Nokia 6700 classic - folytassa, Nokia!

Hirdetés

Menü, alapfunkciók

A Nokia nemrég megújította a Series40 platformot, s már a hatodik genrációnál járnak. Ez a rendszer került a nemrég bemutatott 6303-ba is, s most a 6700 szintén ezzel érkezik. A Series40 menü az idők folyamán egyre finomodott, a jelenlegi verzió első pillantásra nem sokban tér el a korábban használt szisztémától (tehát a Nokiához szokott felhasználók nem lesznek bajban), de számos apróság megváltoztatásra került.

Nokia 6700 classic menu

Nokia 6700 classic menu

Nokia Series40 - 6. generáció

A leglényegesebb változások közé tartozik, hogy a menüben szép animációkkal találkozhatunk, melyek egy része ugyan már jelen volt pár 5. kiadású Series 40-nel felszerelt készüléken is, de a 6. kiadásnál már minden modellben benne lesznek. Nem elhanyagolható újítás, hogy a rendszer támogatja a Flash Lite 3-at, ami játékoknál és multimédiás tartalmaknál egyaránt jól jöhet majd. Kissé furcsa fejlesztés, hogy az új rendszer papíron már támogatja a WiFi-t - nem papíron mondjuk az előző is támogatta, aminek a 6300i volt az egyetlen eredménye -, plusz új, WebKit alapú internetböngészőt is kapott, az mobiltelefonról internetezőknek tehát nem biztos, hogy ezentúl a Series 60 lesz az egyetlen lehetőségük, ha Nokiát szeretnének vásárolni. Fontos továbbá, hogy a 6. kiadású S40 támogat három új Java API-t (JSR-179, JSR-205, Location API), az OMA Message 1.3-at, alapból tartalmaz térképszoftvert, de talán ezeknél is örvendetesebb, hogy rengeteg vizuális tuning került bele, például az ezt kihasználó programokat már horizontálisan is lehet görgetni, plusz a képernyő tetejébe is kerülhetnek felugró menük. A továbbfejlesztett telefonkönyv és üzenetkezelő ezek után már csak hab a tortán.

Ezeket Bocha kollega már összeszedte a 6303 tesztjében, úgyhogy nem futnánk neki újra, csak egy rövid keretes felsorolást teszünk. Felhasználói szemmel a menürendszer nagy újdonságait a készenléti kijelzőre kitehető ikonsáv horizontális léptethetősége, illetve a menüben megjelenő Térképek ikon jelentik. Előbbiből következik, hogy természetesen itt is van aktív készenlét, utóbbiból viszont nem következik egyenesen az, hogy a telefonban GPS is van, de a 6700-ban azért akad.

A testreszabhatóság a szokásos módokon történhet, témák segítségével rajzolhatjuk át a főmenüt, gyárilag ötféle variáció akad. A készülékben természetesen vannak profilok, illetve a kijelzőt is ütögethetjük felülről, ha épp olyan kedvünk van. Ez alapállapotban egy nagy analóg órát rajzol ki, bejövő hívás esetén viszont az első két ütés elnémítja a csengést, újabb két pofontól pedig el is utasítja a készülék a hívást. Soha nem jutna eszembe használni, de lehet, hogy valaki erre gerjed. A nem fogadott hívásokat, eseményeket a navigációs gomb körül pulzáló fehéres háttérfény jelzi.

Nokia 6700 classic menu

A telefonkönyvben apró változás, hogy az új név felvételénél rögtön többféle elérhetőség is megadható, nem kell ezt külön egy újabb szerkesztés paranccsal kikényszerítenünk. Maga a felépítés és a funkcionlitás más szempontból változatlan, a jól bevált dolgokon nem variálnak a finnek sem. A nevekhez továbbra is automatikusan készül hangazonosító, a hangtárcsázás alapállapotban a hangerőszabályzó lefele gombjának hosszas nyomásával érhető el. Kissé érzékeny a cucc, konkrétan nem mondtam semmit, de szerinte Byb neve elhangzott. A nevekhez videót is csatolhatunk, ami tök látványos, mert bejövő hívásnál ott integet a delikvens a képernyőn, de teljesen agyament logika szerint az alapértelmezett csengőhangot ilyenkor felvátja a videó hangja. Integetés közben viszont az emberek ritkán énekelnek mp3-ban. Zavaró még, hogy a nevekhez csatolható képek mentésével jó fél percet tökörészik a szoftver, mivel az 5 megapixeles alkotásokat átméretezi.

Nokia 6700 classic menu

Az üzenetkezelés során kellemes, hogy a címzettbe kattintva nem csak a legutóbb használt sms-partnerek, hanem a kedvenc kontaktok, a névjegyzék és a hívásnapló adatai is elérhetőek. A szerkesztőfelület három részre oszlik, felül figyelnek a címzettek, ezt követi a konkrét tartalom, az alsó sorból pedig csatolható elemeket válogathatunk össze. Az SMS mellett természetesen van MMS, de ez már az új szabvány, azaz elvileg 600 KB méretű üzenet is kezelhető, bár ehhez szolgáltatói támogatás is szükséges. Az email postafiók szinte mindent tud (POP3, IMAP4, hitelesített SMTP), a csatolt fájlok mérete ezúttal nem korlátozódik 600 KB-ra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés