Bevezető
Most már tényleg ott tartunk, hogy annyi különböző, csuklón hordható okos eszköz van a piacon, hogy aki nem a nagy gyártók megoldásai közül óhajt válogatni (mert mondjuk árérzékeny), annak komoly fejtörést okozhat, hogy melyik kütyü mit tud és a mindennapok során mennyire használható. Nyilván segít egy picit a döntésben, ha legalább azt tudjuk specifikálni, hogy mi a búbánatra is akarunk egy ilyen berendezést használni, elég, ha csak az értesítések jönnek, legyen valami fitnesz vonal is benne, milyen platformmal óhajtjuk összekötni és mik a legfontosabb szempontjaink. Nézzen ki jól, bírja az akkumulátor, tudjon extra trükköket, legyen kényelmes, tudjak vele aludni, úszni, futni.
Jelenleg úgy néz ki a piac, hogy árban a csúcsot a mobilgyártók órái képviselik, az Apple, a Motorola, a Huawei, a Samsung, a Sony és az LG is gyárt órákat. Szintén drágább megoldások a komolyabbnak tartott fitnesz izék, ahol a Polar, a TomTom és a Garmin neve cseng ismerősen (de a Fitbit is érkezik), úgy néz ki, hogy beindulnak az óragyártók is (Casio, Fossil), illetve van még a karperec kategória, ami általában kissé butább, de sokszor jóval olcsóbb. Ide sorolhatjuk mondjuk a Xiaomi Mi Band és a Polar Loop cuccokat. És van a harmadik vonal, ami sem egyik, sem másik, óraszerű, saját rendszerrel működő, jellemzően kínai eszközök, amelyekről nem lehet a távolból nagy biztonsággal kijelenteni, hogy mennyire fognak működni. Ilyet is próbáltunk már, az Oukitel terméke nem váltott ki belőlünk nagy rajongást, viszont az Alcatel One Touch Watch kifejezetten rendben van.
Most olvasói felajánlás nyomán megint egy olyan órára tehettük rá a kezünket (illetve fordítva: az órát tettük rá a kezünkre), amelyről sokat nem lehetett előzetesen tudni, a Lemfo LEM1 képeken egész pofásnak tűnt és persze a különböző leírásokban a csillagokat is leígérte a gyártó a tudás kapcsán. Mielőtt elhoztuk volna a szerkentyűt, azért megnéztük, hogy az Amazonon is árult eszközről mik a felhasználói visszajelzések, s mivel meglepően pozitívak voltak, ezért adtunk neki egy esélyt. És bár az ismerkedés első óráiban többször gondoltam, hogy ha az enyém lenne ez az óra, akkor istenbizony a földhöz vágnám, végül sikerült annyira megbarátkoznunk, hogy a tesztidőszak végére már nem kegyetlen gonoszsággal gondoltam a tervezőkre, hanem felismertem a termék előnyeit is, a hülyeségei felett pedig az ára ismeretében úgy hunytam volna szemet, mint amikor a kölyökkutyára nem tud mérges lenni az ember, ha az puszta szeretetből és energialevezetés kapcsán megrágja a papucsot. De annyira azért nem olcsó.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!