Motorola RAZR XT910 - mint a borotva

Multimédia

A hátlapi dudorba préselt kamera 8 megapixeles szenzort és autofókuszt rejt magában. Mellette ott egy elég erős fényű LED is, egy apró felirat pedig jelzi, hogy videó terén sem kell szégyenkeznie. Teljesen új a kezelőfelület, egyszerű a használata, viszont ez annak is köszönhető, hogy nem túl sok funkciót raktak bele. Furcsa, hogy mindössze kétféle fotófelbontás van (8 megapixel és 16:9 arányú 6 megapixel), miközben videóból ötféléből választhatunk), de ezt akár a nem végleges szoftvernek is betudhatjuk. Van geotagging, kikapcsolható a zárhang, választhatunk effektusokat, akad néhány előre beállított téma, továbbá panoráma, sorozat- és időzített fotózás, expozíció és a vaku, ennyi.

Motorola RAZR

Az itt látható tesztfotókhoz ismételten hozzáfűzném, hogy nem végleges szoftverről van szó. Ehhez mérten annyira nem rossz az eredmény, noha a kelleténél több az elmosás és bizonyos részletek elvesznek a képen. Makróban viszont elég erős teljesítményt nyújt, egészen közelről is jól élesít a rendszer. Fotózás közben furcsa volt, hogy a fénymérés nagyon érzékeny, erősebb fényre túlzottan besötétül a kép. Mivel nincs exponáló gomb, így fotózáskor folyamatosan fókuszál a telefon. A fókuszkeret egyébként áthelyezhető középről, de manuálisan nem tudunk élesíteni. Videó terén az 1080p felvétel impozáns, a 30 fps is megvan, viszont hiányzik a folyamatos fókusz. Ezt azzal pótolták, hogy érintős fókusz viszont van, így felvétel közben manuálisan tudunk élességet állítani, amit az ITT letölthető felvételen is jól demonstráltam.

Motorola RAZR

Teljesen megújult a zenelejátszó, ami jó dolog, noha nekem a DEFY/DEFY+ párosban alkalmazott szoftver volt eddig a csúcs. Belépéskor választhatunk, hogy a zenékhez vagy a podcastokhoz megyünk, esetleg internet rádióra van igényünk vagy inkább DLNA-n keresztül külső eszközre küldenénk a muzsikát. A szokásos módon albumok, előadók vagy más szempontok szerint válogatva böngészhetjük a zenéket, ha pedig fekvő kijelzőre váltunk, akkor cover flow nézetben pörgethetjük az albumborítókat. A lejátszó képernyőn egyből ki is posztolhatjuk a kedvenc számunkat, ha beállítottuk a Facebook fiókunkat. Még érdekesebb viszont, ha az albumborítón lévő info gombra bökünk. Ilyenkor az aktuális szám előadójáról kapunk egy információcsokrot a Last.fm jóvoltából. Elolvashatjuk az illető zenei életrajzát, kapunk róla fotókat, hasonló előadók listáját, diszkográfiát és zenés videókat (YouTube-on). Mi több, még a közelgő fellépésekről is kapunk egy listát, ahol az adott eseményt egyből elmenthetjük a naptárunkba. Van ismétlés, véletlen lejátszás, időzített kikapcsolás, előre beállított hangszínek és effektusok. Arra is ügyeltek, hogy a képernyőzár felületén is tudjuk vezérelni a lejátszást. Noha több helyen is szerepel, de a RAZR-ben nincs FM-rádió, csak az internetes változatot használhatjuk.

Motorola RAZR Motorola RAZR

A zenelejátszóhoz nagyon hasonló felületet kapott a Galéria is, itt egyből megnézhetjük a saját vagy ismerőseink facebookos fotóit, meg persze a kamerával készült képeket és a MotoCast is befigyel. Egyedül itt tapasztaltam némi akadozást, illetve a kétujjas nagyítás darabos volt, ezt viszont a nem végleges szoftvernek tudom be, mert ezzel korábbi Motoroláknál se volt gond. Videót nézni nem nagy kunszt vele, hiszen az erős hardver akár 1080p felbontású anyagokkal is elbír, viszont gyárilag nem kezeli mondjuk a DivX-et és MKV-t, igaz, ez egy megfelelő lejátszóval gyorsan orvosolható. A GPS-vevő kötelező tartozék, a gyárilag telepített Google Maps és navigáció villámgyorsan és pontosan működik vele, a Marketen pedig több teljesértékű, offline programból válogathatunk.

Motorola RAZR Motorola RAZR

Újdonság a Smart actions névre keresztelt okosság, ami egyfajta intelligens profilkezelő. De itt ne szimpla csengési profilokra gondoljunk, hanem annál sokkal többre. A létrehozott profiloknál számos opciót állíthatunk be, így egyetlen profilváltással teljesen átállíthatjuk a telefon funkciót, illetve automatizálhatunk dolgokat. Például csinálunk egy autós profilt, ahol megadjuk, hogy automatikusan kapcsoljon be a Bluetooth (a kihangosítóhoz) és a GPS (a navigációhoz, de akár a Google Navigáció is elindítható vele) vagy épp aktiválhatunk egy bejövő híváskorlátozást, átállíthatjuk a csengőhangot, a háttérképet, küldhetünk SMS-t, elindíthatunk alkalmazásokat vagy egy weboldalt, letilthatjuk a szinkronizálást és még számos más lehetőség áll rendelkezésre.

Motorola RAZR Motorola RAZR

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés