Lenovo Vibe S1 - összesúgnak a szemei előtt

Hirdetés

Külső

Azt biztos nem lehet a 143,3 x 70,8 x 7,8 milliméteres és 132 grammos telefonra mondani, hogy megalkotásakor a Lenovo ne a legminőségibb anyagból válogatta volna össze a komponenseket. Az előlap és a hátlap is üvegből készült, mindkettő ráadásul Gorilla Glass 3, így a külső behatásoknak is sokkal jobban ellenállnak, mint a sima karcálló megoldások. A kiváló matériához hibátlan összeszerelési minőség tartozik, hiszen akárhogy próbáljuk nyúzni a készülékházat, egyáltalán nem recseg, minden elem megfelelően tapad egymáshoz. Mivel a telefon elejének nagyjából a kétharmadát foglalja csak el a kijelző, így azért maradt még kihasználatlan hely, emiatt ne várjuk, hogy rövidebb ujjakkal könnyedén kezelni tudjuk majd a mobilt, jobban kell nyújtózkodni ahhoz, hogy a képernyő minden pontját elérjük.

Az előlap átlagos, a kijelző fényereje nagyon jó
Az előlap átlagos, a kijelző fényereje nagyon jó [+]

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo Vibe S1 Honor 7 Sony Xperia M4 Aqua Huawei P8 Lite
Fehér fényerő (max.) 530 nit 475 nit 554 nit 336 nit
Fehér fényerő (min.) 10,3 nit ? nit ? nit ? nit
Fekete fényerő 0,58 nit 0,27 nit 0,53 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 915:1 1760:1 1044:1 700:1
Színhőmérséklet 7304 K + kézi 7762 K + kézi 7706 K + kézi 7652 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A tekintetet az 5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású IPS panel vonzza először, aminek nagyon jó a fényereje, erős napsütésben is kiválóan látható, ráadásul minimumra tekerve sem égeti ki a szemünket, így sötétben is kellemes mondjuk egy weboldal böngészése. A 441 ppi-s képpontsűrűség mellett már csak keresve látszanak a pixelek, nagyon éles a megjelenítő képe. Sajnos a fekete fényerővel egy kicsit túllőttek a célon, így nem annyira jó a kontrasztarány, mint a legtöbb Lenovo készüléknél. A fehéregyensúly megfelelő, és manuálisan több szintben kalibrálható. Nem a kijelző azonban a Vibe S1 elejének legnagyobb különlegessége, hanem a beszédhangszóró, valamint a fény- és távolságérzékelő szenzor közvetlen szomszédságában elhelyezkedő két kamera, amiből az egyik a mélységet méri, a másik pedig a fényképet készíti. A szelfizés tehát egy teljesen más irányt vehet ezzel, és ahogy a multimédiás oldalon is kiderül majd, ennek legalább tényleg van valamennyi értelme. Az alsó területet három érintésérzékeny vezérlőgomb (menü/alkalmazásváltó, home, vissza) uralja, sajnos egyik sem rendelkezik háttérvilágítással, ami szerintem hatalmas baki, főleg egy ilyen árazású terméknél.

Egy microSIM és egy nanoSIM/microSD
Egy microSIM és egy nanoSIM/microSD [+]

Az üveg mellett a keret fémből készült, nem véletlen, hogy ha kézbe vesszük főszereplőnket, azonnal helyeslően biccentünk egyet, nagyon jó dolog, hogy már a középkategóriában is ennyire minőségi eszközökről beszélhetünk. A jobb oldalon kapott helyet a bekapcsológomb és a hangerőszabályzó billentyű, egyik sem lötyög a helyén, stabilak és jó a nyomáspontjuk. Felül fedezhetjük fel a 3,5 milliméteres jack kimenetet, a zajszűrésre és a sztereó hangfelvételre szolgáló másodlagos mikrofont, balról pedig azt a tálcát találjuk, aminek kipattintásához egy SIM-tűre lesz szükségünk. Az egyik foglalatban csak nanoSIM-et, a másikba pedig vagy még egy nanoSIM-et (így kétkártyás lesz a telefon), vagy pedig microSD kártyát rakhatunk. A készülék alsó része több más telefonhoz is erősen hasonlít, ettől persze még jól néz ki. Ide szerelték a hangszórót, valamint a microUSB csatlakozót.

A hátlap üveg, éppen ezért nagyon tükröződik
A hátlap üveg, éppen ezért nagyon tükröződik [+]

Őszintén szólva én nem vagyok nagy kedvelője a hátlapi üvegnek, legalábbis nem az ilyen nagyon visszatükröződő, ujjlenyomatokat csak úgy vonzó kivitelezésnek. Persze szép és jó, de nem praktikus, mondjuk a fogásban segít, mert egyáltalán nem csúszik. Levenni nem tudjuk, így az akkumulátort sem lehet házilag cserélni. Arra viszont mindig adódik lehetőség, hogy megcsodáljuk a középen felülre helyezett 13 megapixeles fényképezőt, az alatta szolgálatot teljesítő dupla tónusú villanót, valamint a hatalmas Vibe feliratot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Lenovo Phab Plus - pingpong ütő

    A kínaiak újdonsága a 6,8 hüvelykes kijelzőjével szinte már a tablet kategóriába sorolható, mégis lehet vele telefonálni, hardveresen pedig középkategóriásnak mondható.

  • Veszteséggel zárta a negyedévet a Lenovo

    A kínai gyártó az elmúlt hat évben most először nem tudott pozitív eredményekkel szolgálni, 714 millió dollár csúszott ki a cég markából.

  • Forgatható kamerát kaphat a ZUK Z2

    Hamarosan új modellel bővülhet a ZUK família, ami ha hinni lehet a pletykáknak, nem csak fényképező, hanem hardver terén is nagyot dobbanthat.

Előzmények