Mobvoi TicWatch Pro 3 - Wearzióproblémák

Snapdragon 4100-zal érdemes belefogni a Wear OS platformba, de tartja-e a lépést a Google órarendszere az Apple-ével?

Wear OS 2.23, alkalmazások, önálló működés

Bár az óra jó pár önálló funkcióra képes (főleg LTE variációban), beleértve alkalmazások telepítését az órán indítható Play Áruházból, a mozgás- és sportkövetést, illetve az óranavigációt (bár ez sokadjára jött csak össze a Google Térképpel, számos hibaüzenettel), azért mégiscsak mobillal érdemes együtt használni, leginkább Google Play-szolgáltatásokkal rendelkező androidossal. A Wear OS app HMS-only telefonokra nem érhető el, és bár iOS-re igen, többek között le kell mondani a hívásfogadásról vagy az értesítési válaszokról – Apple mobillal továbbra is Apple órát érdemes használni.

A Wear OS mobilszoftver [+]

A Wear OS mobilapp telepítése után mindenesetre pillanatok kérdése a Pro 3 párosítása, és máris összekapcsolhatjuk az órát Google-fiókunkat és Google Fit testadatainkkal… hogy aztán a Mobvoi appot is telepítsük, és ott is megadjuk a testadatainkat… hogy aztán ugyanezt az órán is megtegyük vagy háromszor – nem egészen értem, hogy miért nem elég egyszer ezeket bepötyögni. Nincs különösebb beállítási végigvezetés sem mondjuk arra vonatkozóan, hogy mely mobilértesítéseket akarjuk megkapni, és mikor lépjen életbe a napszak szerinti ne zavarj mód (ezt ugyanis egyáltalán nem lehet ütemezni). Androidon mindenesetre az értesítések rövid szövege és pár hangulatjel megjelenik, képek, videók, animGIF-ek viszont nem. Válaszolni tudunk diktálva, hangulatjellel vagy az apró, kényelmetlen, de azért hasznos órabillentyűzettel, illetve adott esetben lehet az óráról mobilappot és mobilfunkciót indítani.

Hirdetés

A Mobvoi mobilszoftver [+]

Szintén kimaradt az aktivitáskövető funkciók központi beállítása, így az órán kell külön-külön kérvényezni a folyamatos pulzusmérést, a lépésszámlálást, az alváskövetést, valamint a stressz-szint és az SPO2 mérést aktiválni. Ráadásul ezeket, ha jó értem, csak akkor méri a TicWatch, ha beleegyezünk adataink anonim átadásába a Mobvoinak – hát bocsi, de egy random kínai cégtől ez elég nagy kérés az alapfunkciók elérésére. Az is furcsa, hogy külön követi az adatokat a Google Fit és a Mobvoi szoftvercsomagja, az pedig végképp, hogy nincs az órán zenelejátszó, ami mára az Android alapcsomagból is kiesett. Támpont sincs, miként tudunk pár fránya mp3-at a tárolóra mozgatni, és nem egyszerű a dolog a netes nyomozás végére érve sem.

[+]

Fel kellett tegyem az órára a NavExplorer fájlkezelőt és a NavMusic lejátszót, és aztán az előbbivel FTP kapcsolatot létesíteni, mintha rendszergazda lennék, majd a mobilos segédappal, erre az FTP hálózatra lépve tudtam a számokat átdobni – WiFi-n legalább pillanatok alatt. Aztán, amikor elindítottam a lejátszót, nem a kérdés jött, hogy kívánok-e Bluetooth fülest csatlakoztatni, hanem a hangszóró zendült fel, úgyhogy a fejhallgatót a beállításmenüből kellett hozzáadni a kütyühöz. Amúgy Spotify és más zeneszolgáltatás telepíthető, illetve vezérelhető a teló lejátszója (és kamerája), ám az önálló hallgatás a létező összes rivális platformon jóval egyszerűbb. Főoldali visszalépés funkció van, alkalmazásváltó viszont nincs, hogy mondjuk kiderüljön: az imént indított navigációs alkalmazás fut-e a háttérben az akksit merítve, avagy bezárt. A nemrég megnyitott appokért pedig görgethetünk újra végig a menüben, problémás érintésérzékeléssel.

[+]

Igyekeztem képernyőképeket lőni, ám ez sem az óra két gombját lenyomva (sikeres mentés üzenettel), sem a Wear OS mobilappból kérelmezve nem jött össze: az óra tárhelyét végigböngészve nem akadtam rá a screenshotokra, a Mobvoi kapcsoló funkciójára bökve pedig a telefon azt írta: a kapcsolat sikertelen. Így aztán fényképezővel készítettem és vágtam a képernyőképeket. Érdekes, hogy óraszámlapot a Google és a gyártó szoftveréből is lehet kérni, vásárolni mindenesetre az utóbbiból tudunk, és hatalmas katalógus áll a rendelkezésünkre, melyben akad pofás, elegáns, informatív, egyszerű, animált és állítható számlap. Az adatmezőkre bökve, óralaptól függően elindulhat egy kapcsolódó app vagy szolgáltatás, tehát interaktív a dolog.

[+]

A minialkalmazásokat (tilesnak hívja a Google) az óralapról balra simítva érhetjük el, és a lista bővíthető mindenféle hasznos elemmel, a másik irányban pedig a Google Segéd főoldala ugrik elő tippekkel, hírekkel és javaslatokkal. Magát az asszisztenst angolul vagy más idegen nyelven instruálhatjuk, és szórakoztatóan idétlen dolgokra képes. A sikeres angol nyelvű kérdésekre és kérésekre jöttek a hasznos válaszok és elindultak a kapcsolódó funkciók, ebben tehát a Segéd profi. Amikor viszont nem értett meg, volt, hogy spanyol akcentussal, angolul válaszolt, volt, hogy olaszul, és olyan is akadt, amikor finnül. Le a kalappal a Google előtt, hogy kihalászta a Hunglishből finnugor múltunkat, ám mégse sikerült azt megfejtenem, hogy ha angol a rendszernyelv, miért többnyelvű a válasz.

[+]

Két csoportra bontanám az órára telepített és telepíthető appokat: amelyek működnek önállóan (bizonyos lejátszók, az Adidas Running, a Google Térkép, a sportkövetés stb.), és amelyek amelyek mobilkapcsolatot és gyakran kapcsolódó mobilappot igényelnek (a Spotify, a Citymapper, az exponáló). Nyilván a csatlakoztatott működés a legteljesebb, és százával akad Wear OS app, mégsem olyan minőségi a katalógus, mint Apple WatchOS-en. Persze azért a Google Fordító, a Segéd, a Keep kliens és a zöld robotos szolgáltatások jól jönnek, ennyi Google-funkciót más platform nem támogat. Viszont vannak alkalmazások (mondjuk a Messenger), amelyek korábban elérhetők voltak, de mivel évek óta kiszállt a témából a Facebook, már nem, régi APK-t pedig meglehetősen bonyolult az órára haxolni, mert alapból az efféle telepítés nem támogatott. Az értesítéseket alulról lehet felsimítani, a kapcsolópanelt pedig felülről lehúzni. A képernyő felvillanhat dupla koppra, a gombok lenyomására és csuklóemelésre, az utóbbit a beállítások között kell kérni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés