Hirdetés
Adatkommunikáció, internet
A RAZR remek adatátviteli paraméterekkel rendelkezik. Négysávos GSM és négysávos 3G biztosítja, hogy szinte az egész világon használhassuk. Van GPRS, EDGE, 3G és HSPA+, mely utóbbi 14,4 Mbit-es letöltési és 5,76 Mbit-es feltöltési sebességet jelent. Alap, hogy van WiFi is, b/g/n szabványú, ráadásul duál csatornás, DLNA, tethering (ez USB-n is megy) és hotspot funkciókkal. Ne hagyjuk ki a Bluetooth-t, ami 4.0-s, a microUSB pedig több üzemmódra is képes, miközben tölti az akkut is. A gyári böngésző ilyen feltételek mellett remekül üzemel, gyors, több ablakot tarthatunk nyitva, a flash meg se kottyan neki, beágyazott videót simán játszik 720p-ben is.
A közösségi oldalak függőinek jó hír, hogy már alapból integrálva van bizonyos szinten a Facebook, persze miután beállítjuk a profilunkat. A névjegyzéket szépen összeköthetjük, tudunk írni a saját üzenőfalunkra, kommentelhetünk és like-olhatunk. Aki többet akar, szépen leszedi a hivatalos klienst a Marketről. A News nevű ikon mögött egy RSS olvasó bújik meg, a Quickoffice teljes verziós, így szerkesztésre vagy létrehozásra is van lehetőség. A Zinio Reader-ben regisztráció után ismert nemzetközi magazinokat, újságokat olvashatunk. A MOTOPRINT szoftver arra szolgál, hogy WiFi-n keresztül kinyomtathassuk dokumentumokat, névjegyeket, fotókat, e-maileket, naptári bejegyzéseket vagy akár weboldalakat is.
Szóval mi is ez a MotoCast dolog? A MotoCast egyfelől egy számítógépre telepíthető szinkronprogram, ezentúl a Motorola (androidos) mobilok ezen keresztül kezelhetők. Rögtön jó pont, hogy Mac-es verzió is van, mondjuk egy amerikai gyártótól ez nem meglepő. A programmal szinkronban tudjuk tartani a multimédiás tartalmakat (kezeli az iPhoto és iTunes dolgokat is), ám van egy másik, izgalmasabb dolog is. A számítógépünkön kijelölt könyvtárakat és az abban lévő tartalmakat megoszthatjuk a telefonnal. Ezeket bárhonnan és bármikor elérhetjük, akár WiFi-n, akár 3G kapcsolaton keresztül és pl. a gépünkön lévő zenét bármikor hallgathatunk a telefonunkon vagy ugyanígy nézhetünk képeket is. Kicsit olyan, mint az Apple iCloud, csak itt a „felhő”, azaz a távoli szerver nem más, mint a saját számítógépünk. Mellesleg a MotoCast használható a telefonunk szoftverfrissítésére is, így a jövőben érkező frissítéseket minden korábbinál egyszerűbb lesz feltelepíteni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!