Hirdetés
Hardver, szoftver, multimédia
Egy hagyományos készüléknél nem a hardverkomponenseken van a hangsúly, egészen biztos, hogy itt sem többmagos processzor került a motorháztető alá, konkrétumot a gyártó nem is közölt ezzel kapcsolatban. A belső tárhely mérete csupán 2,4 megabájt, amit legfeljebb 32 GB-os microSD memóriakártyával lehet bővíteni; mivel ilyet gyárilag nem kapunk a készülékhez, érdemes lehet beszerezni egyet, mert ezzel a tárterülettel nem sokra megyünk. Sajnos a bővítés sem oldja fel a névjegyzékben található korlátot, 1000 ember adatainál talán vannak, akik többet szeretnének tárolni.
A finnek hagyományőrzőjén Nokia Series 30+ (a "+" a kamerás képességekre utal) platform fut, ami nem ad nagyobb funkcionális gazdagságot a régebbi rendszerénél, mindenesetre nagyon gyors és könnyedén használható. A kontaktok névvel, telefonszámmal és fényképpel ruházhatók fel, vagyis csengőhangot nem tudunk beállítani melléjük, az üzenetbeállítások között pedig hangulatjeleket, számszűrést és kézbesítési jelentéseket adhatunk meg. A naptár havi és eseménynézetet tartalmaz, van számológép, hangrögzítő, az extrák menüpont alatt időzítőt, stoppert, lámpát (a készülék tetejére szerelt ledes fényt kapcsolja be) és átváltót találunk, az email kliens hiánya fájó pont. A játékok szerelmeseire csak papíron gondolt a Nokia, Asphalt 6, Block Breaker, The Avengers, Real Football 2012 és Assassin Creed érkezik előre telepítve, de a produktumok többsége demó, háromszor lehet kemény kilencven másodpercet játszani, majd utána meg kell őket vásárolni. Mindenesetre ez is elég volt ahhoz, hogy az Assassin's Creedben másfél perc alatt az ötös gombot nyomogatva annyi katonát küldjek a túlvilágra, mint még életemben soha.
Előlapi kamera sajnos nincs, így selfie fotózásra korlátozottan alkalmas a masina. A hátlapi optikáról több információt is megosztottak a finnek, a fixfókuszos fényképező 2 megapixeles felbontásban képes rögzíteni a fotókat, f/2,8 apertúrájú, a szenzor mérete 1/5", videókat pedig QVGA, azaz 320 x 240 pixel felbontásban vesz fel 15 képkocka/másodperc sebességgel. A szerény képességek mellé a szoftverrel sem küzdöttek sokat a mérnökök, választhatunk jelenetet (nappali vagy éjszakai), képminőséget (2, 1,3 és 0,3 megapixel), valamint önkioldót.
A képek olyanok, amilyenek, ennél többet aligha lehetne várni a kamera specifikációját tekintve. A fotók egy részét a lassú exponálás miatt fellépő bemozdulás miatt sajnos egyből a kukába kell dobni, de azért nem ez a jellemző, ráadásul a lehetőségekhez képest a kamera dinamikatartománya is elfogadható. Sötétben a vaku hiánya miatt használhatatlan a fényképező, gyengébb fényviszonyok között sem sokkal jobb a helyzet, mivel ekkor rendkívüli módon elkezdenek zajosodni a felvételek. A tesztvideót én a futottak még kategóriába sorolnám, nem ilyen célból készült a telefon, ez azért világosan látszik.
Van zene- és videolejátszó, ami igazán buli, hogy előbbi az MP3, utóbbi pedig az MP4 formátumokat kezeli, persze ember legyen a talpán, aki egy hosszabb filmet ekkora kijelzőn néz meg, még ha 10 éve a Pocket PC-k idejében még ez volt a menő. A zeneszoftverben listázhatunk kedvencek szerint, ismétlés és shuffle funkció van. Multimédiás szempontból kiemelendő még az RDS-képes FM-rádió, működéséhez okvetlenül csatlakoztatnunk kell egy fülhallgatót, de olyankor a vételi erősség kiváló, még zárt helyen is jól működött.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!