LG Aka - a szem a lélek drága tükre

Hirdetés

Kamera, video, audio

A hátlapon egy 8 megapixeles kamerát találunk, amihez egy viszonylag erős ledes villanó tartozik. Meglepő volt viszont számomra, hogy az LG beszerelte mellé a fókuszálást segítő lézerfényt is, így tényleg seperc alatt beélesíti a képet a fényképező. Az előlapon egy 2,1 megapixeles modult találunk, ez tökéletesen elég videotelefonáláshoz, szelfizésre már annyira nem ajánlott. A szoftveres felület mindenben hasonlít a G3-ra, egy gombnyomással fotózhatunk és videózhatunk, az ikonok segítségével pedig a vakut kapcsolgathatjuk, válthatunk a kamerák között, vagy átléphetünk a panoráma üzemmódba. A beállításokban a HDR-t (automatikusra is állíthatjuk), a felbontást, a hangvezérlést (bizonyos szavak kimondása esetén exponál a fényképező), az időzítőt (3-10 másodperc), valamint a rácsvonalakat érjük el. Videókat maximum Full HD felbontásban tudunk rögzíteni, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel.

A képekből egyértelműen megállapítható, hogy nem rossz a dinamikatartomány, ám azért azt sem árt tudni, hogy végig automatikus HDR üzemmódra volt állítva a szoftver. Innentől viszont inkább csak közepes teljesítményre volt képes a szenzor, nagyon sok a zaj, a vonalélesség sem túl jó, a részletesség pedig a sarkok felé haladva rohamosan csökken, nagyon elmosódnak a dolgok, ami valószínűleg a kicsit gyengécske minőségű lencséknek köszönhető. A makró fotók megfelelőek. A fókuszálás szerencsére nagyon gyors és pontos, nem téveszti meg a kamerát az áttetsző üveg sem, hiszen a lézer kilencven százalékban tudja, mi milyen távolságra van a telefontól. A képek mentése aránylag gyors, körülbelül 2,5 megabájtos fotók készülnek. A videózási képességek terén az elmegy kategóriába sorolható az Aka, azért egy Full HD kisfilmnek, amilyen tesztvideónk is, ennél élesebbnek kellene lennie.

LG Aka oldal
[+]

A videolejátszót a galérián keresztül vehetjük használatba, a 720p és az 1080p felbontású kisfilmekkel könnyedén elboldogul, a 2K-t már annyira nem szereti. Szintén gondok akadnak, ha nem MP4-et akarunk lejátszani, hanem mondjuk DivX-et, sajnos ezt a formátumot nem ismeri gyárilag a telefon, elég viszont rábökni a Play Áruházra, majd keresni egy megfelelő programot, és máris élvezhetjük az AVI filmek varázslatos világát.

LG Aka Screen Shot LG Aka Screen Shot

Nem túl konzekvens módon teszi be a zenelejátszót az LG, van amikor a Google megoldását használhatjuk, van, amikor külön gyári programot kapunk. Az Aka az utóbbi kategóriába tartozik, a vállalat applikációján keresztül láthatjuk a telefonon tárolt muzsikákat, méghozzá dalok, albumok, mappák, előadók és stílusok szerint szétválogatva. Tudunk babrálni a hangszínszabályzóval, beállíthatjuk a kikapcsolás időzítést, és megadhatjuk a Box vagy Dropbox azonosítónkat is, hogy onnan is behúzza a zenéket a program.

Test LG Aka Asus Padfone S Nexus 5 HTC Desire 526 Gp Gigabyte Rome RX
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,05 +0,02, -0,05 +0,02, -0,05 +0,11, -1,75 +0,10, -1,33
Zajszint, dB (A): -87,5 -94,2 -86,7 -88,0 -85,6
Dinamikatartomány, dB (A): 87,4 94,0 86,6 88,1 86,0
THD, %: 0,0047 0,033 0,0065 0,201 0,019
IMD + Zaj, %: 0,015 0,032 0,015 0,424 0,285
Sztereó áthallás, dB: -87,8 -92,6 -86,5 -83,3 -83,7

A hangszóró kifejezetten hangosan szól, ami mondjuk segít abban, hogy a csengőhangot biztosan meghalljuk. A minősége már nem ennyire kiemelkedő, maximumra tekerve torzít egy kicsit, a magas hangok pedig már-már bántó élességgel szólnak. Nagy hiányosságnak érzem, hogy az LG nem engedélyezte az FM-rádiót, pedig elkélne egy ilyen telefonnál, kerestem az frissítési központban, ott sem kínálta fel ezt a lehetőséget az app. Lemértük természetesen, hogy mire képes a fülhallgató kimenet, az összehasonlító táblázat felül, a két legfontosabb grafikon alant található.

A fenti grafikonon jól látható, hogy a hallgató tartományban tökéletes teljesítményt nyújt főszereplőnk, hiszen meg sem mozdul a frekvenciaátvitel görbéje.

A zajszint elenyésző, olyan szinten mozog, amit még a vájtfülű felhasználók sem fognak meghallani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Snapdragon 808-cal érkezik az LG G4?

    Egy ilyen chipsettel felszerelt LG tesztpéldány bukkant fel a GFX Bench adatbázisában.

  • LG G Flex 2 - (sz)ívlapát

    A második ívelt telefonja sokkal jobban sikerült az LG-nek, mint az első, pedig az sem volt rossz. Most viszont elvileg minden tényleg a helyére került, a végeredmény impozáns, de nem tökéletes.

  • LG L Bello - szépség, vagy szörnyeteg?

    A dél-koreai gyártó újdonsága a G sorozat formatervét követi, viszont sajnos sem árban, sem pedig teljesítményben nem tudja felvenni a versenyt a konkurensekkel.

  • LG G Pad 8.0 4G - kellemes átmenet

    A dél-koreai gyártó tovább bővítette táblagépes portfólióját, egy 8 hüvelykes IPS kijelzővel, Snapdragon 400 SoC-vel szerelt masinát adtak ki.

Hirdetés