Nomu S10 Pro - nomUn est omen

A Nomu S10 Pro ismét egy kifejezetten jó kialakítású, középkategóriás strapamobil a szükséges igazolásokkal. Csak a gyártó kevésbé szimpatikus a trójai-gate óta.

Multimédia

Feltehetően a kamerák is megegyeznek az Archos 50 Saphirban található modulokkal, viszont a Nomu nem érezte szükségét, hogy a 8 megapixeles Sony IMX219-es szenzort 13 megapixel-esnek tüntesse fel, megjegyeznénk, nagyon helyesen, ahogy az előlapi szenzor is 5 megapixeles felbontással dolgozik papíron. A képek viszont interpolált 13 és 8 megapixeles felbontást mutatnak. A szoftver AOSP, a beállítási lehetőségek szerények, a fókusz viszont meglepően gyors még éjjel is, csak a kép elkészülésére kell várni, főleg nagy dinamikájú módban. Az élőképen minden lényeges opció elérhető, kapcsolható a szimpla LED segédfény, a HDR, valamint panoráma módra válthatunk. A szépítés on/off tartományban próbál javítani az alanyon.


[+]

A beállításokban az expozíciót korrigálhatjuk +/- 3 tartományban, a kép jellege és a fehéregyensúly sémák szerint módosítható, míg a képtulajdonságok egyes paraméterei alacsony-közepes és magas viszonylatban. Van arcfelismerés, sorozatfelvétel, szoftveres képstabilizálás, ami alapértelmezett állapotban egyébként nem aktív, viszont ha bekapcsoljuk, nem piszkálhatjuk az érzékenységet 100 és 1600 között. A felvételek egyébként kivétel nélkül alulexponáltak lesznek, éles napsütésben meg mindegy, mert mindenképpen kiég, ami ki tud. Az felső két sorban alapbeállítások mellett lőtt, interpolált 13 megapixeles képe, míg az alsó sorban natív, 8 megapixeles felbontásúak láthatóak.

A képminőség igen gyenge, ami nem összességében feltűnő, hanem részleteiben. A színek általában rendben vannak, azt leszámítva, hogy kissé fakók, a lencsetorzítás nem igazán jellemző, érdekes módon a kromatikus aberráció sem látványos, a dinamika viszont ultrarossz. A HDR-t érdemes instant bekapcsolni és úgy hagyni lehetőleg az idők, illetve a készülék végezetéig, különben értékelhetetlen produktumot kapunk. A HDR éjszaka is jól szolgál, kissé részletesebb olajfestményeket készíthetünk, viszont nappal erősen rá is élesít a képekre, amelyek normál módban egyébként igen zajosak és gyenge részletességgel bírnak. Az algoritmus valahogy ésszerűbben működik magas dinamikájú módban. A kamera egyébként technikailag teljesen használható, ideális körülmények között a valóságra viszonylag megbízhatóan hasonlító eredményeket is kaphatunk.


[+]

Videózni Finom minőségben érdemes, ha muszáj, mert ez lesz a 1080p 30 fps megoldás, alapból viszont Magasra van állítva. Kétféle audió módból választhatunk, Találkozó és Normál, különbséget nem nagyon jelent, bár előbbinél ugye beszédhang kiemelés és a környezeti zajok szűrése talán jobb. Egy példa. A dinamika itt is gyászos, a színek kissé fakók, a minőség gyengébbnek érződik, mint a tényleges felbontás. A lejátszó a galériából vagy a fájlkezelőből nyitja a médiafájlokat, kivéve az AC3 hangot, a Full HD-nál nagyobb tartalmakat, a hangsávokat és a feliratokat. Egyébként majdnem minden átlagos formátum elindul, többek között a H265-ös kódolás is.


[+]

Zenelejátszónak az AOSP megoldást látták a legmegfelelőbbnek, mondjuk baj nincs is vele, de meglepő, vagyis inkább szokatlan, hogy például a Play Zene sem került a kínálatba. A gyári megoldás, olyan, mint mindig, listáz minden értelmes szempont szerint, fut a háttérben, tartalmaz hangszínszabályzót, csak igen ósdi megjelenésű. A multimédiás hangszóró egészen jó, fél hangerő alatt. Korrektül elzörög a háttérben, nem különösebben rossz, nincsenek kibírhatatlan megnyilvánulásai. A maximum hangerő viszont konkrétan félelmetes, előzetes figyelmeztetés nélkül komoly kockázata van egy infarktusnak, ha váratlanul megszólal.


[+]

Fülhallgató nem jár, de a viszonylag mélyen ülő, atombiztosan szigetelt 3,5 milliméteres jack csatlakozóba szerencsére a hagyományos fülhallgatók is passzolnak. A zene nem rossz, vérszegény, kissé lapos, minimálisan koszos a hangzás, a magasak és a nem túl természetes mélyek viszont egyaránt nyomottak, így legalább egyik sem idétlen vagy bántó. Ha multimédiás eszközre vágyunk, nem érdemes az S10 Próra alapozni, de egyáltalán nem hallgathatatlan, teljesen funkcionális, csak olyan felejthető. Cserébe van FM-rádió, jó vételi stabilitással, RDS információkkal, műsorrögzítési opcióval és kihangosítóval.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Zebra TC25 - csíkokat olvas

    Nem csak okostelefon, hanem lézeres vonalkódolvasóval ellátott adatgyűjtő eszköz, ütésálló, érzésre is masszív kialakítással, többféle különleges extrával, természetesen céges és ipari környezetre fejlesztve.

Előzmények

Hirdetés