LG Aka - a szem a lélek drága tükre

Bevezető, tartozékok

Bátran kijelenthető, hogy nagyon különbözik az európai, a távol-keleti, és az amerikai mobilpiac, ha nem is minden, de sok esetben teljesen mást várnak el a felhasználók a gyártóktól. Jó példa volt erre a vízállóság, ilyen készülékek ugyanis először Japánban kerültek forgalomba, és ahogy annak idején a Sony egyik vezetője is nyilatkozta, mire az öreg kontinensre beléptek az első víz ellen védett telefonok, addigra hazai földön a strapabírás már alapelvárás volt. Nem kell azt sem bemutatni, hogy ott mennyire kütyücentrikusak az emberek, lényegében bármilyen csecsebecsére, tamagotchira rákap a nép, ami persze érthető is, hiszen a cuki dolgok a legtöbb ember szívét képesek elrabolni.

LG Aka tokkal
[+]

Ha már itt tartunk, nagyon kevésszer fordul elő a mobilok esetében, hogy ami az európai kontinensen forgalomban van, azt ne találnánk meg a távol-keteli földrészen, fordítva viszont igen sűrű ez a jelenség, sok gyártó például ki sem lép Japánból vagy Kínából. Az LG nem ezek közé tartozik, ők globálisan képviseltetik magukat, a legtöbb termékük pedig világszinten elérhető. Mai tesztalanyunk azonban nem hivatalos forrásból, hanem az XXL GSM jóvoltából került hozzánk, hiszen itthon nem forgalmazza a dél-koreai vállalat. Az LG Aka (ejtsd "aw-kuh") esetén világosan látszik, hogy hova szánta modelljét a gyártó, hiszen egy (hogy pontosítsuk, négy variánsa van) hangulatkeltő eszközről beszélünk, a sárga Eggy könnyen szerelembe esik, a fehér Wooky verekedős típus, a rózsaszín YoYo küzd a diétával, a kék Soul pedig imádja a zenét. A vérmérséklet pedig a tok felett kikandikáló szemből jön át leginkább. Az ötlet mókás, a teljesítmény már csak közepes, az ár pedig sajnos igen magas lett.

LG Aka doboz
[+]

Ritkán lehet rácsodálkozni egy dobozra, az LG Aka csomagolása viszont egészen rendkívüli. Már a szelencét összefogó papír tetején ott figyel a szempár, ha pedig magát a dobozt kinyitjuk, akkor a négy főszereplő tárul elénk, úgy kell elképzelni, mint a gyerekkori kihajtható könyveket, ahol térbeli tárgyak jelentek meg. A tálalás és a tartalom sem mindennapi, a tartozéktrió ugyan a szokásos, vagyis kapunk egy töltőfejet, egy microUSB kábelt és egy normál kialakítású headsetet, meglepetésként vár még ránk egy telefonra csúsztatható tok, valamint egy műanyag bábu, ezt attól függően kapjuk, hogy melyik verziót választjuk. Kúl. (Inkább "Kjút", ha már... - Bog)

Külső

Kapásból a telefonra helyezve találjuk azt műanyag tokot, ami kell is ahhoz, hogy a mindenfelé tekintő szempár megjelenjen a kijelző tetején. Maga a 138,7 x 71,9 x 10 milliméteres és 135 grammos eszköz is többségében plasztikból és üvegből épül fel, nem is ezzel van a baj, hanem az összeszerelési minőséggel, ugyanis a telefont tekergetve csak úgy dalolnak a komponensek, erre a muzsikára azonban aligha vágyik akárki, nagyon ropog, recseg a kütyü, őrületesen zavaró sajnos. A fogásra sem lehet azt mondani, hogy hú de jó, ugyan gömbölyded formavilág jellemzi az Akát, a tenyérbe kényelmesen belesimul, mégis már pont annyira vastag, hogy ne lehessen egy kézzel könnyedén elérni az átellenes pontokat.

LG Aka előlap
[+]

Az előlap helykihasználása nem éri el a G3 szintjét, mégis a karcálló üveglappal védett, 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású kijelző foglalja el rendelkezésre álló terület legnagyobb részét. Az IPS-LCD maximális fényereje elég jó, erősebb napfényben sem fogjuk gyengének érezni a panelt, a betekintési szög szintén kiváló, a fehéregyensúly sem tér el kiugróan az átlagtól, lényegében minden oldalról tökéletesen látjuk majd a képernyőn lévő tartalmat, és ekkor a színek sem torzulnak, invertálódnak. A kijelző felett tekinthető meg a beszédhangszóró, ami egy az egyben a Nexus 5-nél látottakra hasonlít, emellett helyezkedik el a pirosban világítani képes értesítő led, a fény- és távolságérzékelő szenzor, valamint a 2,1 megapixeles másodlagos kamera. Az alsó részen csak az LG logó tündököl, a vezérlőgombok már jó ideje a megjelenítőről érhetők el.

LG Aka oldal
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG Aka Huawei Ascend G620s Nokia Lumia 735 Samsung Galaxy A5
Fehér fényerő 498 nit 368 nit 306 nit 315 / 393 nit
Fekete fényerő 0,57 nit 0,46 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány 874:1 802:1 végtelen végtelen
Színhőmérséklet 7816 K 7978 K 6681 K 7444 / 6508 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az oldalak domborúak, egy kicsit szélesebbre nyúlnak, mint a kijelzőt védő üveglap. Mivel a hátsó borítás levehető, körben van egy találkozási pont, ahol a keret illeszkedik a telefon elejéhez, ám nincs nagy rés a kettő között, egyáltalán nem vágja tenyerünket. A széleket vizsgálva alul a legizgalmasabb az Aka, itt látható ugyanis a hangszóró, a microUSB csatlakozó, valamint a beszédmikrofon. Felülre szerelték a 3,5 milliméteres jack kimenetet és a másodlagos mikrofont, a többi részt viszont üresen hagyták.

LG Aka hátlap
[+]

A hátlap legfelső része eléggé zsúfolt, középen a már-már LG stílusjegyének számító elrendezésben láthatók a hangerőszabályzó billentyűk és a bekapcsológomb, emellett jobbra látható a ledes villanó és a fókuszálást segítő lézer, balra pedig maga a 8 megapixeles kameramodul csücsül. Ha levesszük a borítást, akkor akár kicserélhetjük a 2460 mAh kapacitású akkumulátort, közvetlenül a telep felett pedig a microSD és microSIM foglalatok várják a kártyákat.

Hardver, szoftverezettség

Amikor még annak idején az LG bejelentette az Akát, nem lehetett pontosan tudni, hogy melyik chipsetre esett a választás. Sajnos nem a 64 bites Snapdragon 410-re, hanem a 28 nanométeres csíkszélességű Snapdragon 400-ra voksoltak a vállalatnál, pedig előbbi időtállóbb és mindenképpen vonzóbb ajánlat lett volna. A processzor négy darab Cortex-A7 magot tartalmaz, amik 1,2 GHz-en pörögnek, a grafikus teljesítményért az Adreno 305 felel. Jó hír, hogy 1,5 GB RAM került a telefonba, ami a felület memóriaéhsége miatt igencsak fontos szempont. A belső tárhely mérete sem csekély, hiszen 16 GB-os papíron az adattároló, melyből lecsíp ugyan a rendszer jó pár gigabájtot, a microSD foglalatnak köszönhetően aligha fogunk helyhiányban szenvedni. Hardveres téren még a rezgőmotorról érdemes pár szót ejteni, elég erőteljes a motor, az értesítéseket még akkor is meg fogjuk érezni, ha a mobilt a zsebünkben hordjuk és közben sétálgatunk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Aka Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Huawei Ascend G620s
Chipset Snapdragon 400 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 19587 pont 18500 pont 20846 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1753 pont 1760 pont 2135 pont 1873 pont
Vellamo Metal 853 pont 745 pont 864 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 2075,0 ms 1480,3 ms 1103,3 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 343 pont 345 pont 464 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1111 pont 1109 pont 1420 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,1 fps 6,9 fps 6,4 fps 3,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,7 fps 1,7 fps 1,7 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 11,0 fps 15,4 fps 12,8 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,8 fps 5,9 fps 5,2 fps 5,2 fps

A pontszámoknál megmutatkozik, hogy mely területeken lett volna jobb a Snapdragon 410 SoC, főleg grafikai feladatoknál esik kétségbe az Aka, bár ez sem jelenti azt, hogy játékokat ne tudna futtatni, csak a legújabb produktumok már megakadnak, nem folyamatos a játékmenet. A normál használatnál nincs gond, a menüben teljes nyugodtsággal lépkedhetünk, igen ám, de ha valamilyen hardverigényesebb programot nyitunk meg, majd abból kilépünk, akkor néha kell pár másodperc, mire a rendszer összeszedi magát. Az elforgatás sem lassú, a szenzorok gyorsan a szoftver tudtára adják, hogy más tájolásban szeretnénk látni az alkalmazásokat.

LG Aka Screen Shot LG Aka Screen Shot

A telefonon az Android 4.4.2 KitKat operációs rendszer fut, hogy mikor, vagy egyáltalán lesz-e rá Lollipop, az igen jó kérdés, bár ameddig még nem tökéletes a legújabb szoftver, jobb inkább ezt a stabil verziót használni. Magyar nyelvvel sajnos nem rendelkezett tesztalanyunk. A felület LG-s, viszont az ikonok különböznek a többi telefonon megismert kivitelezéstől, hiszen kicsit rajzoltabbak, kicsit mesésebbek, amik jobban is illenek ehhez a típushoz. Nyilván ez egyáltalán nem változtatja meg az Android alapvető működését, a főoldalak száma szabadon meghatározható, ezekre gyorsikonokat és widgeteket is helyezhetünk ki. Az információs függönyben értesítéseket láthatunk, szabályozhatjuk a hangerőt és a csengőhang erejét, felül végiggörgethetjük a gyorsbeállítások kapcsolóit, valamint aktiválhatjuk a QSlide-képes appokat. Ekkor ezek a programok kis ablakban nyílnak fel, ezzel pedig nem zavarják meg az aktuális munkafolyamatot, így egy böngészés közben könnyedén megnézhetjük a naptáreseményeket anélkül, hogy kilépnénk belőle.

LG Aka Screen Shot LG Aka Screen Shot

Van éjszakai, azaz ne zavarj üzemmód, amikor a telefon nem értesít minket (hívásoknál megadhatunk olyan névjegyeket, akiknél minden esetben csörög a telefon). Az alsó vezérlőgombok sorrendje testreszabható, ami pedig nagyon hasznos, hogy applikációk szerint el is rejthetjük a sávot. Van okostisztítás, amikor a felesleges fájloktól, vagy a háttérben futó appoktól szabadulhatunk meg. Nem maradt el az energiatakarékos mód, aminek aktiválása esetén a fényerőt veszi le a telefon, csökkenti a teljesítményt és kikapcsolja az adatkommunikációs eszközöket. Az SMS-eknél kérhetünk kézbesítési jelentést, a tárcsázónál használhatjuk a prediktív keresést. Alkalmazásokban nem bővelkedik a mobil, nyilván vannak gyári megoldások, mint a böngésző, a kamera, a zenelejátszó, a fájlkezelő, a naptár (heti, havi, napi, éves és eseménynézet), térkép, extraként viszont csak a jegyzetelésre szolgáló QuickMemo+-t, az emlékeztetésre használatos Taskst, és a dokumentumok olvasását elősegítő TinkFree Viewert telepítette a gyártó.

LG Aka Screen Shot LG Aka Screen Shot

Csattanóként akartam elsütni a telefon "lényegét", a tok felhelyezése esetén működő szempárt. Ez ugye az aranyossága a dolognak, ami verziótól, azaz színtől függően változik, van mérgesen és csábosan néző egyéniség is, hozzánk a kicsi bamba tekintetű Soul került. Na már most azon kívül, hogy elég nagy hülyeség ez az egész, azért néhány dologra használható. Akkor jelenik meg, ha duplán a kijelzőre koppintunk, ilyenkor jobbra, balra, fel és le is húzhatjuk az ujjunkat, ennek megfelelően néz el az adott irányba a szempár. Ha letakarjuk, akkor a vágyait láthatjuk, ha megrázzuk a mobilt, akkor pedig ő is megszédül egy kicsit. Ha elkezdjük lehúzni a tokot, akkor Soul a kis kezeiben tart egy táblát, amin a fenti információs sávban található elmulasztott értesítések ikonjai jelennek meg.

Kamera, video, audio

A hátlapon egy 8 megapixeles kamerát találunk, amihez egy viszonylag erős ledes villanó tartozik. Meglepő volt viszont számomra, hogy az LG beszerelte mellé a fókuszálást segítő lézerfényt is, így tényleg seperc alatt beélesíti a képet a fényképező. Az előlapon egy 2,1 megapixeles modult találunk, ez tökéletesen elég videotelefonáláshoz, szelfizésre már annyira nem ajánlott. A szoftveres felület mindenben hasonlít a G3-ra, egy gombnyomással fotózhatunk és videózhatunk, az ikonok segítségével pedig a vakut kapcsolgathatjuk, válthatunk a kamerák között, vagy átléphetünk a panoráma üzemmódba. A beállításokban a HDR-t (automatikusra is állíthatjuk), a felbontást, a hangvezérlést (bizonyos szavak kimondása esetén exponál a fényképező), az időzítőt (3-10 másodperc), valamint a rácsvonalakat érjük el. Videókat maximum Full HD felbontásban tudunk rögzíteni, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel.

A képekből egyértelműen megállapítható, hogy nem rossz a dinamikatartomány, ám azért azt sem árt tudni, hogy végig automatikus HDR üzemmódra volt állítva a szoftver. Innentől viszont inkább csak közepes teljesítményre volt képes a szenzor, nagyon sok a zaj, a vonalélesség sem túl jó, a részletesség pedig a sarkok felé haladva rohamosan csökken, nagyon elmosódnak a dolgok, ami valószínűleg a kicsit gyengécske minőségű lencséknek köszönhető. A makró fotók megfelelőek. A fókuszálás szerencsére nagyon gyors és pontos, nem téveszti meg a kamerát az áttetsző üveg sem, hiszen a lézer kilencven százalékban tudja, mi milyen távolságra van a telefontól. A képek mentése aránylag gyors, körülbelül 2,5 megabájtos fotók készülnek. A videózási képességek terén az elmegy kategóriába sorolható az Aka, azért egy Full HD kisfilmnek, amilyen tesztvideónk is, ennél élesebbnek kellene lennie.

LG Aka oldal
[+]

A videolejátszót a galérián keresztül vehetjük használatba, a 720p és az 1080p felbontású kisfilmekkel könnyedén elboldogul, a 2K-t már annyira nem szereti. Szintén gondok akadnak, ha nem MP4-et akarunk lejátszani, hanem mondjuk DivX-et, sajnos ezt a formátumot nem ismeri gyárilag a telefon, elég viszont rábökni a Play Áruházra, majd keresni egy megfelelő programot, és máris élvezhetjük az AVI filmek varázslatos világát.

LG Aka Screen Shot LG Aka Screen Shot

Nem túl konzekvens módon teszi be a zenelejátszót az LG, van amikor a Google megoldását használhatjuk, van, amikor külön gyári programot kapunk. Az Aka az utóbbi kategóriába tartozik, a vállalat applikációján keresztül láthatjuk a telefonon tárolt muzsikákat, méghozzá dalok, albumok, mappák, előadók és stílusok szerint szétválogatva. Tudunk babrálni a hangszínszabályzóval, beállíthatjuk a kikapcsolás időzítést, és megadhatjuk a Box vagy Dropbox azonosítónkat is, hogy onnan is behúzza a zenéket a program.

Test LG Aka Asus Padfone S Nexus 5 HTC Desire 526 Gp Gigabyte Rome RX
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,05 +0,02, -0,05 +0,02, -0,05 +0,11, -1,75 +0,10, -1,33
Zajszint, dB (A): -87,5 -94,2 -86,7 -88,0 -85,6
Dinamikatartomány, dB (A): 87,4 94,0 86,6 88,1 86,0
THD, %: 0,0047 0,033 0,0065 0,201 0,019
IMD + Zaj, %: 0,015 0,032 0,015 0,424 0,285
Sztereó áthallás, dB: -87,8 -92,6 -86,5 -83,3 -83,7

A hangszóró kifejezetten hangosan szól, ami mondjuk segít abban, hogy a csengőhangot biztosan meghalljuk. A minősége már nem ennyire kiemelkedő, maximumra tekerve torzít egy kicsit, a magas hangok pedig már-már bántó élességgel szólnak. Nagy hiányosságnak érzem, hogy az LG nem engedélyezte az FM-rádiót, pedig elkélne egy ilyen telefonnál, kerestem az frissítési központban, ott sem kínálta fel ezt a lehetőséget az app. Lemértük természetesen, hogy mire képes a fülhallgató kimenet, az összehasonlító táblázat felül, a két legfontosabb grafikon alant található.

A fenti grafikonon jól látható, hogy a hallgató tartományban tökéletes teljesítményt nyújt főszereplőnk, hiszen meg sem mozdul a frekvenciaátvitel görbéje.

A zajszint elenyésző, olyan szinten mozog, amit még a vájtfülű felhasználók sem fognak meghallani.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nem állunk rosszul, hiszen a chipset támogatja a 4G/LTE hálózatokat, így megfelelő lefedettség esetén elméletileg 150 Mbps letöltési sebességet is elérhetünk, ha pedig erre nincs lehetőség, akkor a HSPA-nak köszönhetően 42 / 5,76 Mbps-sel vehetjük igénybe a mobilnetet. Telefonálás esetén nagyon jó a hangminőség, ha felhangosítjuk a mobilt, akkor azért már kicsit torzít, de alapvetően tökéletesen fogjuk hallani beszédpartnerünket. Hálózatra a 802.11a/b/g/n-es WiFi-vel csatlakozhatunk még, ezen felül rendelkezésre áll a Bluetooth 4.0, valamint a GLONASS műholdakat is fellelő A-GPS. A telefonnak pofon egyszerű a navigálás, helyzetünket nagyjából 10 méteres pontossággal tudja meghatározni. Sajnos sem NFC nincs a telefonban, sem pedig OTG-támogatás, így nem tudunk majd például pendrive-ot csatlakoztatni.

LG Aka Screen Shot LG Aka Screen Shot

Internet név alatt találjuk a böngészőt (van még Chrome is természetesen), mely nem kezeli a Flash tartalmakat. Felül láthatjuk a QSlide-hoz szükséges ikont, az URL-sáv mellett pedig az olvasómód aktiválására szolgáló gombot nyomhatjuk meg, ezután pedig már változtathatunk a betűméretet, és elrejthetjük az oldalon található képeket. Ugyanezen a részen leljük fel a lapok megnyitására szolgáló ikont, alulról érjük el a kezdőlapot és a könyvjelzőket. A böngészés nagyon gyors, a kétujjas nagyítás is rendben működik, görgetés esetén pedig csak a legfelső információs sáv marad ott, minden más eltűnik, hogy minél több adat ráférjen a képernyőre.

LG Aka akkumulátor
[+]

Értékelés: LG Aka
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 5 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 3 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt található 2460 mAh kapacitású akkumulátort bármikor ki tudjuk cserélni, elméleti szinten 8 órányi cseverészést bír ki. Valószínűbb viszont, hogy nem csak erre használjuk majd a telefont, így ha naponta közepesen sokat mobilnetezünk, megnézünk egy-két YouTube videót, netalántán még a Facebook hírfolyamot is többször lecsekkoljuk, akkor azért egy nap alatt ez a mobil is lemeríthető, visszafogottabb használat esetén viszont töltő nélkül túlélhetünk majd két napot is.

Az LG Aka nem lesz itthon hivatalosan forgalomban, alternatív forrásokból jelenleg kicsivel 100 ezer forint alatti áron tudjuk beszerezni. Nyilván nem kell sokat ecsetelni, hogy ez elképesztően magas árcímke egy olyan telefonért, mely hardveresen mondhatni csak a középkategóriát képviseli. Az 5 hüvelykes HD kijelző szép képet biztosít, de a középső szegmensben ez manapság teljesen átlagos párosnak számít. Az LG ott követte el inkább az egyik hibát, hogy a motorháztető alá nem egy Snadragon 410 SoC-t, hanem "csak" egy Snapdragon 400-at szerelt, ami nyilván nem sokkal gyengébb 64 bites társágánál, de régebbi, és grafikai feladatok esetén már hátrányba kerül, nem utolsó sorban pedig kevésbé lesz így időtálló a telefon. A kamerával sem tudunk majd azért maradandó képeket lőni, inkább csak hobbifotózásra lehet majd jó. Az viszont mókás, hogy farkasszemet nézhetünk a telefonnal, csak hát túl sok mindenre nem használható, lehetne legalább olyan funkció benne, hogy értesítés esetén néha felbukkan a szempár, hogy jó lenne nekünk is rálesnünk az értesítésekre. A cukifaktor ráadásul nem éri meg a dupla felárat ahhoz képest, mint amennyit az Aka érne, pláne ha azt vesszük, hogy a középkategória etalonjának is felfogható Huawei Ascend G620S feleennyibe kerül, az pedig pláne sokatmondó, hogy az LG tavalyi csúcsmodellje, a G3 is olcsóbb már tesztalanyunknál, holott sokkal többet tud. Jó látni valami hülyeséggel megáldott telefont, ami kicsit más, mint a többi, de ennyiért aligha hiszen, hogy itthon bárki vásárlásra szánná el magát.

Legendd

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG Aka
LG Aka Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 138,7 x 71,9 x 10 milliméter
Tömeg 135 gramm
Színvariációk sötétkék, fehér, sárga, rózsaszín
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 400
Processzor típusa 1,2 GHz-es, négymagos ARM Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 1,5 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 900/2100
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek QuickMemo+, Tasks, ThinkFree Viewer
Multimédia
Fő kamera 8 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó, lézeres segítség
Másodlagos kamera 2,1 megapixeles
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2460 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 270 óra
Beszélgetési idő 8 óra 20 perc
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, lézer, értesítő led
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Snapdragon 808-cal érkezik az LG G4?

    Egy ilyen chipsettel felszerelt LG tesztpéldány bukkant fel a GFX Bench adatbázisában.

  • LG G Flex 2 - (sz)ívlapát

    A második ívelt telefonja sokkal jobban sikerült az LG-nek, mint az első, pedig az sem volt rossz. Most viszont elvileg minden tényleg a helyére került, a végeredmény impozáns, de nem tökéletes.

  • LG L Bello - szépség, vagy szörnyeteg?

    A dél-koreai gyártó újdonsága a G sorozat formatervét követi, viszont sajnos sem árban, sem pedig teljesítményben nem tudja felvenni a versenyt a konkurensekkel.

  • LG G Pad 8.0 4G - kellemes átmenet

    A dél-koreai gyártó tovább bővítette táblagépes portfólióját, egy 8 hüvelykes IPS kijelzővel, Snapdragon 400 SoC-vel szerelt masinát adtak ki.

Hirdetés