Nomu S30 - strapamobilok közt n(y)omul

Noha a Nomu nem egy nagy múltú márka, mégis több készülékkel vannak jelen, ezek mind ellenálló okostelefonok. A jelenlegi csúcsmodellt teszteltük.

Bevezető

A Nomu nyomul. Legalábbis innen, a szerkesztőségünk félszuterén ablakából nézve, az utóbbi időben ugyanis nem csak a Gearbest talált meg, hogy küldenének egy ilyen márkájú telefont tesztre, hanem maga a gyártó is bejelentkezett, hogy vegyük fel a kapcsolatot. Felvettük, úgyhogy gyorsan rá is kérdeztünk egy csomó apróságra, hogy elhelyezhessük a természetesen shenzheni gyártót a gombamód szaporodó kínai márkák között, mivel a hivatalos weboldalukon (ami hongkongi domain alatt fut) nem találni semmit magukról, bár az elég árulkodó, hogy az orosz VKontakte közösségi oldalon is van hivatalos fiókjuk, erre a piacra tehát eléggé fókuszálnak.

Természetes környezetében
Természetes környezetében [+]

Jelen pillanatban három modelljük van, S10, S20 és S30, ez legalább tök egyértelmű, a legnagyobb számozás rejti a legjobb hardveres képességekkel felruházott telefont, noha azért ezt is inkább csak középkategóriásnak tekinthetjük. Mivel azonban a Nomu kizárólag strapatelefonokkal foglalkozik, ezért nem is okvetlenül kell a legfrissebb chipsettel és kijelzőtechnológiával dolgozniuk, ebben a szegmensben a megbízhatóság és az elnyűhetetlenség (mítosza) sokkal fontosabb, erre pedig erősen rágyúrnak, legalábbis a hivatalos oldal “blog” szekciójában igen sok strapatesztet csinálnak. Nyilván ezzel is szeretnék meggyőzni a vásárlókat, hogy az S30 mennyi mindent ki fog bírni.

Mesterséges környezetében
Mesterséges környezetében [+]

Úgyhogy rákérdeztem erre-arra, bősz levelezgetésbe kezdtünk, amit zanzásítva próbálok átadni. A Nomu az 1994-ben alapított Shenzhen Xin KingBrand Techonolgy Development Co. LTD által létrehozott márka, 8 éve létezik, a világ számos országába exportálnak telefonokat. 1000 embert foglalkoztatnak, 53 fejlesztői csapatuk van (az nem derült ki, hogy hány ember alkot egy csapatot), tesztlabort építettek, ami mondjuk bizonyára el is fér a 20 ezer négyzetméteres központjukban. Ezek meggyőző számok, de a tesztelési folyamat és a garancia kapcsán csak kitérő válaszokat kaptam olyan állításokkal, hogy ha normális körülmények között használjuk, akkor biztosan nem lesz baja a terméknek, ami szerintem mindennel így van, de ezt a cuccot pont nem normális körülmények között fogják nyúzni a júzerek, szóval jó kérdés, hogy ha mégis betörik a kijelző, beázik, tönkremegy, akkor mi újság.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nomu

Azóta történt

  • Nomu T10: nem okos, viszont szívós

    Strapabíró hagyományos telefont mutatott be a Nomu, amely nyugodtan kieshet a zsebből, hacsak épp nem kötéltáncot jár a tulajdonos, két hegycsúcs vagy felhőkarcoló között.

  • Nomu T10 - NO, mint Nomu T10

    A Nomu numerikus billentyűzettel szerelt strapamobilja óriási melléfogás. Minden létező aspektusból. Kivéve a kialakítást, mert az speciel nagyon jó.

  • Nomu S30 mini - nomus olyan rossz

    A Nomu hírnevét nem csak a rendszerbiztonsági problémák tették próbára, becsúszott egy tragikus modell is a szórásba. Az S30 viszont jól sikerült, és az S30 mini is.

  • Nomu S10 Pro - nomUn est omen

    A Nomu S10 Pro ismét egy kifejezetten jó kialakítású, középkategóriás strapamobil a szükséges igazolásokkal. Csak a gyártó kevésbé szimpatikus a trójai-gate óta.

Előzmények

Hirdetés