Motorola V80 - rugós bicska

Külső, kijelző

Már jóideje bemutatták, hazánkba mégis csak mostanság érkezik hivatalosan az amerikai gyártó egyedi telefonja, a V70 filozófiáját követő V80. Megjelenésének időpontjában újszerűnek számított még az azóta a SonyEricsson S700-on is látható forgatható előlap. A Motorola ezt még azzal is megfejelte, hogy ez a mechanizmus egyfajta rugós rásegítéssel működik. Alapállapotban úgy néz ki a telefon, hogy felül vannak a navigációs gombok, alattuk pedig a nagy kijelző. Kinyitást követően a kijelző alá kerülnek a navigációs billentyűk, és láthatóvá válik a numerikus billentyűzet is. Ezzel egyidőben a kijelzőn levő kép egy könnyed animáció keretében megfordul. Ha pedig a fedlapot merőlegesen megállítjuk a forgatás félútján, akkor bekapcsol a kamera, és a kereső képe horizontálisan helyezkedik el a kijelzőn.

A váltások a képernyőmódok között gyorsak, csak a fényképezőgép inicializálása tart tovább néhány másodpercnél. Fentiekből következik, hogy összecsukott állapotban is használható a készülék, a menüben, telefonkönyvben, üzenetekben való barangolás minden további nélkül szuperál.

A navigációs gomb egymaga is megér egy misét: fémes gyűrű, középen egy zöld átlátszó joystickkal, amely események hatására pirossal és/vagy zölddel villog. A gyűrű három "oldala" gombként is szerepel: két funkciógomb, és a Motorola telefonkból már ismert "csíkos" menügomb kapott rajta helyet. Nekem eleinte kicsit nehéz volt megszokni, hogy a joystick mellett még egyéb gombok is találhatóak, de ha ráérzel, akkor a kezelés egy-két speciális esetet leszámítva könnyű. A fedlap ovális formáját egy fémszínű csík keretezi, amely akkor okoz meglepetést, ha valami esemény hatására hirtelen 5-6 színben elkezd villogni. Cseles, ugyanis passzív állapotban tényleg úgy néz ki a dolog, mintha csak simán egy fémszínű díszcsík volna.

A telefon bal oldalán a hangerőgombok vannak, a jobb oldalon pedig a diktafon gyorsbillentyűje, valamint a headset csatlakozója kapott helyet. Mindkét oldalon öles betűkkel hirdeti magáról a készülék, hogy honnan érkezett, ám miután a kinyitáshoz általában a telefon bal oldalát markoljuk meg, és a jobb oldalról lökjük meg a fedlapot, ezért a bal oldali felirat mára már kissé megkopott. Kivételesen hasznos volt, hogy nem egy teljesen új készülék került hozzám tesztelésre, hiszen a telefon ezen a szépséghibája így előtérbe kerülhetett.

A bekapcsolás a piros gomb hosszas megnyomásával történik. Akik ismerik a Motorola újabb modelljeinek paramétereit és menürendszerét, azoknak nem sok újdonságot tartogat a belső kialakítás. A 176x220 pixeles kijelző szokás szerint élénk színekkel jeleníti meg a megfelelő grafikai elemeket. A menürendszer szintén motorolás szokás szerint lehet ikonos (3x3), vagy pedig listás nézetű. A menüpontok sorrendje tetszés szerint variálható. Sok paraméterezhetőséget rejt még magában az alapképernyő is. Itt a háttér és a képernyővédő mellett analóg vagy digitális órát választhatunk, az operátori kiírások elhelyezését módosíthatjuk, illetve a navigációs joy irányaihoz rendelt funkciók láthatóak lehetnek az alapképernyőn, hogy megkönnyítsék az alkalmazást. A fedlap alatt található számgombok teljesen egyszerűek, jó távolságra vannak egymástól, nyomáspontjuk könnyen érezhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés