Hirdetés
Funkcionalitás
Bár kialakításuk hasonló, menürendszer tekintetében eltérések tapasztalhatók. Az alapképernyőről mindkét készüléknél a felfele mutató nyíllal juthatunk be a menübe, amely listás, tehát a funkciókat egymás után láthatjuk, s kizárólag vertikális irányban mozoghatunk. A 1055 Retto esetén hat rajzocska jön fel (s közben látszik a többi a kijelző két oldalán), a 1060 Grand esetében hét menüpont létezik, a Szolgáltatások a bónusz, de ide csak az operátori cuccok kerülnek.
A telefonkönyv mindkét esetben 100 férőhelyes. Az egy név – egy szám elvhez egyik sem tud többet hozzátenni, de nem is elvárás. Kis kutakodás után van gyorstárcsázás is, az egyes gomb kivételével bármelyik billentyűhöz tetszőleges számot rendelhetünk. A már említett SOS gomb pedig arra szolgál, hogy megnyomása esetén a készülék a betáplált öt számot egymás után addig csörgeti, amíg valamelyik hívott fel nem veszi, illetve egy előre rögzített SMS-t is küld az összes delikvensnek.
Az üzenetkezelés fapados, lehet írni és olvasni, illetve törölni. Itt már érezni, hogy a két készülék rendszere nem egy sebességbajnok, lassú és nehézkes a szövegbevitel, bár állítólag a célcsoport ritkán veselkedik neki az ilyesminek, inkább csak olvasnak, illetve telefonálnak. A nagyobbik modellben vannak felhasználói profilok, a 1055 Retto csak némaüzemmódba tud kapcsolni. A csengetési hangerő igen masszív, a beszélgetési zajszint is magas, akikkel beszéltem, azok mind arról számoltak be, hogy különösen jól hallanak. A drágább cuccban 1200, az olcsóbbikban 1000 mAh teljesítményű telep van, ezzel 4-5 napig röhögve elvan mindkét kütyü, nyilván függően attól, hogy milyen vehemenciával kommunikál a felhasználó.
A szervezőfunkciók kimerülnek az egyszerű ébresztőórában és a számológépben. Más nem is kell. A 1055-ben külön szülinapi emlékeztető is tárolható (bár tapasztalataim szerint a nagyszülők nem felejtik el az ilyesmit). A nagy okosság mindkét modellben a beépített FM-rádió, amelynek dedikált gombja van a két termék oldalán, s az antennát a burkolat alá csempészték a kínaiak, mivel a működéshez nem szükséges füles csatlakoztatása. Ha valami, akkor ez tutira a célcsoport igénye, s ez speciel nincs az Emporia készülékeiben. Bár a két MyPhone kifinomultságban nem ér fel a régebb óta fejlesztett osztrák modellekhez, könnyen el tudnék képzelni egy olyan mixet, amelyben minden szerepel. Az Emporia Elegance igényessége, a részletekre való odafigyelés (világító oldalsó gombok, bejövő hívás esetén a zöld gomb villog, OLED kijelző, nagy betűvel írt használati útmutató, stb), illetve a kínaiak apró trükkjei (rádió, microUSB) és olcsó árfekvése tökéletesen kombinálódhatna egy tökéletes idősmobilban egy ideális világban. Amíg viszont ez nem történik meg, addig a MyPhone 1060 Grand kap tőlünk egy Tetszett plecsnit, a kisebb és olcsóbb modell viszont nem, mert nekem egy telefon se zörögjön úgy, mint egy doboz Tic-Tac, ha megemelem az asztalról.
![]() |
MyPhone 1060 Grand |
Bog
A tesztkészülékeket a www.speedshop.hu biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!
A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.