LG Optimus Pad - térhatású táblagép

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Bár az adatkommunikáció terén nincs szégyellni valója a masinának, szerény véleményem szerint ennyi pénzért nem lett volna nagy kérés, ha minden mai csúcstechnológiát belezsúfoltak volna a gépbe. A borítás alatt találunk egy négy sávos GSM-modult ( 850/900/1800/1900 MHz), egy kétsávos UMTS-chipet (900/2100 MHz, 10,2 Mbps letöltési és 2 Mbps feltöltési sebességű HSPA-val), a WiFi (802.11b/g/n, tethering és DLNA), a GPS és a Bluetooth (2.1 A2DP és EDR támogatással) pedig nem hiányozhat egyetlen androidos táblából sem. A számítógéphez microUSB kábel segítségével csatlakozhatunk, az arra alkalmas megjelenítőkre pedig HDMI-kábellel is fellőhetjük a képet.

LG Optimus Pad

A készülék az energiát egy 6400 mAh kapacitású lítiumos akkumulátorból nyeri, amellyel a hivatalos adatok szerint 273 órányi készenlétre képes. Masszív használat mellett 9 órát és 20 percet bír a gép, ha lehet hinni az LG marketingeseinek. A tapasztalataim során 6-7 órányi erőteljes használat alatt simán el lehet fogyasztani a telep felét, így az utóbbi adat valószínűleg megállja a helyét.

LG Optimus Pad
[+]

Értékelés: LG Optimus Pad
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 10 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás - pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 10 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 3 pont
Hogyan értékelünk?

Nem rossz gép az Optimus Pad, de igazából a 3D-s kamerázás az egyetlen dolog, ami kiemeli a Honeycombot futtató masinák közül. A térhatású videózás egy fél órás csoda, ami egy rövid ideig nagyon látványos és érdekes, utána viszont nem nagyon fogunk ehhez a funkcióhoz nyúlni, lévén hogy is mondjam, inkább csak a földművesek látásának rontására alkalmas. Ezen kívül viszont egy átlagos masinával van dolgunk, amely egy kissé vastagabb és nehezebb is néhány vetélytársánál. Ráadásként az extra szoftverek és minialkalmazások terén is rosszul vizsgázott a koreaiak megoldása, egy prémium kategóriás terméknél a felvonultatott applikáció-kínálat ugyanis kevés. Persze pozitívumai is vannak, a legfontosabb a méretével függ össze, véleményem szerint ugyanis a 8,9 hüvelykes képátló az ideális a táblagépeknél, két kézzel tartva is kényelmesen el lehet érni a középső felületi elemeket. A hangszóró sem rossz (bár láttunk már jobbat), a fényképezési képességek is korrektek a mobil eszközök világában, a videólejátszó felokosítása és a rengeteg tartozék is értékelendő. A 3.1-es frissítés (amely nemsokára érkezik, már tesztelik az LG-nél) bizonyára sokat fog javítani a sebességen, valamint végre a tartozék USB hoszt kábelt is tudja majd kezelni a rendszer. Most már csak az a kérdés, hogy mindezt mennyiért kínálják? Az LG térhatású felvételek készítésével kecsegtető táblagépét majdnem 260 ezer magyar forint kifizetése után vihetjük haza. Igen, nincs benne elírás, ennyi az annyi. Az árat nézve biztos, hogy nem kis hazánk volt a célcsoport, de kétlem, hogy ennyiért bárhol sikeres lehet. Plecsnit így értelemszerűen nem is kaphat.

dr. Kind

A készüléket a Speedshop biztosította. Köszönjük. Vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés