Hirdetés
Bevezető, tartozékok
Ha év első fele és LG okostelefon, akkor az utóbbi néhány évben már megszokhattuk, hogy G-széria: a megfizethető árfekvésű, nem szupertelefoni magasságokba emelkedő, de jó ár/érték aránnyal bíró, stílusos külsejű csúcsmobil-vonalat régóta képviseli a cég. Tény azonban, hogy valami különlegesség vagy furcsaság mindig volt a modellekben, a legtöbb generáció ebből adódóan még a márkakedvelőket is megosztotta, és bizony a G-széria piaci eredményei nem is voltak annyira koherensek, mint az egyik fő konkurensnek számító Samsungnál, ahol a Galaxy S-széria jóval kiszámíthatóbb, megfontoltabb vonalon halad előre. Az elmúlt néhány évre visszaemlékezve a G4 például egy kellemes telefon volt, de kár volt a butított hardverért és az akkorra, csúcskategóriás szinten már szinte alapértelmezett ujjlenyomat-olvasó nélkülözéséért.
Ez már történelem: az egész okostelefon-koncepciót akarta felrázni az LG a G5-tel, ami sajnos nem sikerült [+]
A moduláris G5 nagyon bátor, de rövid idő alatt elhanyagolt, megannyi ziccert kihagyó vonalat hozott be, de méregdrága kiegészítőkkel, azokból is korlátozottan. Utólag visszanézve már egyértelmű: a Motorola alig pár hónappal később piacra dobott Moto Z-je jobban fogta meg a témát, több lehetőséget adott, és a mai napig, sok generáció óta él és virul, folyamatos bővítés alatt áll. Az LG pedig hagyta eltűnni az egészet a süllyesztőben.
A G5 után jóval szolidabb termék lett a G6, nagy kár az apró hibáiért [+]
Ezek után G6 egy ügyes biztonsági játék volt, de szintén nem volt tökéletes: a közepes üzemidő, a gyors piacra dobás érdekében egy évvel lemaradt hardver, és a régiónként össze-vissza elérhető felszereltségek miatt váltott ki sokakból kettős érzelmeket. A G7 ThinQ esetén pedig bár a hardver friss volt, a globális premier csak hónapokkal az MWC után következett be. Így jutottunk el 2019-ig, és ha a kedves olvasó figyelmesen követi a következőket, fel fogja ismerni, milyen hibákat követett el a fentiekből ismét a gyártó.
Itt tartunk most: G8 ThinQ és G8S ThinQ. Nálunk állítólag csak ez utóbbi lesz hivatalosan [+]
Első körben: visszatértek azon kellemetlen szokásukhoz, hogy régiónként eltérő specifikációjú készülékeket dobnak piacra: van két-, illetve háromkamerás G8 ThinQ a világpiacon, de hozzánk várhatóan egyik sem érkezik, helyettesítő modellnek nagyobb méretű, ugyanakkor kisebb felbontású kijelzővel szerelt, ennek ellenére mégsem olcsóbb G8S ThinQ futott be. Házon belüli rekordot döntő késéssel, de megérkezett a tesztkészülék hozzánk is, részletes, kivesézős tesztünk erről fog most következni, a magyar piacra nem várható G8 ThinQ-ról pedig egy rövidebb, bemutató jellegű anyagot fogunk közölni.
Késve érkezők: a G8S ThinQ mellett pihen az Xperia 1 [+]
A végleges G8S ThinQ-dobozba 18W-os gyorstöltőfej és USB Type-C kábel kerül, gyári fülhallgató helyett pedig az alul lévő, 3,5 milliméteres jack csatlakozó meglétét élvezhetjük, ami lassan tényleg egyedülállóvá válik ebben a kategóriában.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!