Motorola Edge 40 Pro - szélsőséges eset

Szép ház, két főkamera, villámtöltés – meg tud botlani egy jó telefon rossz fogással?

Videó, multimédia

Kitűnő minőséggel ül az iPhone a videós trónon és a remek Samsung is csak fél lépéssel követi, és itt szokott nagyobb lenni a hátrány a két márka és a többiek között. Az Edge mégse minőségi, hanem szoftveres bakival kényszerített tripla videós körre. Bármikor felbontást vagy fpst váltok, kikapcsol a képstabilizálás, és közvetlen napfényben nem biztos, hogy feltűnik a kéz ikon áthúzása ezt jelezve. Gyanítom tehát, hogy sokan hosszú idő után jönnek majd rá, miért remegősek a felvételek – mert nem gondolt arra tulaj, hogy a stabit kézzel kell mindig bekapcsolni.

Mondjuk 8K 30 fpsen nem lehet, így hiába tűéles a kép és van optikai stabilizátor, remegős a felvétel, nyugodtan válthatunk 4K 60-ra.

Itt ugyanis nemcsak acélos stabilizálás lép színre, végre az ultraszéles kamera is bekapcsolódik a buliba. Már ha leállítjuk a felvételt és váltunk rá. Mindkettő éles, átlag feletti dinamikájú és tükörsima felvételeket ment pontos színekkel, és mindkettő hajlamos kissé túlexponálni, illetve az árnyékos részekre túlságosan rávilágosítani. A főkamera 2x-es digitális zoomot ajánl fel, az ultraszéles képébe nem lehet nagyítani.

4K 30 fpstől használható mindhárom látószög, de még mindig csak külön-külön, a felvétel leállításával, ami buta hiba, plusz amúgy is korlátozott a 2x-es optikai nagyítás mértéke. Márpedig ez megszakítja jó pár téma és felvétel ritmusát, én legalábbis gyakran váltok menet közben látószöget.

Mindazonáltal mindhárom kamera minősége és képstabilizálása jó, a sztereó hangfelvétel viszont csak átlagos: a mikrofonok kifejezetten érzékenyek a legkisebb szellőre, ennek ellenére lefülelni zajszűrést, amit nem lehet kikapcsolni.

Létezik még egy szinttel jobb képstabilizálás horizon lock fantázianéven, 1080p 30 fpssel, és tényleg profi a mozgáskiegyensúlyozás, bár speciel a fákat nézve oldal maradt nyoma a szoftveres kiegyensúlyozásnak, hullámoznak kicsit. Cserébe a mód a lassú kocogás bizonytalanságát is kisimítja.

Opció a szelektív színezés egy terepelemre bökve az élőképen: minden ugyanolyan színű tárgy színes marad, minden más pedig fekete fehérre vált. Ez jópofa 1080p-n, csak hiányzik a stabilizálás.

Este 4K 30 fpssel indítottam a normál és ultraszéles kamerával, és az előbbi jófajta minőségéhez sajnos túl sok vibrálás tartozott éles fényforrások esetében. Ez az utóbbinál visszafogottabb, de azért valamennyire látható.

Ezt a vibrálást küszöböli ki majdnem teljesen az éjszakai látás nevű üzemmód, amely a 1080p felbontás ellenére még mindig kellően részletes, csak a dolog a főkamerára korlátozott. Összességében a videós helyzet nem rossz, de maradt az Apple két lépés előnye az általános minőségen és a stabilizáláson át a hangminőségig, illetve ott a Galaxyk innen hiányzó profi videómódja.

A hardver gond nélkül megbirkózik a 8K, HDR10+ és Dolby Vision típusú videókkal és nem gond a nagyfelbontású, illetve HDR streaming, viszont a helyi állományok jobban járnak egy VLC és egy Black Player EX telepítésével a gyári lejátszókkal szemben. A sztereó hangszóró a piac egyik legerélyesebbike, ha a puszta hangerőt nézem, a beszédrács mellett pedig a felső élen is van pár vájat, hogy ez a csatorna ne legyen halkabb az alsónál. A produktum 100%-on azonban túl éles talán a kikapcsolhatatlan Dolby Atmos rásegítés miatt, a még mindig kellően hangos 80%-tól válik tisztábbá, kerekebbé a történet. Alapvetően a közép és magas tartományok szólnak szépen, mélyből és térből jóval kevesebbet kapunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés