LG Optimus Pad - térhatású táblagép

Hardver, rendszer

Az Optimus Pad hardvere követi a mai táblagép-trendeket: a masina lelke egy Tegra2 250 SoC, amely egy kétmagos, egyenként 1 GHz-en duruzsoló processzort és egy GeForce ULP grafikus gyorsítót tartalmaz. A RAM memória mérete 1 GB, mellette pedig egy 32 GB kapacitású belső tárhelyet találunk. Utóbbi nem bővíthető, tesztalanyunkban ugyanis nincsen memóriakártya-foglalat.

LG Optimus Pad

A táblagépen az android rendszer speciálisan táblagépekre optimalizált változata, a Honeycomb 3.0.1-es verziója fut. Ez nem a legfrissebb verzió, a legtöbb táblára már elérhető a 3.1-es update, amely az optimalizációk és javítások mellett az átméretezhető minialkalmazásokat és az USB-s perifériák támogatását is elhozza a rendszerbe. A frissítés (amelynek jótékony hatásairól már írtunk egy rövid szösszenetet) nemsokára az Optimus Paden is meg fog jelenni, a pontos dátum egyelőre még nem ismert. Az LG nem nagyon nyúlt bele a felhasználói felületre, mint azt az Asus (EEE Pad Transformer) és a Samsung (Galaxy Tab 10.1) tette, így a natív Honeycomb UI-t kell bámulnunk. Ezzel véleményem szerint semmi probléma nincsen, a futurisztikus hatású felület jelenleg az egyik legjobb, viszont extra minialkalmazásokat, esetleg szoftvereket elfogadtam volna. Na jó, utóbbiból három azért akad, kapunk egy teljes verziós irodai szoftvert a Polaris Office személyében, valamint a 3D-s videók felvételére és visszanézésére is találunk egy-egy előre telepített megoldást.

LG Optimus Pad

A táblagép sebességére nagyjából ugyanazt tudom mondani, amit a Motorola Xoom és a Samsung Galaxy Tab 10.1V esetében is szajkóztam. Általában folyékony a működés, az oldalak lapozása folyamatos, a kétpontos nagyítás képek és weboldalak esetén is szélsebes, az 1080p felbontású videókat pedig mindennemű akadás nélkül játssza le a masina. Néhol viszont komolyan be tud akadni a gép, a hibaüzenetek sem ritkák, az alkalmazások menü megnyitásnak animációja pedig szemfacsaróan darabos. Igaz, utóbbin valamelyest javít a 3.1-es frissítés, de még ott sem az igazi, mintha kicsit alacsony lenne az animáció frame rate-e, azaz a másodpercenkénti képkockák száma. A beágyazott Youtube videókat gond nélkül le tudjuk játszani, egészen addig, amíg 480p-ben tesszük ezt; a vezérlő HD felbontásba kapcsolva az fps drasztikus csökkenésével kell számolnunk; a művelet hatását pedig az oldalak lapozásánál és nagyításánál is érezni lehet. A szokásos benchmarkolást a következő eredményekkel zárta a Optimus Pad: a Quadrant Standard 1908 ponttal fejezte be a futást, a Linpack teljesítménye egy szálon 29,395 MFLOPS / 5.68 s, több szálon 56,222 MFLOPS / 3,0 s volt, a Smartbench 2011 pedig 2683/2490 ponttal nyugtázta a tesztet.

LG Optimus Pad

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés