Összegzés
Összefoglalva a Health Mate alkalmazás ugyanolyan letisztult, funkcionális és esztétikus, mint a Nokia Steel, a Note8-ra gyakorolt akkumulátorterhelése pedig elhanyagolhatónak tűnt állandó kapcsolat mellett is. Az értékek átlátható formában, értelemszerűen jelennek meg számadatok és grafikonok formájában; a különböző képességű eszközökkel, vagy a Nokia már-már célhardvereivel való kombinációs lehetőségek pedig számos paraméter nyomonkövetését is lehetővé teszik, ami igen komplex képet biztosít rólunk magunknak. Meg az orvosnak, ha éppen elküldjük neki az eredményeinket, de ehhez a Nokia Steelnél ugye fejlettebb eszközre lesz szükségünk. Mondjuk egy Body Cardiora és egy Steel HR-re. Hogy lásson is valamit, azon kívül, hogy nem mozgunk eleget és ennek tetejébe aránylag sok körömpörköltet fogyasztunk.
A Withings Activtéhez képest eszközölt szoftveres fejlesztések és fizikai dizájnváltás ellenére a Nokia Steel ára jelentősen mérséklődött, és a kissé csalódást keltő androidos Nokia készülékekkel ellentétben, itt megint beüt a Nokia érzés, pedig olyan baromi sok mindent nem tud a Steel, de azt üzembiztosan, kifogástalan minőség és megjelenés mellett, a skandinávokra jellemző minimalista funkcionalizmussal, ami önmagában is képes esztétikai értéket képviselni. A Nokia Steel jelenleg 40 ezer pénzbe kerül a Speedshopnál, ami sokkal kevesebb, mint, amikor még Withings Activité-nek hívták, de alapvetően sok, ha azt vesszük, hogy a Steel kizárólag lépésszámot és alvást képes monitorozni, meg bármilyen tevékenységet, amit sportolásnak vél. Ezeket viszont önállóan. Ettől függetlenül mégis kap egy tetszett plecsnit, főleg a minőségi, hölgyek számára is (főleg fehérben) tökéletesen megfelelő kivitel és majdnem hibátlan társalkalmazás miatt. A fentebb részletezett, egyébként egyáltalán nem súlyos hiányosságokon kívül a Nokia elég potens keretet állított össze a termékportfóliójához, aminek a Steel egy igencsak alapszintű darabja. Mondjuk egy tétlenségi figyelmeztetés még éppen elférne.
Azért, ha komolyabban gondoljuk az aktív életmódot, érdemes komolyabb eszköz után nézni, de önmagában már néhány alapadat figyelemmel kísérése is hasznos és motiváló lehet, mindezt pedig a formatervnek köszönhetően nagyjából észrevétlenül biztosítja a Steel, ami maximum az edzőteremben mutat kissé túl szofisztikáltnak a szituációhoz képest, bárhol máshol viszont teljesen kontextusban van. A Body+ 30 ezer forintba kerül, ez alapvetően soknak tűnik egy mérlegért, noha a mellékelt alkalmazás és a köré építhető ökoszisztéma valóban alkalmassá teszi a kitűzött célok elérésének tényleges támogatására. Azzal együtt, hogy a legtöbb edzőteremben már rendelkezésre áll hasonló berendezés a progresszió nyomon követésére. Feltesszük ugyanis, hogy valamiféle aktivitás is kíséri a testtömeg összetétel iránt való fokozott érdeklődést. A tetszett plecsni azért érvényes a Body+-ra is, ha valóban ilyesmire van szükségünk, ízléses megjelenésű, pontosnak tűnő, minőségi holmi, viszont az alkalmazástól ezen a téren több támogatást várnánk el az eredmények értelmezéséhez, esetleg javaslatokat a kedvezőtlen értékek korrigálására, lehetőleg ráadásul magyar nyelven. Ha már.
![]() |
Nokia Steel |
AliceWake
A tesztkészüléket a Speedshop küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!
A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.