Motorola MPx200 - amerikai fúzió

Hirdetés

Kijelző, menü

Az oldalsó, ezüstszínű bekapcsológomb megnyomása után azonnal leszűrhetünk két alapvető dolgot. Egyrészt a V525-tel elkezdett minőségi kijelző az MPx200-ban is jól néz ki: 65 ezer szín és 176x220 pixeles felbontás. Másrészt viszont a Microsoft Smartphone 3.0 körülbelül olyan gyorsan bootol, mint egy közepesen telepakolt Win98. Mindazonáltal egyre lassulnak a telefonok ilyen szempontból: a Nokia 6600 sem a sebessége miatt lesz közkedvelt. A főképernyő - és mint látni fogjuk, gyakorlatilag minden - paraméterezhető, nyilván lehet egy színséma és egy háttérkép, de a megjelenõ információk háromféleképpen is variálhatóak. A legegyszerűbb eset muatja a térerőt, az időt, a telep töltöttségét, a GPRS "G" betűjét és a szolgáltató nevét. A második fokozat ezeken túlmenõen tájékoztat a naptár legközelebbi bejegyzéséről, az olvasatlan e-mail, SMS és MMS üzenetek státuszáról, valamint az aktuális profilról, míg a legtáposabb főképernyőn a legutóbb használt applikációk ikonjai is elférnek. Nekem az már sok volt, maradtam a második variációnál. A kiírt információk legnagyobb előnye, hogy desktopszerűen nem csak kiírások, hanem linkként is funkcionálnak, a profil nevére ráállva például egyből válthatunk, és ez számomra felettébb szimpatikus volt.

Ami a legnagyobb eltérés a Windows CE és a Smartphone operációs rendszer között, az az a nem elhanyagolható tény, hogy szemben a Pocket PC-kkel, itt a kijelző nem érintésvezérelt. Magyarán olyan operációs rendszert kellett összehozni, amely egy mobiltelefon klaviatúrájáról is kezelhető. A dologban az a szép, hogy ez elég jó hatásfokkal sikerült is. Az ötállású irányító panel, valamint a szokásos hívásfogadó és elutasító gombok mellet két gyorsgomb segíti a navigációt mindig a kijelző alsó sorára kiírt funkciók szerint, illetve két plusz billentyű érkezett: a SonyEricsson T610-ről ismerős "visszagomb", valamint egy házikó ábrával ellátott billenytű, amely minden esetben a főképernyőre visz vissza. A navigálást segíthetné a telefon bal oldalán fellelhető tekerőgomb (Jog-dial), de ez csak a hangerőfunkciók és a hangfelvétel kezelésére szolgál.

Alapállapotban a "Programs" felirat alatt elhelyezkedő gomb megnyomásával jön fel a Smartphone Start menüje. A menüpontok sorrendje nem változtatható sajnos.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt