Lenovo Vibe S1 - összesúgnak a szemei előtt

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Egyre inkább úgy tűnik, hogy ha a gyártók egy terméket a középkategória felső részébe szeretnének pozicionálni, akkor kétféle lehetőséggel számolnak leginkább. Az egyik a Qualcomm Snapdragon 615, a másik pedig a Mediatek MT6752, a Vibe S1 tervezésekor utóbbira esett a választás. A 64 bites és ARMv8 architektúrájú processzorban nyolc darab 1,7 GHz-en pörgő Cortex-A53 mag dolgozik, a grafikus feladatokért pedig a Mali-T760MP2 felelős. Hardveres téren leginkább a 3 GB-nyi rendszermemória miatt lehet boldogságban úszni, hiszen több zászlóshajóban is ennyi RAM van, az pedig, hogy már ebben a szegmensben is találunk ilyen megoldásokat, tényleg üdvözítendő dolog. Az adattárolóval sem spóroltak a kínaiak, a 32 GB-ból 25 marad szabadon, erre pedig elég sok minden fér. Ha mégis kevés lenne, akkor sem kell aggódni, mert microSD-vel akár plusz 128 GB-tal meg tudjuk toldani ezt, más kérdés persze, hogy ilyen esetben a második SIM-nek búcsút kell mondanunk. A rezgőmotor kiválóan dolgozik, olyannyira, hogy elsőre rám is ijesztett egy telefonhíváskor és majdnem eldobtam a kütyüt.


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo Vibe S1 Sony Xperia M5 ZTE Blade S6 Honor 7
Rendszerchip Mediatek MT6752 MediaTek MT6795 Snapdragon 615 HiSilicon Kirin 935
AnTuTu Benchmark 5.x 46565 pont 43145 pont 34118 pont 53149 pont
Vellamo Browser 2872 pont 1855 pont 2231 pont 2872 pont
Vellamo Metal 1430 pont 1079 pont 975 pont 1430 pont
Geekbench 3 (single) 802 pont 776 pont 660 pont 943 pont
Geekbench 3 (multi) 3972 pont 3276 pont 2390 pont 3621 pont
GFXBench Man. onscreen 6,0 fps 8,4 fps 12 fps 9,5 fps
GFXBench Man. offscreen 6,0 fps 7,5 fps 5,8 fps 9,2 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15,0 fps 21,0 fps 24,0 fps 18,0 fps
GFXBench T-Rex offscreen 15,0 fps 19,0 fps 15,0 fps 15,0 fps

A rendszersebesség kiváló, a pontszámokból is jól látható, hogy nyers processzoros teljesítményben nincs előrébb a Qualcomm fejlesztése, ha viszont a grafikus képességeket nézzük, akkor az Adreno 405 legalább tíz-húsz százalékkal jobb teljesítményre képes. Ez mondjuk az átlagos felhasználás során egyáltalán nem tűnik fel, nyilván az alapvető feladatokat könnyedén ellátja a rendszer, és akkor sem döccen meg, ha összetettebb dokumentumot vagy weboldalt nyitunk meg. A 3 GB RAM ráadásul nagyon jól jön akkor, ha például navigálunk és zenét hallgatunk egyszerre, vagy ha az egyik alkalmazásból a másikba lépünk át. A játékok futtatásától sem kell visszariadni, ha nem is a legújabb, de nagyon jó szoftverekkel próbálkozhatunk.


[+]

Ugyan egyre több gyártó teszi közzé azoknak a telefonoknak a listáját, melyek megkapják az Android 6.0-t, a Lenovo még nem nyilatkozott, így meg kell elégednünk a telefonon futó Android 5.0-val. Az egyedi Vibe UI felület persze kárpótol, nincs klasszikus menü, mindent a főoldalakról érünk el, amikre ikonokat, mappákat és widgeteket helyezhetünk ki. Meglehetősen élénk színvilággal rendelkezik egyébként a rendszer, ami szép lenne, ha nem lenne egy picit fakó a kijelző. A témaközpontnak hála persze bármikor változtathatunk a rendszer küllemén, jó pár megoldást találunk, így biztos lesz olyan, ami tetszeni fog. Rengeteg helyen visszaköszön viszont a Material design, ilyen a legördulő információs függöny, ami az értesítések mellett egy seregnyi gyorsbeállítást tartalmaz (az akkuszázalékot például 16. szintnek írja), vagy a billentyűzet, ami prediktív gépelésre alkalmas és nagyon jól használható.


[+]

A tárcsázóképernyőről betűk és számok szerint kutathatunk a névjegyek között, amikhez a már megszokott módon név, telefonszám, email, cím, csengőhang, jegyzet menthető. A telefon a Google Naptárat használja, így minden más eszközön bevitt esemény szinkronizálásra kerül, az új teendőkhöz pedig cím, időpont, melléklet, személyek és értesítések rendelhetők. Az email kliensben IMAP, POP3 és Exchange fiókok leveleit tekinthetjük meg, a hangfelvevőben korlátlan hosszúságú feljegyzéseket készíthetünk, ezek minősége közepes, közelről még oké az érzékenysége, messziről már kevésbé. Kapunk egy korrekt fájlkezelőt, ami képes különválasztani a multimédiás és sima adatfájlokat, dokumentumokat. Van természetesen FM-rádió, számológép és ébresztőóra.


[+]

Az extrák közé elsősorban a két gyári Lenovo alkalmazás, a SHAREit és a SYNCit tartozik, utóbbival a névjegyekről, az SMS-ekről, a híváslistáról készíthetünk biztonsági mentést, előbbivel pedig könnyedén megoszthatjuk ezeket illetve a fotókat más eszközökkel. Előre telepítve érkezik a Facebook, a Skype, valamint a Twitter (gyorsan lehet majd frissíteni is mindet, vagyis semmivel nem vagyunk előrébb), illetve a WPS Office, amivel olvashatjuk és szerkeszthetjük a dokumentumokat. Említést érdemel még a Navigate navigációs program, ami csupán 30 napig ingyenes, utána már fizetni kell a szolgáltatásokért.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Lenovo Phab Plus - pingpong ütő

    A kínaiak újdonsága a 6,8 hüvelykes kijelzőjével szinte már a tablet kategóriába sorolható, mégis lehet vele telefonálni, hardveresen pedig középkategóriásnak mondható.

  • Veszteséggel zárta a negyedévet a Lenovo

    A kínai gyártó az elmúlt hat évben most először nem tudott pozitív eredményekkel szolgálni, 714 millió dollár csúszott ki a cég markából.

  • Forgatható kamerát kaphat a ZUK Z2

    Hamarosan új modellel bővülhet a ZUK família, ami ha hinni lehet a pletykáknak, nem csak fényképező, hanem hardver terén is nagyot dobbanthat.

Előzmények