Motorola RAZR XT910 - mint a borotva

Hirdetés

Hardver, szoftver

Egy ilyen csodás burkolat alá nem igazán passzolt volna egy MSM7227, úgyhogy a Texas Instruments OMAP 4430-as chipjét akasztották le a falról. Ebben egy kétmagos, magonként 1,2 GHz-en pörgő ARM Cortex-A9 proci üzemel, mellette egy szintén nem gyenge PowerVR SGX540 grafikus gyorsítóval, 1 GB RAM-mal, ami így együtt masszív teljesítményt ígér. Ezen felül kapunk még 16 GB belső tárhelyet is, ebből 3,6 GB van alkalmazásokra, 8 GB pedig multimédiára. Ha ez kevés, akkor mehet bele microSD, egészen 32 GB-ig. A nyers erőt az alább látható benchmark táblázat mutatja, mindennapi használatban nem tudok panaszkodni rá. A készülék gyors, a programok villámgyorsan indulnak, nem lassul le multitasking esetén sem. Itt tartanám fontosnak megjegyezni azt a tényt, hogy a tesztpéldányon elvileg még nem a végleges verzió futott. Ezzel együtt fagyás, újraindulás vagy komolyabb bug sehol se került elő, megbízhatóan üzemelt.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Motorola RAZR Samsung Galaxy S II HTC Sensation XE LG Optimus 3D
Quadrant Standard 2899 pont 3397 pont 2316 pont 2622 pont
Linpack for Android (single) 52,494 MF. / 1,6 s 57,146 MF. / 1,47 s 52,759 MF. / 1,59 s 44,855 MF. / 1,87 s
Linpack for Android (multi) 77,414 MF. / 2,18 s 86,407 MF. / 1,95 s 71,378 MF. / 2,36 s 50,988 MF. / 3,31 s
Smartbench 2011 Prod. 4082 pont 3830 pont 2382 pont 2810 pont
Smartbench 2011 Games 2864 pont 2820 pont 2017 pont 2856 pont
AnTuTu Benchmark 5970 pont 6013 pont 4283 pont ? pont

Szoftveres oldalról az Android egyik legfrissebb, 2.3.5-ös verziója került rá. Igaz, hogy épp most jött ki a 4.0 ICS, viszont bizonyára a Nexus prioritása miatt nem kaphatta meg azonnal. Aggódni mégse kell, mert a Motorola nem sokkal a bejelentés után jelezte, hogy a RAZR biztosan megkapja az ICS-t, várhatóan január elején. Most, hogy nemsokára a Google tulajdonába kerül majd a cég, ezt a kijelentést komolyan vehetjük. A Gingerbread persze nem marad érintetlen, egy teljesen új MOTOBLUR felületet húztak rá. Ez néhol csak grafikai, néhol pedig funkcióbeli újításokat is hozott magával. Rögtön a feloldóképernyő is változott, ugyanis innen azonnal elérjük a kamerát, valamint néma/rezgő módra tehetjük a telefont.

Motorola RAZR Motorola RAZR

A főképernyő öt oldalból áll, az effektek pedig emlékeztetnek a Honeycomb verzióra. A lapozás 3D hatású, a widgetek rendezése egész látványosra sikerült. Bizonyos widgetek át is méretezhetők, így okosabban oszthatjuk be a rendelkezésre álló helyet. A legalul lévő négy ikonból hármat szabadon kicserélhetünk, a fix jobb szélső pedig a főmenüt nyitja meg. Ez is oldalakra osztott, szintén 3D hatású effekttel. Érdekesség, hogy bármely alkalmazást elrejthetjük, ha nincs rá szükségünk. Akárcsak a DEFY+-nál, itt is lehetőség van csoportokat kreálni, azokba pedig ízlésünk szerint szórhatjuk bele a programokat. Többféle sorrendet is választhatunk, egyedire viszont nincs lehetőség.

Motorola RAZR Motorola RAZR

A telefonkönyv csak kinézetben változott picit, elvégre gyárilag is teljesen megfelelő. Egy névhez bőséges adatot menthetünk, a szinkronizálás megoldott mind Gmail, mind más fiókok esetén. Az üzenetek terén van egy univerzális mappa, ahol egyszerre látunk minden SMS-t, e-mailt, Facebook üzenetet és hasonlókat. Felturbózták viszont az e-mail klienst, több a beállítási lehetőség, illetve az Accounts programon keresztül rengeteg fiókot állíthatunk be a telefonra, az Exchange-től kezdve a Facebookon át a Twitterig. Érdemes rögtön létrehozni egy MotoCast ID-t, mivel bizonyos funkciók, illetve maga a MotoCast használatához erre szükség van. Akinek korábban már volt MotoBlur hozzáférése, az ugyanezen adatokkal a MotoCast-ra is be tud jelentkezni. A funkcióról részletesen majd néhány bekezdéssel hátrébb írok. A szövegbevitel nem túlzottan nehéz egy ekkora képernyőn, még álló helyzetben se kényelmetlen gépelni, fektetve pedig elég nehéz melléütni. Választhatunk a sima multi-touch vagy a Swype billentyűzet között vagy ha egyik se tetszik, akkor letölhetünk a Marketről tonnaszám. Az egyébként szépen újrarajzolt felület egyik szembetűnő „bakija”, az érintetlenül hagyott számológép, ami kissé kilóg a sorból.

Motorola RAZR Motorola RAZR

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények