Hirdetés
Multimédia
Bár deklaráltan nem akar a Lumia 1020 nyomába lépni a kamera, de azért igen rendesen odatették magukat a finnek. Nincs különösebben hangsúlyozva a hátlapon az optika, nincsenek mindenféle nagyzoló feliratok, pedig lenne mire büszkének lenniük, a Zeiss lencse, a beépített optikai stabilizátor, a 20 megapixeles felbontás és a veszteségmentes zoom mind olyan funkció, ami így együtt kevés eszközben van benne. Ugyanakkor - bár a szoftveres felhozatal kimondottan gazdag - az embernek van némi hiányérzete, nincs 60 fps-es videózási lehetőség.
A Nokia Camera appot jól ismerjük, a körkörös elrendezéssel operáló beállítási menü könnyen használható és tág értékek közötti finomhangolásra ad lehetőséget, van manuális fókusz, az ISO 100 és 4000 között választható, a záridő 1/16000 és 4 szekundum között állítható. A képméret opcióinál a Lumia 1020-ból ismert módon elérhető, hogy a gép készítsen egy optimalizált, 5 megapixeles felvételt (ezt tudjuk relatív kis adatforgalommal megosztani és a készülék kijelzőjén visszanézni), illetve képaránytól függően 16 (16:9), vagy 19 (4:3) megapixeles fájl is tárolsára kerül, igény esetén DNG (raw) formátum is kérhető. A keresőn ujjunk fel-le húzogatásával tudjuk a zoomot működtetni, ha közelítünk, akkor mindenképpen egy 5 megapixeles fotó lesz az eredmény.
A fent elterülő képek 19 megapixelesek. Nincs sok kérdés, a Lumia 930 az élmezőnyben van fotózás kapcsán, néha egy kicsit talán felülexponál, de ezen lehet segíteni a manuális beállításokkal. A képminőség remek, a zajosodás nem jelentős, a vonalélesség frankó, nem mossa el az algoritmus a részleteket, ezzel bátran neki lehet állni végigfotózni valami családi eseményt. A képkészítés sebessége viszont elég lassú, mondjuk az is igaz, hogy a nagy felbontású alkotások mellett tárolásra kerül egy kisebb, optimalizált verzió is. Alant mutatunk két képet ebben a felbontásban, a másodiknál használtuk a zoom funkciót is.
A nagyobb felbontású fotókból utólag is készíthetünk olyan verziót, amin állíthatjuk a közelséget, lehet ezeket forgatni, más képaránynak megfelelően vágni, a Creative Studio segítségével pedig számos effekt is rájuk küldhető, már magán a készüléken is pár érintéssel összehozható olyan eredmény, amit bátran lehet közösségi oldalakra posztolni. A Lumia 930 egyik legjobb tulajdonsága, hogy este sem veszik el teljesen annak a reménye, hogy értékelhető kép készüljön, ilyenkor hosszabb a záridő, a kézremegést viszont a stabilizátor jó hatásfokkal kompenzálja, így nem mosódnak el a felvételek. Ezekből is mutatunk egy párat:
Bár semmi videós trükköt nem tud a telefon, nincs lassított felvétel, nincsenek effektek és torzítások gyárilag, de amit Full HD felbontásban lerak a cucc, az szintén igen korrekt. Egyrészt ilyenkor is tudunk közelíteni, amit szép fokozatosan tesz meg a szoftver, a stabilizátor jótékony hatását már szinte meg sem kell említenem, de ami nagyon jó, hogy igen jó minőségben rögzít hangot is a Lumia 930. Az összesen négy mikrofon segítségével 5.1-es hangot tudunk felvenni, a zajszűrési és kiegyenlítést is végző algoritmus pedig szintén jó munkát végez. Tesztfelvétel erre található.
Zenében egyébként is erős a Lumia 930, a hátlapi hangszóró mondjuk pont nem váltja meg a világot, de azért tisztességesen szól, a Dolby hangzásjavító viszont igen jó munkát végez, egy korrektebb fülessel remek hangzást lehet belőle kisajtolni. Kicsit idétlen egyébként, hogy a WP8.1 lejátszójából ki kell kolbászolni és az általános beállítások között találjuk meg a hangszínszabályozót, de nagyobb bajunk sose legyen. A repertoár része még egy FM-rádió is, illetve a Nokia MixRadio is, ami itthon nem működik, bár a saját zenéinket így is elérjük.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!