Body+ mérleg
A Body+ csomagolása és megjelenése hasonlóan visszafogott, a formaterv egyszerű és funkcionális, bár egy mérleg esetében nehéz lehet vagánykodni, ha nem óhajtanak a rendeltetésszerű használat rovására menni a dizájn miatt. Nem tudom, mikor találták ki az ipari formatervezők, hogy a legjobb felület, főleg egy mezítláb használandó mérleg esetében a sík, texturálatlan üveg, de azt nekik is be kellene látni, hogy nem egy életbiztosítás. Mindegy, ez a trend, meg jól is néz ki, bár szenzorokat valószínűleg nagyobb tapadású felületbe is lehetne integrálni, mert ez így baromira nem praktikus, de legalábbis potenciálisan életveszélyes.
A mérleget szintén a társalkalmazásban regisztrálhatjuk, ahonnan WiFi-re köthető, így automatikusan szinkronizálja a mért adatokat az appal. A mérőfelület sötétkék, vagy fehér, ez választható, a szenzorok pedig szabályos keresztet képeznek. A dobozban található lábacskák a mérési pontosságot segítik azzal, hogy pozicionálják a felhasználót, ha hülyén, mondjuk aszimmetrikusan, vagy egyenlőtlen terheléssel állna a felületre. Alul kizárólag az elemfedél látható, amit kinyitva instant 4 darab AAA ceruzaelemet találunk, fölötte pedig ott az egyetlen kezelőszerv, amivel aktiválhatjuk, illetve gyári állapotba hozhatjuk az eszközt.
Fehérben szerintem mutatósabb. [+]
Az információkhoz nem csak az alkalmazásból jutunk, a Body+ egy nagykontrasztú, 60 x 40 milliméteres, 128 x 64 pixel felbontású megjelenítőt is kapott, ami grafikus formában is képes adatokat közölni. A kijelző terhelésre aktiválódik, dinamikusan mutatja a tömeget, illetve azokat a paramétereket, amelyeket az alkalmazásban kértünk. Az időjárás előrejelzést mondjuk nem kértük, de az is van. És aránylag pontos is, bárhonnan is szedi az infót. A szenzorok 5 és 180 kilogramm között képesek 100 grammos pontossággal érzékelni a tömeget, összesen nyolc felhasználó esetében, akiket mellesleg automatikusan felismer. Vízállóságról, vagy IP minősítésről nincs szó, úgyhogy lehetőleg ne a fürdőben helyezzük el. Többek között azért sem, mert a háztartási balesetek jelentékeny hányada a fürdőszobában történik, pláne, ha önsorsrontó módon, vizes lábbal sík üvegfelületekre lépkedünk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!