Hirdetés

Nomu S10 Pro - nomUn est omen

A Nomu S10 Pro ismét egy kifejezetten jó kialakítású, középkategóriás strapamobil a szükséges igazolásokkal. Csak a gyártó kevésbé szimpatikus a trójai-gate óta.

Hardver, szoftver

A hardver a régi, a lapkakészlet továbbra is szerény teljesítményt sejtet, viszont az optimalizáció teljesen rendben van és a rendelkezésre álló operatív memória mennyisége is kielégítő mértékűre növekedett. Mármint az Archos modelljéhez képest. A 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6737T változata valamiért nagyon népszerű a műfajban, négy, maximum 1,5 GHz-es órajelű magjával. Teljesítmény egyébként rendben van, a 3 GB rendszermemória már elegendő a rendeltetésszerű használathoz, a párhuzamos feladatvégzés reális, noha a grafikus képességek igen szerények. Aki túrázás, vagy parkettázás közben mégis erőforrásigényes játékokat óhajt futtatni, ne errefelé keresgéljen.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Nomu S10 Pro Nomu S30 mini Archos 50 Saphir BlackView BV6000
Rendszerchip MediaTek MT6737T MediaTek MT6737T MediaTek MT6737T MediaTek Helio P10
AnTuTu Benchmark 6.x 34056 pont 38473 pont 38542 pont 48449 pont
Vellamo Browser 2190 pont 2515 pont 2557 pont 4121 pont
Vellamo Metal 1020 pont 950 pont 986 pont 1321 pont
Geekbench 4 (single / multi) 638 / 1742 pont 648 / 1891 pont 633 / 1757 pont 730 / 2629 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,8 fps 8,9 fps 8,6 fps 14 fps
GFXBench Manhattan offscreen 4,1 fps 4,1 fps 4,0 fps 7,1 fps
GFXBench T-Rex onscreen 19 fps 20 fps 19 fps 26 fps
GFXBench T-Rex offscreen 11 fps 11 fps 11 fps 17 fps


[+]

Az Archos modelljével ellentétben, a Nomu S10 Pro már 7.0-s rendszerrel fut, annak minden előnyével, mint a natív osztott nézetes alkalmazás-, vagy az átláthatóbb engedélykezelés. Viszont a gyári alkalmazások java AOSP, amelyek előbbi funkciót nem támogatják. A biztonsági csomag szeptemberi, trójai reméljük, nincs. Bár nekem már valószínűleg oly mindegy. A Nomu felhasználói felülete a Freeme, ami jórészt módosítatlan Android, néhány extra funkcióval kiegészítve, amelyek kiválóan működnek, és egy-egy angol menüpontot leszámítva majdnem teljesen lokalizáltak.


[+]

A főképernyők, az alkalmazásmenü és az értesítősáv a megszokott formában mutatkozik. Az alkalmazásokat automatikusan, ABC sorrendben, vertikálisan rendezi, a felső keresősáv így kifejezetten hasznos. Az állapotsávon megjelenő ikonok szelektálhatóak, a gyorskapcsoló panel tartalma és elrendezése is testreszabható. Az automatikus fényerőszabályozás viszont csak a menüben engedélyezhető, noha a csúszkát azért kidobták a panelre. A rendszerben való mozgás kifejezetten gördülékeny, tempós és stabil, a készülék kényelmesen használható.


[+]

A beállításokban első körben javaslatokat találunk arra vonatkozóan, hogy mivel lenne érdemes foglalkozni annak függvényében, hogy eddig mit és hogyan állítottunk be. A képernyőkalibráció a megjelenítés MiraVision pontjában keresendő, ezen kívül viszont csak az Információs asszisztenst érdemes átnézni, egyéb érdekesség nincs. Mondjuk, nem is hiányzik. A lehetőségek jobbára magyarul állnak rendelkezésre, bár akadnak kissé szokatlan fordítások. A dupla koppos ébresztés például Okos ébresztő néven szerepel a kínálatban.


[+]

A virtuális navigációs gombok sorrendje is tetszés szerint variálható, illetve elrejthető a teljes képernyős nézetet támogató alkalmazások esetében. Kesztyűben viszont meg leszünk lőve. Kivéve a Galériában és a főoldalak lapozása közben, mert aktiválhatjuk a Non-touch Operation nevű opciót. A jedi erő remekül működik, a szenzor megfelelően érzékel aránylag suta mozdulatokat is. Az Okos ébresztő a Mozgásvezérlésben is megtalálható, plusz a három ujjas képernyőfelvételt is itt engedélyezhető.


[+]

Az Intelligens működés az intelligens tárcsázást és hívásfogadást takarja, itt is az okos jelző használatával. Akadályoztatott körülmények között külön hasznos mindkettő, vezérlőgombok tapicskolása nélkül tudunk telefonálni. Az ébresztő és a bejövő hívás hangja lefordítással némítható, az amúgy sem visszafogott hangerőt pedig tovább fokozhatjuk a Zseb üzemmóddal. És ennyi. Legalábbis a Freeme OS által kínált funkciók tárháza. A kamera indítható még a brutálisan kemény bekapcsoló gomb dupla lenyomásával, ez roppant hirtelen és biztosan történik, illetve az exponálógomb szerepét a hangerőszabályzókra oszthatjuk, ami ismét egy vizes/kesztyűs kezelést támogató megoldás.


[+]

A szoftverkínálat teljesen fapados, de nyilván tetszés szerint bővíthető a 32 GB belső tárhely erejéig, amit adaptive storage módban formázva a microSD kártyát nem pontosan tudjuk, hogy meddig tolhatunk ki, mert ezt sehol nem említik. Böngészőből van Google féle, de kissé ósdi megjelenésű androidos is, a fájlkezelő szintén AOSP, ahogy az FM-rádió, a számológép is és galéria is. Más meg nincs. Mármint a Google alapcsomagján kívül, többek között a billentyűzetet is a keresőóriás biztosítja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Zebra TC25 - csíkokat olvas

    Nem csak okostelefon, hanem lézeres vonalkódolvasóval ellátott adatgyűjtő eszköz, ütésálló, érzésre is masszív kialakítással, többféle különleges extrával, természetesen céges és ipari környezetre fejlesztve.

Előzmények

Hirdetés