Motorola RAZR XT910 - mint a borotva

Külső

Képtelen vagyok nem szuperlatívuszokban leírni a RAZR külsejét, ugyanis szerintem ez az utóbbi évek egyik, ha nem a legszebb mobilja, ami piacra került. Nem azért, mert vékony, nem azért, mert nagy a kijelzője, egyszerűen remekül néz ki, élőben még inkább, mint a gyári fotókon és videókon. Pedig semmi rendkívüli csicsa nincs rajta, határozott, szögletes élek, tipikusan motorolás, nagyon elegáns, komolyságot sugall az egész. Az ívesre megcsinált sarkok egyeseket a Nokia X7-re emlékeztetnek, viszont elnézést a márka rajongóitól, de az X7-nek köze nincs a RAZR-hoz, külsőleg sem. Ráadásul a prémium külsőt prémium anyagokkal fejelték meg. Külsőleg üveg, kiváló műanyag, pici fém és kevlár fogad minket, utóbbi igazi ritkaság mobilok körökben. A burkolat alatt egy rozsdamentes acél keret ad rendkívüli merevséget az egész szerkezetnek. A minőség ezáltal tulajdonképpen tökéletes, semmilyen nyöszörgés, lötyögés nincs, mintha egyetlen darabból készült volna az egész készülék. A vékonyságnak azért ára is van, mivel a RAZR az egyforma méretű kijelző ellenére hosszabb és szélesebb is, mint a Galaxy S II. Ebből inkább a szélesség lehet problémás, kisebb kézzel megáldott embereknek nem túl kényelmes a kezelése, viszont ez alapvetően elmondható a többi, hasonló vagy még nagyobb képernyővel ellátott készülékre is. Nagy mérete ellenére viszont egész pehelysúlyú, a 127 gramm egyáltalán nem sok, pont jó. Ja, és nem csupán profi minőségű és extra vékony a cucc, hanem még cseppálló bevonatot is kapott. Nyilván nem lehet bedobni a Balatonba, viszont egy esőben folytatott beszélgetés nem okoz gondot neki (az más kérdés, hogy én elő nem vennék egy ilyet csak úgy az esőben).

Motorola RAZR
[+]

Az előlapot beborítja a Gorilla Glass üveg, mögötte azonban ott a 4,3 hüvelykes kijelző. Ez egy Super AMOLED Advanced panel, ami nagyjából a sima Super AMOLED és a Plus verzió közötti átmenet. Felbontása qHD, azaz 540 x 960 pixel, viszont PenTile Matrix technológiát használ. A képe éles, azonban közelről megnézve sajnos látszanak a nem egyforma méretű subpixelek. Mégse mondanám rossznak, egyrészt normál távolságról teljesen jó a képe, másrészt a színei úgy szépek, hogy közben nem olyan erősen túlszaturáltak, mint a Galaxy S-nél. Kétségtelen, hogy ha egy Plus verziót tettek volna bele, ezzel a felbontással mindenkit letarolna. Betekintési szögben masszív, igaz, hogy erősebb szögben enyhe zöldes árnyalat kerül rá (ez a Plus verzióban már nincs), napfényben viszont remekül olvasható. A kijelző alatt sorakozik a négy androidos gomb, ezek is érintősek, világításuk is van. Felül egy lézerrel vágott fémplakettre gravírozták a gyártó nevét, ami szinte világít a fekete előlapon. Alatta bújik meg a hangszóró nyílása, amelyből kiváló minőségben és igen hangosan halljuk a vonal másik felén lévőt. És hogy ő is jól halljon, arról a két mikrofonnal támogatott aktív zajszűrés gondoskodik. A felső részen elfért még egy előlapi kamera is, illetve a közelség- és fényszabályzó szenzor. Mi több, egy állapotjelző LED is van, amely több színnel jelzi, ha valami eseményt történt.

Motorola RAZR
[+]

A hátlapnak két fontos tulajdonsága van. Az egyik a már említett kevlár burkolat, ami tényleg nem semmi, ilyen anyagokat mobilon ritkán használnak. A másik pedig, hogy megbonthatatlan, azaz az iPhone-hoz hasonlóan nem lehet szétszedni. Nagyon jó, hogy a kevlár rész selymes, puha tapintású, a koszra és ujjlenyomatra nem érzékeny. Legalul egy pici lyuk jelzi a másodlagos mikrofon helyét, felette némi kötelező technológiai feliratok (amik ugye az akku alatt lennének), egy szolid Motorola logó, felül pedig egy kis domb következik (a 7,1 mm vékonyság persze a lapos részre vonatkozik). Ezen lakik a kamera, a LED villanóval és a kihangosítóval. Ennek is óriási hangereje van és ugyan mély hangja nincs sok, de egész normálisan szól.

Motorola RAZR
[+]

Az oldalsó élek már jóval kevésbé izgalmasak, hacsak az extra vékonyságot nem vesszük ide. Alul konkrétan semmi sincs, balra találunk egy kis ajtót, itt lakik a „micro család” két tagja, nevezetesen microSIM és microSD. Mellesleg az IMEI az ajtócska belső felére került. A jobboldali élen van a hangerőszabályzó és a bekapcsoló/képernyőzár, utóbbi finoman recézett fémből van, ami megint csak egy minőségi részlet. Mivel máshol egyszerűen nem volt hely, ezért felülre került minden csatlakozó. Konkrétan hárman vannak, a 3,5 mm-es jack, a microUSB és egy microHDMI.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés