Lenovo Tab M10 - frissítés utolsó leheletig

A Lenovo LTE képes tabletje nem különösebben izgalmas, a speci kissé szerényebb az ideálisnál, de igazából jól eldöcög. Már, amíg a meglepően kis akkumulátor bírja.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Tab M10 ezen példánya LTE képes, így a belső tárhelyként is formázható microSD kártya mellé elfér egy nanoSIM is, ami 150 Mbps elméleti maximumot tud minden hazai frekvencián. Egyébként nagyon alapszintű csomaggal rendelkezik: a WiFi 802.11a/b/g/n/ac szabványon kapcsolódik HotSpot és Direct mellett, a Bluetooth 4.2-es energiahatékony protokollal, OTG nincs, de a csatlakozó legalább Type-C (2.0). A GPS a földi hálózatok mellett a GLONASS adataira is támaszkodik, szenzorokból viszont csak gyorsulásmérő és hangszenzor áll rendelkezésre, ami nagyon sovány.


[+]

Ami még soványabb, az az akkumulátor. Papíron és a gyakorlatban is. A 4850 mAh-s telepből mindössze 6 óra videózás jön össze offline, és körülbelül ugyanennyi böngészés csak WiFi kapcsolattal. Gyorstöltés nincs, a mellékelt hálózati adapter 10 wattos. A készenléti fogyasztás is feltűnően masszív, álmomban nem gondoltam volna, hogy egy nap visszafogott nyomkodás után töltőre kell rakni, ha másnap tesztképeket óhajtok készíteni. Jelen körülmények között mobil adatkapcsolattal mászkálva nem tudtuk kipróbálni, de garantáltan kevesebb üzemidő jön ki, mint stabil WiFi alatt. Ez így nem különösebben vonzó.

Értékelés: Lenovo Tab M10 LTE
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 4 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A Lenovo Tab M10 LTE képes variánsa rém unalmasnak tűnik, ami első körben abszolút pozitívum. Ez egy tablet, semmi különösen kirívó funkciója vagy képessége nincs, alapvetően korrektül néz ki; tükröződik a kijelző, de beltéren, megfelelő szögben azért nem zavaróan, amúgy meg jó a megjelenítési minőség (bent), a hang mozizáshoz oké, zenét meg kihangosítva inkább célhardveren halgassunk. A csak WiFi képes verzió 63 ezer forintért arra egészen jónak tűnik, amire való. Nagyban nézni az Instát és a Netflixet az ágyban. Ehhez még erőmű sem kell a plasztik házba, bár az avétos, belépő szintű szett talán mégis túlzás. Az LTE képes variáns viszont már 74 ezer forint, ami kicsit sok lesz a szerény és ezer éves hardverért, a végül is elmegy-hangzásért és a közel használhatatlan képalkotásért. Ami végképp beteszi a kiskaput az egyébként kellemes, de egyszerű és puritán szoftverrel és viszonylag friss Androiddal futó tablet esetében, az az üzemidő. 4850 mAh nem csak ránézésre kevés, de a gyakorlatban sem kielégítő. Mindössze csak annyi a probléma, hogy ebben az árkategóriában nem igazán van alternatíva 10 hüvelykes, LTE képes megoldásra. Összességében egyébként nem olyan rossz a Tab M10, csak adott esetben számoljunk a maratoni frissítési hullámmal, a kifejezetten gyenge üzemidővel, szerény teljesítménnyel és azzal, hogy napsütésben semmi nem látszik a kijelzőből. A rendszer kissé komótos, de vannak benne jó szoftveres megoldások; a Munka nevezetű navigációs megoldás (kvázi tálca) engem például megvett kilóra. Ettől függetlenül persze van hova fejlődni.

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés