Hirdetés
Menü, alapfunkciók
Az szokásos ARM11-es processzor dolgozik a gépben, 434 MHz-es órajelen. 256 MB ROM és feleennyi RAM tartozik ehhez, ebből a felhasználó számára szabad kapacitás kicsivel több 50 MB-nál, ami lokalizációtol függően változhat. Ez a hardver teljesen szokványosnak tekinthető a Nokia háza tájáról, de a készülék árához mérten nem is számíthattunk sokkal többre.
A menü a már-már unalomig ismert Symbian S60 ötödik, érintésre optimalizált kiadása, ami a mai okostelefonos mezőnyben kissé oldschool, de az 5250 ellenfele nem feltétlenül az Android, hanem a TouchWiz, az S-Class és a többiek. Azokkal pedig versenyképes a dolog, sőt. Úgy néz ki, hogy a Symbian lesz lassan a lowend oprendszer, bármennyire is próbálja a Nokia fejlesztgetni, igazából pont ide tökéletes, ahová az 5250 kapcsán kerül. Persze lehet, hogy majd egy hosszabb próba után a Symbianˆ3 kapcsán el leszünk ájulva, de egyelőre nem ez a helyzet.
A menü nem okoz meglepetést, a szokásos felépítés, témázható, alapból négy verziónk van. A tizénkét ikonos főképernyő logikus, az egyes funkciók könnyen elérhetőek, az általános sebesség sem vészes, az apró animációk jót tesznek a felhasználói élménynek. Az alapképernyő háromféle elrendezéssel bírhat, állíthatjuk a kint szereplő gyors hivatkozások listáját is. A telefonban van mozgásérzékelő, amely az alapképernyőn kívül mindenhol képes elforgatni a kijelző tartalmát, egész kellemes sebességgel.
A telefonkönyv az okostelefonok mezőnyében is megfelelőnek számítana, ebben az árszegmensben pedig világbajnok, hiszen gyarkolatilag korlátlan kapcitással bír. Az egyes mezőket át is nevezhetjük, újakat hozhatunk létre, ha az a vágyunk, hogy mindenkiről tároljuk a mellbőségét, akkor ez sem akadály. A névjegyzékben (illetve a teljes menürendszerben) működik a kinetikus görgetés, gyorsan lehet keresni, nemigen lehet belekötni.
Az üzeneteknél is minden adott, amit a Nokia nyújtani tud a Symbian S60 kapcsán. SMS és MMS nem akadály, az e-mail kliens teljeskörű, igénybe lehet venni az Ovi szolgáltatásokat. A szövegbevitel álló helyzetben virtuális mobilos gombsoron történik, a telefont megdöntve teljes QWERTY billentyűzetet nyerhetünk. Az ékezetes karakterek bevitele sem jelent problémát.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!