Nokia 5250 – ahová a Symbian való

Hirdetés

Bevezető

Az érintőkijelzős telefonok térhódítása megállíthatatlan. A múltkori djuice sajtótájékoztatón például ismertettek olyan kutatási eredményeket, amelyek szerint a fiatalok majdnem fele a következő telefonjánál kiemelt szempontnak tartja, hogy tapicskolós mobilt válasszon. Nem csoda, ha a gyártók egyre nagyobb számban próbálják ezeket az igényeket kielégíteni, sokáig azonban az érintésvezérelt készülékek jellemzően a felsőbb árszegmensekben hódítottak.

Nokia 5250
[+]

Ennek vetett véget a koreai gyártópáros, az LG és a Samsung igen sok zárt rendszerű, mégis tapicskolható telefonnal árasztotta el a piacot, a Corby, illetve a Cookie sorozat eladási rekordokat döntöget. A Nokia sem hagyhatja ki ezt a réteget, de kicsit nehéz helyzetben voltak, hiszen a klasszikus, S40-re épülő modelljeik mind gombokkal való vezérlésre épültek, az 5800-val bevezetett érintős S60 viszont egészen a közelmúltig nem tudott annyira olcsó lenni, hogy az felvehesse a versenyt a konkurenciával.

Nokia 5250
[+]

Így aztán két irányba mozdultak el: egyrészt az S40 platformot kezdték el átgyúrni tapicskolóssá. Ebből lett az X3 és a C3 Touch and Type verziója, amelyek ugyan még nincsenek piacon, de igen nagy érdeklődés övezi érkezésüket. (Update: az X3 pont ebben a pillanatban érkezett a szerkesztőségbe.) A másik vonal sokkal egyértelműbb, s nagyon meg sem kell magukat erőltetniük a finneknek: a Symbian S60 felületét lehet lentebb tolni kissé, ennek voltak előjelei az 5800 különböző mutációi, s valamilyen szinten az 5250 is ilyesminek tekinthető.

Nokia 5250
[+]

Az XXL GSM-től érkezett tesztpéldány most 40 lepedőt kóstál, ami azt jelenti, hogy ha megtörténik a telefon hivatalos bevezetése is a magyar piacra (márpedig megtörténik, a finn gyártó hazai képviselete megerősítette ezt számunkra), s a telefon bekerül a szolgáltatói kínálatokba, akkor ez az ár még jó 20-25%-ot csökkenhet is akár, amely már versenyképessé teszi a koreai harcvonalakkal szemben a Nokia üdvöskéjét. Ráadásul úgy, hogy az 5250 bizony okostelefonnak minősül, még akkor is, ha funkcionalitását jelentősen megnyirbálta a gyártó, nyilvánvalóan költséghatékonysági okokból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés