nehéz pontosan visszapattintani, de alul mindenképpen marad egy kis rés. Ettől függetlenül kellemes fogású készülék, a hátlap enyhén texturált, nem csúszós, ahogy a nem kifejezetten vékony élekre csavarozott fémlapok sem.


[+]

Ahhoz képest, hogy strapatelefon, egészen visszafogott megjelenésű, mondhatni meglehetősen kommersz, bár kellően masszív érzetet biztosít. Az IP68-as védettség ezúttal is adott, a csatlakozók viszont fedetlenek. A por szerkezetbe jutása ellen így teljes mértékben védett, míg a vízállóságra vonatkozó általános értékeket a gyártó 1,3 méteres mélységben és maximum 30 percben korlátozta a termékoldalon. Az ütésállóságot továbbra sem sikerült hitelt érdemlően alátámasztani, noha nem is képezi a hivatalos kommunikáció részét, a technikai adatoknál csak annyi áll, hogy 1,2 méteres magasságból végezték a drop-tesztet. Feltesszük, azért jobban bírja, mint egy kvázi keret nélküli üveg konstrukció, de erre senki nem vállal garanciát.


[+]

A kijelző mérete és felbontása is kisebb lett, a Gorilla Glass 3 mögött 4,7 hüvelykes, HD felbontású IPS panel terül el, viszont az az érdekes, hogy síkban mindez a megerősített keret fölött helyezkedik el. Egy arcra esést tehát valószínűleg ugyanúgy reagálna le, mint bármilyen más készülék, az élek viszont esztétikai hibán kívül nem biztos, hogy egyéb sérülést is elszenvednének. Alul elfért egy márkajelzés is, valamint a beszédmikrofon a jobb sarokban, felül pedig a többszínű értesítő LED-et a fény- és közelségérzékelő szenzort követi, majd a beszédhangszóró és a 2 megapixeles szelfikamera. A kávák természetesen minden oldalon hangsúlyosak, ami alapvetően műfaji sajátosságnak tekinthető, noha az S8 Activba sikerült beletenni egy Infinity Displayt. És pont annyiba is került. A Nomu meg nem. Hacsak nem tíz darabot veszünk.

Kijelző-teszt
Mérés Nomu S30 mini Samsung Galaxy Xcover 4 Evolveo StrongPhone G4 Blackview BV6000
Képátló 4,7 hüvelyk 5 hüvelyk 5 hüvelyk 4,7 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS-LCD IPS-LCD IPS-LCD IPS-LCD
Fehér fényerő (max) 315 nit 484 nit 616 nit 299 nit
Fehér fényerő (min) 20,9 nit 3,8 24,6 nit 9,3 nit
Fekete fényerő 0,31 nit 0,64 nit 0,65 nit 0,15 nit
Kontrasztarány 1017:1 756:1 948:1 1997:1
Színhőmérséklet 9256 K 7638 K 11536 K + kézi 10586 K / 7873 K kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

A kijelző sem csúcskategóriás, az IPS panel fényereje visszafogott, erős napsütésben az üveg hajlamos erősen tükröződni, amit a 315 nites fehérfény-sűrűség nem nagyon tud áthidalni. A reszponzivitás azonban teljesen rendben van, a kezelhetőség pontos, a kalibráció hűvösségén pedig a MiraVision menüpontban állíthatunk. A betekintési szögek viszont várakozáson felül tágasak, nem nagyon kell inverzióval, vagy szignifikáns fényerőcsökkenéssel számolni, ahogy a hőmérséklet is tartja a szintet, fényszivárgás meg véletlenül sem tapasztalható. A megjelenítés minősége a gyenge maximumot és bivaly minimumot leszámítva így igen jónak mutatkozik, a felbontás pedig bőven elegendő 4,7 hüvelykes képátló (és adott árcetli) mellett.


[+]

Az éleken jobb és bal oldalt találjuk a hangerőszabályzót és a bekapcsológombot, ez utóbbi került balra, ami enyhén zavaró, ha jobbkezesek vagyunk, de legalább megfelelő magasságban van. A sötétszürke fémbetéteket ezüst csavarok rögzítik. Sajnos dedikált gyorsindító már nem jutott fizikai formában a készüléktestre, ahogy kesztyűben nyomkodható navigációs gombok se, ráadásul szoftveres természetük ellenére a sorrendjük is rögzített. Alulra csak a meglehetősen szokatlan formátumú multimédiás hangszóró került, ami megtévesztésig olyan, mint egy fűzőszem rögzítőpánthoz. Mondjuk lehet, hogy arra is jó. A microUSB csatlakozó felülre került a 3,5 milliméteres jack csatlakozó mellé.


[+]

A hátlap az akkumulátorfedél a már említett szénszálas anyagból készült, ennek megfelelő megjelenéssel és tapintással, viszont az eltávolíthatóság ellenére az akksihoz nem férünk hozzá. Az illesztési pontatlanság viszont annyiban nem tűnik tragédiának, hogy a bal felső sarokban szintén van egy hézag, itt lehet megkezdeni a lepattintást, aminek eredményeképpen feltűnik a másodlagos szigeteléssel ellátott SIM-kártya hely. A gumírozott tömítéssel is biztosított panelt kipattintva két darab microSIM kártyát és egy microSD kártyát helyezhetünk el, választási kényszer nélkül. A panel visszaillesztésénél vegyük észre, hogy nem szimmetrikus, a 8 megapixeles kameramodul alja ugyanis minimálisan belóg. Mellette balra a másodlagos zajszűrő mikrofon tűnhet fel, jobbra pedig a szimpla, egytónusú LED segédfény.

Hardver, szoftver

Hardveresen is teljesen rendben van az eszköz, noha a MediaTek MT6737T-től és a teljesítménytesztek eredményétől nem valószínű, hogy bárki is izgalomba jönne, a rendszer gyors, reszponzív, stabil és egyszerű. Kitűnően használható, a tempó korrekt, a böngészőoldalakat normális mennyiségig nem töltögeti újra, a párhuzamos feladatvégzés pedig ésszerű szintig nem akadályoztatott. Mondjuk ez nem kizárólag a négy, maximum 1,5 GHz-es Cortex-A53-as mag érdeme, hanem a megfelelő optimalizáció és a 3 GB rendszermemória is sokat segít. Játszani ezen mondjuk nem érdemes, de a kétmagos Mali-T720 megteszi a tőle telhetőt. A lapka 28 nanométeren készült, minimálisan melegszik is, de a vaskos tokozás ingerküszöb alatt tartja a hőérzetet.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Nomu S30 mini Nomu S30 Go Clever Quantum 470 Pro Rugger Samsung Galaxy XCover 4
Rendszerchip MediaTek MT6737T MediaTek Helio P10 MediaTek MT6737T Exynos 7570
AnTuTu Benchmark 6.x 38473 pont 51842 pont 38748 pont 35305 pont
Vellamo Browser 2515 pont 2992 pont 2438 pont 2548 pont
Vellamo Metal 950 pont 1333 pont 1110 pont 1068 pont
Geekbench 4 (single / multi) 648 / 1891 pont 760 / 2387 pont 635 / 1692 pont 630 / 1813 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,9 fps 7,1 fps 8,2 fps 5,3 fps
GFXBench Manhattan offscreen 4,1 fps 7,1 fps 4,0 fps 2,6 fps
GFXBench T-Rex onscreen 20 fps 17 fps 18 fps 11 fps
GFXBench T-Rex offscreen 11 fps 17 fps 12 fps 6,8 fps


[+]

A rendszer friss, és remélhetőleg nem gyűjtögeti suttyomban az adatainkat, bár, lehet, hogy a konkurencia már minden érdekeset összeszedett, a távolban meg csak néznek, hogy vajon miért kínáljuk sűrű egymásutánban ezüst tálcán a privát adatainkat. Ebben legalább ujjlenyomat-olvasó nincs. Mindenesetre a Nomu már hegesztett egy rendszerfrissítést, bízunk benne, hogy minden kártékony komponenst kitessékeltek a 7.0-s Androidból, ami az S30-on júliusi biztonsági csomaggal fut. Mellesleg, ha újraindítjuk, és PIN kóddal védett az eszköz, kétszer lesz bootanimáció, ezen nem érdemes stresszelni, nem fog beakadni. Csak azért jelezzük, mert a memóriakártya felismeréséhez egy újraindításra biztosan szükség lesz


[+]

A szoftverrel nem strapálták magukat, minden a megszokott rendben és felületekkel áll rendelkezésre, amit főleg a Google szoftver- és szolgáltatáscsomagja tesz teljessé. Hiányérzetünk egyébként nincs, az alapfunkciók rendelkezésre állnak, minden másra pedig ott a Google Play Áruház és az adaptive storage képessége, ami lehetővé teszi, hogy a maximum 64 GB-os kiegészítő tárhelyre is telepítsünk alkalmazásokat. Nem mintha az eleve integrált 32 GB olyan kevés lenne.


[+]

A gyári felületeken való navigáció feltűnően gyors, az alkalmazásváltóban elérhető natív osztott képernyős mód pedig kissé szűkös a kisebb kijelzőn, de teljesen funkcionális. Az értesítési és gyorskapcsoló panel két fázisban gördül, a panel tartalma és a kapcsolók sorrendje szerkeszthető. Az akkumulátor töltöttségének százalékos megjelenítéséhez sem kell a Kezelőfelület-hangolóban turkálni, az Akkumulátor menüpontban van ilyen opció. A négyszer négyes ikonkiosztás viszont nem növelhető, mivel a Google keresősávja megmásíthatatlanul stoppolja a felső sort.


[+]

Az alkalmazásmenü rendezési elve sem módosítható, világos téma mellett az elrendezése vertikális, az alkalmazások pedig ABC sorrendben szeretnek lenni. Ettől függetlenül a keresősáv adott a menüben, így nem kell kilométereket görgetni, hogy előkerítsünk valamit. Eleve viszont nem nagy a választék, van cserébe fájlkezelő, Google-féle csomag, AOSP böngésző, e-mail kliens, szintén AOSP galéria, de még zenelejátszó is. Pedig a Googlenek olyan is van. A rendszerben meg tényleg nincsen semmi, sem gesztusvezérlés, sem egyéb kényelmi megoldások, mindössze a kamera indítható zárolt képernyőről a bekapcsológomb kétszeri megnyomásával. Amennyiben engedélyezzük.

Multimédia

A fotós képességek nem kegyetlenül nagyon rosszak, csak aránylag gyengék. De ahhoz képest, hogy a melyik műfajban, ráadásul milyen árkategóriában vagyunk, ez már megüti a funkcionálisan tök használható szintet. Boldogan rögzíteni lehet vele dokumentációt, kapcsolópanelt, technikai leírást, típusszámot, térképrészletet, vagy bármit, amit nem elsősorban esztétikai értéke miatt szeretnénk megörökíteni. Mondjuk közeli témák esetén még az sem feltétlenül hamvába holt elképzelés, egészen sok részlet jut a kulturált dinamikájú, maximum 40 centiről elkövetett képekre, noha legalább annyi zaj is.


[+]

A főkamera egy 8 megapixeles, autofókusszal ellátott, Sony IMX219 szenzor, amiben a fókusz kissé bénán működik. Autónak automata, meg egyébként gyors is, csak éppen jelentős az elmosódás a kép középpontjában is, tulajdonképpen tiszta homály az egész, a széleken erős lencsetorzítással és aránylag visszafogott kromatikus aberrációval. Ha nem teljes méretben vizsgálódunk, első ránézésre akár még korrektnek is tűnhet a produktum, leszámítva az túlzott képzajt. A dinamika egészen rendben van, a HDR kissé felülexponál, a fehéregyensúly is megbízható, csak ugye az elmosódás miatt ez nagyjából mindegy.


[+]

A szoftverrel amúgy nem sok mindent lehet és érdemes kezdeni, hagyományos gyári kezelőfelülettel és lehetőségekkel áll rendelkezésre. Az élőképen van HDR és segédfény, valamint kameraváltó, módokból pedig csak a normál és a panoráma áll rendelkezésre. A Beállítások szintén nem valami eseménydús, lehet igényelni helyadatokat és segédvonalakat, a képminőségre vonatkozóan pedig élhetünk expozíciókorrekcióval +/- 3 tartományban, meghatározhatjuk a kép jellegét, illetve a fehéregyensúlyt adott sémák szerint. A képtulajdonságok, mint élesség, színezet és telítettség alacsony-közepes-magas viszonylatban állítható, az ISO pedig 100-1600 között.

Videót rögzíteni maximum 1080p 30 fps minőségben és sebességgel tudunk, a tesztfelvételen látható eredménnyel. A fókuszhiba és az elmosódottság itt még hangsúlyosabb, valamint a részletekkel is komoly gondok vannak. A lejátszó szintén fapados gyári megoldás, galériából vagy fájlkezelőből tudjuk megnyitogatni a mozgóképanyagokat. Alapjáraton az AC3 hang ezúttal is mostoha, ahogy a feliratok, vagy a hangsávok sem elérhetőek, viszont a H265-ös formátumot FHD-ig simán viszi, a 2K minőség meg már semmilyen formában nem megy. A hardver alapképességeit ugyan egy alternatív lejátszó nem fogja megdobni, de nyilvánvalóan több lehetőséget rejt majd.


[+]

Zenelejátszóból van Google féle és AOSP is, mindkettő tartalmaz hangszínszabályzót és a megszokott tematika szerint képes rendezni. Mindkettő fut háttérben, kezeli az albumborítókat és a veszteségmentes formátumokat is. Ezen kívül viszont semmi extra. A hangzás meglepően nem bűn rossz, noha a jó az nem ilyen. A maximumon kissé fülsértő magasaktól eltekintve legalább nem recseg, mélyekre nem is számítottunk, viszont kellően hangos jóval a maximum alatt is, a számok pedig felismerhető minőségben futnak, bár a dinamika elég lapos. De alapvetően már az is értékelhető, hogy nem akarjuk pánikszerűen azonnal kikapcsolni, amint megszólal.


[+]

Fülhallgatóval akár az FM-rádiót is izzíthatjuk, ami szintén AOSP megjelenéssel kényeztet, de jó, hogy van és még hallgatható is. Ha beérjük annyival, hogy informálódunk, vagy valami elketyeg a háttérben. Egyébként egy közepes fülessel akár még néhány számot meghallgathatunk háttérzajnak, vagy ha a kürnyezeti hanghatások lényegesen rosszabbak, lehet rá tolni egy kis mesterséges térhangzást és mélyhang-kiemelést, ettől rosszabb egyébként nem lesz. A maximum hangerő így is erélyes marad, de nem okoz torzulást. A megjelenítés egyébként tiszta, kissé részlettelen, a magasak visszafogottabbak, és inkább elfogadható, mint jó, de semmiképpen nem használhatatlan. Vagy mondjuk úgy, ennyi pénzért bőven kielégítő úgy, hogy bele is ejthetjük a lavórba.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikáció alapszintű, viszont a két microSIM kártya B20-as hálózaton is 4G képes, persze egyszerre csak egy, dual standby rendszerben, valamint maximum 150 Mbps elméleti maximum letöltési sebességgel. NFC nincs, OTG viszont de, a 32 GB belső tárhely pedig microSD kártyával is bővíthető a duál SIM képesség megőrzése mellett, valamint belső tárhelyként is formázható. A WiFi kétsávos, 802.11a/b/n szabványon kapcsolódik, és elérhető a Direct és HotSpot internetmegosztás is. A Bluetooth 4.0-s verziószámmal az energiahatékony protokollt ismeri, navigálni pedig asszisztált GPS alapján és GLONASS műholdakkal tudunk. A hívás hangminőségére egyik oldalon sem volt panasz, a hangerő megfelelő, noha kissé dobozos a hangzás. A közelségérzékelő viszont roppant hektikusan üzemel, többször letettem és újrahívtam random kontaktokat a fülem hegyével.


[+]

Az üzemidőt egy 3000 mAh-s lítium-ion telep biztosítja, gyorstöltés sajnos nincs, a mellékelt töltőfej viszont 2 ampert ad le. A hatótáv nem különösebben meggyőző, legalábbis a műfajban, egyébként pedig átlagosnál azért jobbnak tekinthető. Böngészés közben fél fényerőn óránként 15% veszteséggel számolhatunk, ami 6,6 óra nettó kijelzőidőt jelent, míg videózni úgy 10 órán keresztül tudunk kábel nélkül. Speciális energiatakarékossági lehetőségek meglepő módon nincsenek, mindössze az akkumulátorkímélő módot aktiválhatjuk manuálisan.

Értékelés: Nomu S30 mini
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 5 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A gyártó egyes modelljeit érintő rendszerszintű sebezhetőségi és konkrét biztonsági problémákat, és persze az ipari hulladék kategóriába eső T10-et leszámítva, az S30 mini is egy korrekt készülék lett, ahogy a nagyobb és erősebb modell is. Az ütésállóságra továbbra sincs konkrét bizonyíték a gyártó meggyőződésén kívül, a por- és vízállóság viszont nemzetközi szabvány szerint hitelesített IP68-as szinten. A készülék aránylag kompakt, kellően masszív és minőségi kivitelezésű(nek tűnik), a tartósság és a minőségi kihozatali arány persze szokás szerint kétesélyes. Ezzel együtt a Nomu S30 minit kellemes használni, a rendszer sebessége és a hardveres teljesítmény tökéletesen megfelelő, a HD felbontás pedig elég a 4,7 hüvelykes képátlóhoz. A maximum fényerő sovány, a minimum meg indokolatlanul nagy, a betekintési szögek viszont várakozáson felüliek; a panel érzékenysége sem kifogásolható. Az S30 mini nettó 38 ezer forint körül szerezhető be, amihez valamelyest átlagon felüli üzemidő, megerősített készülékház, vízállóság, és a kategóriában korrekt hangzás is jár. A multimédia sem tragédia, alkotni alkalmatlan, munkára viszont tökéletesen alkalmas. Feltéve, hogy nem messze lévő dolgokat kell részletesen megörökíteni. Valószínűleg itt érdemes az alapműködésre és a fokozott fizikai igénybevételre fókuszálni, amit teljesít is az eszköz, a 3 GB rendszermemória és a hatékony optimalizálás pedig különösen kellemes a vaskos kivitelben. A Nomu S30 mini akár ajánlott is lehetne, noha a terméktámogatás és szerviz kérdéses, a gyártó trójai témára adott reakciója kevésbé volt meggyőző, mint inkább felháborító. A hardveres teljesítmény és felhasználói élmény a fapados rendszer ellenére rendben van, a képességek ésszerű elvárásoknak megfelelően használhatóak, van B20 és bele lehet ejteni a folyóba horgászás közben. Elvileg a kavicsokra is. A termékkategóriában ebben az árszegmensben nem igazán tudunk mit mondani, de a Nomu jobban tenné, ha kicsit szimpatikusabbra venné a figurát, azzal együtt is, hogy ez a készülék abszolút rendben van. Látszólag. Így viszont köszönjük a lehetőséget, majd akkor barátkozunk, ha a hozzáállás is elfogadható lesz.

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Nomu S30 mini
Nomu S30 mini Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 144 x 74 x 12,6 milliméter
Tömeg n/a
Színvariációk fekete/ezüst
SIM-foglalat 2x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (312 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6737T
Processzor típusa 1,5 GHz-es, nyolcmagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8-A
Grafikus chip Mali-T720MP2
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB
Memória bővíthetősége microSD (max. 64 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900MHz
UMTS 900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/1900/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (LE)
WiFi 802.11a/b/g/n (Dual Band, HotSpot)
USB microUSB (USB 2.0, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
Beidou nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.0 (Nougat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Fájlkezelő, Zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, AF, LED segédfény, Sony IMX219, F/2,0
Másodlagos kamera 2 megapixel, fix fókusz
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, fénymérő, közelségérzékelő, gyorsulásmérő, iránytű, hang- és mágnese szenzor, IP68-as védelem
  • Kapcsolódó cégek:
  • Nomu

Azóta történt

  • Nomu S10 Pro - nomUn est omen

    A Nomu S10 Pro ismét egy kifejezetten jó kialakítású, középkategóriás strapamobil a szükséges igazolásokkal. Csak a gyártó kevésbé szimpatikus a trójai-gate óta.

  • Extrém strapamobilt épített a Nomu

    A Nomu T sorozatáról eddig szörnyű tapasztalataink voltak, pontosabban egy, de az sokkolónak bizonyult. A Nomu T18 viszont durván felszerelt készülék.

Előzmények

Hirdetés