Motorola Edge 40 Pro - szélsőséges eset

Szép ház, két főkamera, villámtöltés – meg tud botlani egy jó telefon rossz fogással?

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Edge 40 Pro egy nanoSIM-et fogad be plusz az eSIM-et lehetett programozni. Minden hazai 4G és 5G sáv támogatott, a beszélgetési hangminőség pedig a hangszóró és a zajszűrő mikrofonok oldaláról egyaránt remek. Megvan a WiFi 6E és régiótól függően a WiFi 7 Ready modem villámgyors átvitellel (2,4, 5, 6 GHz, 802.11a/b/g/n/ac/ax, hotspot, ReadyFor). A Bluetooth 5.3-as, a Type-C port pedig USB 3.2-es átvitelre képes (MTP, OTG, ReadyFor). Villámgyors a pozíciószerzés a többcsatornás műhold vevővel (GPS L1 + L5, GLONASS L1, Galileo E1 + E5a, BeiDou B1, B2a, B1C), az iránytű is megvan. Ugyanígy a giroszkóp, a gyorsulásmérő és az NFC, csak a barométer is az infra maradt ki.


[+]

Komoly előrelépés az új Snapdragon lapka fogyasztásban, a 4600 mAh-s telepet 165 Hz-es óriáspanellel viszont nem lehet kompromisszumok nélkül társítani, így a 4-5,5 órás képernyőidőkhöz, intenzív használattal mindennapos töltés passzol. Oké: ezt visszafogottabb nyomogatással ki lehet tolni másfél napra, ha ki akarja centizni a dolgot az ember, és szerencsére messze a tavalyi év villámmerülése jó pár csúcsmodell esetében. Ám dupla haszna lett volna 5000 mAh-ra kerekíteni: az üzemidő és a készülék vastagsága, így fogása is az S23 Ultra szintjére léphetett volna. Tűéles fegyver a Samsung ellen a dobozban mellékelt, 125 wattos TurboCharge töltő, amely az Edge 40 Prót 10 perc alatt félig, 20 perc alatt 87%-ig és 25 perc alatt csurig tölti. Létezik ennél is gyorsabb megoldás, ám ha az egész töltés fél órán belül megvan, nincs kérdésünk – ez kellene legyen a piaci sztenderd. A 15 wattos vezetékmentes ráta elmarad az Edge 30 Ultra 50 wattjától, ám emiatt sem fog a világ a kardjába dőlni. A fordított töltésráta 5 watt.


[+]

Motorola Edge 40 Pro
Pro
Előnyös árazás, mutatós, vízálló, kávamentes kivitel
165 Hz-es HDR panel, erélyes sztereó hangszóró
Csúcshardver, 125 wattos villámtöltő és tok a dobozban
Remek főkamera, jó ultraszéles (50 megapixelen)
Tiszta felület, sokrétű ReadyFor kivetítés
Kontra
Elkeskenyedő, csúszós kivitel, bizonytalan fogás
Gyorsan melegedő ház, egynapos üzemidő
Kérdőjeles frissítési színvonal
Korlátozott ultraszéles és zoom képfeldolgozás
Kötelező arcszépítés önfotós módban
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 8,5 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 7,5 pont
Ár/érték arány 8 pont
Ár (12/256 GB, HUF) 339 990

Örömhír, hogy a régi nagyok és a kínai kontingens mellett a Motorola is versenyképes a csúcskategóriában. Az amerikai brand a Lenovo kötelékében persze az utóbbi csoportot gyarapítja, ami gazdag doboztartalmat, 125 wattos szupertöltést, két nagyfelbontású hátlapi kamerát és 340 ezer forinton sokkal megemészthetőbb árat jelent a félmilliónál is drágább almás és galaxys riválisoknál. Elmarad viszont a terméktámogatás színvonala sokéves és naprakész frissítési távlatból, és felemás a fotós-videós feldolgozás helyzete. A főkamera például remekel minden helyzetben, az ultraszélesnél nappal viszont jobb 50 megapixelre váltani az előnyösebb képélességért, majd 12-re a korrekt esti minőségért. A szupermakrók is 50 megapixelen jobbak, a 2x-es zoomfelvételek viszont sehogy sem ideálisak: gyenge a képélesség és alacsony a zoomtartomány. Itt-ott végül az általánosan jó videós feldolgozáson és sztereó hangon is lehetne igazítani.

Az Edge 40 Pro gyönyörű kacsakő, amit remekül egyberaktak, ám ívelt üveglapjaival és csúszós matt kivitelével roppant bizonytalan a fogása, úgyhogy kézpróbát javaslok vásárlás előtt, illetve a tok felpattintását kicsomagolás után. Az S23 Ultrát terebélyesebb mivolta miatt jobb fogni, és az Edge átlag feletti üzemideje is profitált volna 5000 mAh-ra hizlalt telepből és egy kicsit vastagabb házból. Aki persze úgy vigyáz a mobiljára, mint a szeme fényére, annak az Edge 40 Pro évekre elegendő lóerőt, 165 Hz-es csúcspanelt, erélyes sztereó hangszórót, tiszta szoftvert, ügyes gesztusfunkciókat és sokrétű ReadyFor kivetítést biztosít, viszonylag gyorsan melegedő házzal játék során. Összességében tehát a Motorola egy kompetens, szemrevaló, versenyképes csúcsmobilt kínál a szokásos horrorárak alá lőve.

Ami viszont még mindig hiányzik a csúcspiacról, az egy olyan zászlóshajó, amely a tökéletesen optimalizált kamerák mellett sem a doboztartalmon, sem pedig a frissítési színvonalon nem spórol. Aki az utóbbiból kész áldozni, az adapterből viszont nem, bátran felveheti az Edge 40 Prót a kívánságlistára, mert kalkulálható annyi független piaci és szolgáltatói áresés, hogy igazán előnyösen mutasson az árcédula. Persze ott a hasonlóan jó Edge 30 Ultra 200 megapixeles főkamerával, vagy az ár/érték versenyben igen előnyös Edge 30 Fusion a felső-középkategóriában. Ez pedig aláhúzza, hogy a Motorola ismét szereplő a magasabb ársávokban, amit újabb Mobilarena plecsni bizonyít.

Motorola Edge 40 Pro

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés